uz je to davno, len viem ze od 4 st sa uz zaci vo vode robit mriezka ladu preto sa odporuca ukoncit vsetky mokre stavebne procesy ked teplota klesne pod 5 st celzia ..... ta anomalia sa mi tam nejak priplietla hehe ale povaz koli nej ryby preziju zimu .... :)
15.02.2010 - 16:15:08
00
MaRCy, v Tvojom veku máš nárok na takéto omyly. Dôležitejšie je vedieť sa k tomu postaviť a
povedať si - sekol som sa. To si zvládol.
15.02.2010 - 16:15:24
00
dobré štepy tu púšťate. :rofl:
- anomália vody nie je to, že neklesne pod 4C. Sa musím rehniť. :rofl: :rofl: :rofl: . Anomália vody je že pevné skupenstvo (ľad) má menšiu hustotu ako kvapalné skupenstvo (voda) a preto ľad na vode pláva.
- a tie 4C je priemerná teplota na dne ľadom pokrytej vodnej plochy ak sa nemýlim.


Pri cca 4°C má voda najvyššiu hustotu, to je tá anomália (okrem iných) ;-)
15.02.2010 - 16:22:05
00
Človek sa učí na vlastných chybách :D. No a to že otužovanie zlepší kondičku som niekde čítal. No a ešte by ste mi mohli aj poďakovať lebo som vám predĺžil život. (Tým ktorý sa smiali alebo to aspoň bolo smiešne a pobavili sa :D)A toto som si nevymyslel ale je to vedecký dokázané :P. Takže ja som si niečo pripomenul a vám predĺžil život to som ale dobrý :lol:
15.02.2010 - 16:23:47
00
Kriokomoru ste niekto skúšali? to by malo zlepšovať aj niečo z výkonnosti /dýchanie/ tuším, alebo sa mýlim?
15.02.2010 - 16:28:08
00
A preto končím s čítaním fyzikálnych javov a idem sa otužovať do Afrodity v R. Tepliciach.
Mám to aj so saunami, masážami, kúpaním,večeričkou, takže môžete ticho závidieť.
15.02.2010 - 16:28:21
00
Pri cca 4°C má voda najvyššiu hustotu, to je tá anomália (okrem iných) ;-)

konecne niekto co trafil :)
15.02.2010 - 16:40:26
