na Žiarskej chate ho je málo, to áno ale stanica pod Hrubou kopou hlási 40cm http://www.laviny.sk/stanica.php?id=5, ... no a keďže na chatu sa chodí pešo keďže je to oveľa rýchlejšie tak to že tam nie je sneh mi celkom vyhovuje.
13.01.2010 - 07:38:34
00
Caute
ja som bol v sobotu v malej studenej v tatrach. po zamku lialo ako z krhly, snehu velmi malo vsetko premenenen na kasu, teraz to bude zmrznute mozno aj trosku prikryte popraskom. od zamky sa dalo az na terinku na pasoch, ale len po letnom chodniku, mimo nic snehu, dolu z chaty tak do polovice hangu horko tazko na lyziach, potom nosit, po doline dak to polky sa dalo. a p otom az do smokovca na chrbte. takze o nicom. skor taka turistika v lyziarkach a s lyzami na chrbte. ale na terine mi povedali ze som tuto zimu prvy blazon na lyziach. tak aspon to ma potesilo... :-)). inak nad chatou sa v zlaboch uz da aj ked to nie je najbezpecnejsie
13.01.2010 - 09:11:09
00
Takto to podľa meteostanice pod Hrubou (http://www.laviny.sk/stanica.php?id=5) vyzeralo dnes o jednej
Príloha:
stav pod hrubou kopou.jpeg
stav pod hrubou kopou.jpeg 8.14 KiB thumb_up0thumb_down


vidno že nejaký sneh tam je, dokonca sa pospúšťali i nejaké samovoľné lavínky ale čo je hlavné bolo tam pekne :D
13.01.2010 - 14:51:51
00
jo jo pekne tam bude az do nedele :party: zbojnicka to sobotu istii :party: \o/
13.01.2010 - 20:16:36
00
trošku OT: Máme doma staré takmer dvatsaťročné techové viazanie, tretia generácia od Dynafitu a nejako čoraz viac rozmýšľam nad tým že predať či vyhodiť je to škoda a radšej by som poskladal nejakú vitrinkársku retrovýbavičku. Viazanie je toto http://www.wildsnow.com/backcountry-ski-museum/dynafit-early-4/dynafit-4.html len v typickej fialovo-ružovej kombinácii. Takže by to chcelo nejaké zachovalé, ľahké a dlhšie lyže bez oblúka.(viazanie bolo pôvodne na zjazdových elánkach, ktoré sú už dávno v smetiach - darmo v tej dobe čisto skialp lyže neboli) Nad čím ešte uvažujem je, že by bolo škoda takú farebnú kombináciu primontovať na obyčajné lyže ale radšej kúpiť lyže za lacný peniaz a skúsiť si ich nejako štýlovo zafarbiť :D
(máme i pásy v ružovej farbe, tlt2 kriklavozelené lyziarky ...)

Viete teda niekto o nejaký prijateľných zachovalých lyžiach s cenou max do 30 euro či viete o niekom kto si skúšal zafarbiť lyže ?

Príloha:
toe-detail.jpg
toe-detail.jpg 60.95 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
heel-detail-top.jpg
heel-detail-top.jpg 52.64 KiB thumb_up0thumb_down

13.01.2010 - 21:31:13
00
fuuha :o , v tej dobe uz robili pekny minimalizmus :rock:
14.01.2010 - 06:19:32
00
pretekari si to vzdy zľahčovali :)
prave balim na pralesny skialpinizmus, v lahkej zbroji, backcountry bežky,ale balim aj pasy, idem kuknut kolko snehu zostalo na Kojšovke.....
večer pridam reportik.
14.01.2010 - 06:25:07
00
fuuha :o , v tej dobe uz robili pekny minimalizmus :rock:


:D oproti techu čo mám teraz je toto len také prdítko čo vyzerá ako by bolo podomácky vyrobené. Má ale i dosť záporov, nemožnosť otočiť pätu na šľapanie po rovine a nemožnosť otáčať pätu hrubšími palicami (teleskopy majú hrubší hrot oproti bežeckým paliciam) či to že sa na ňom lámali hroty, ale keďže boli šrobovacie otec ich zopár vyhotovil a tie už celkom držia, celkovo som si na novšie masívnejšie viazanie (TLT Speed) musel chvíľu zvykať.
14.01.2010 - 12:09:39
00
kľudne by to mohlo byť aj v pešej turistike......... :$
z Idky na vrcholovku sedacky sa nedalo inac ako peso s lyzami na batohu, od sedacky traverz k ceste s lyzami na nohach, ale so zatatymi zubami, vela tam toho nebolo..... za cestou traverz trosku lepsi co sa snehu tyka, ale potoky roztopene, tak bolo treba vyzuvat lyze.
Stupak na hreben v pohode. Hore bol krasny vyhlad na Tatry, teda z Nizkych bolo vidno len Kralovku a Vysokééééééééé....... skoro cele.
na Bielom Kameni bol tvrdy podklad a na nom 2cm cerstveho. Smerom ku Kojsovke sa to rozne menilo, pod hustymi stromami len ten cerstvy sneh, podklad=trava+kamene :tmi: na otvorenych priestranstvach krasa, podklad=stary tvrdy sneh a powder na nom :)
Vrchol Kojsovky uplne bez snehu, ale vyhlady paradne, zjazdovky zastriekane, vleky stali.
Aj som z dialky videl nejakych pasakov, ale kym som sa tam dopajdal uz ich nebolo.
Potom: lyze na batoh a prisiel tanec na lade. Vacsina cesty z Kojsovky na Jahodnu bola cista ladovica poprasena cerstvym snehom. Obcas som este obul bezky, ale uz nad Lajoskou bezkarske krpce isli do batoha.
z Jahodnej do Kosic sa uz dalo bez padu, lad je len sem-tam, o snehu nechyrovať.
stretol som aj nejakych \o/ cyklistov
14.01.2010 - 18:31:11
00
hmm, pekna turistika :tmi:
daj nejake fotos
14.01.2010 - 20:18:51
00
nemam fotak 8)
stromy aj kríky boli nádherne namrznuté, ako v rozprávke.
úplne čarokrásne.
vieš si to predstavit
14.01.2010 - 20:38:15
00
nemam fotak 8)
stromy aj kríky boli nádherne namrznuté, ako v rozprávke.
úplne čarokrásne.
vieš si to predstavit

taketo? ;)

Prílohy:

DSCF9034.JPG
DSCF9034.JPG 208.42 KiB thumb_up0thumb_down

14.01.2010 - 20:45:54
00
joooooooj
To ma teda od rozprávky ďaleko...
Bol som na zalesnenom hrebeni, kde prudi vzduch pomedzi vetvičky.
Videl si smer toho prúdenia. podľa smeru vzniknutej námrazy, všetko pekne rovnobežné.
Musíš niekedy dojst do Košíc ;)
Ochutnať pralesný skialpinizmus.
ked napadne sneh :lol:
14.01.2010 - 21:00:28
00
Dne som si dal Plejsy paráda :sun: raz nestačilo tak ešte aj trošku po skioval a ešte pol kopčeka si vybehol. Pár foto:

Prílohy:

Komentár súboru: Kdesi v pozadí Tatry
SK1.jpg
SK1.jpg 56.93 KiB thumb_up0thumb_down

SK2.jpg
SK2.jpg 90.66 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Autoportrét
SK3.jpg
SK3.jpg 24.86 KiB thumb_up0thumb_down

SKI4.jpg
SKI4.jpg 113.52 KiB thumb_up0thumb_down

16.01.2010 - 14:59:13
00
takže dnes vrátna: chleb- grúň pekná hrebeňovka, malo snehu, počasie super az na to ze hrozne fúkalo


viac foto http://duxo.rajce.idnes.cz/vratna_2010/

Prílohy:

1.jpg
1.jpg 370.38 KiB thumb_up0thumb_down

16.01.2010 - 18:57:36
00
keyboard_arrow_up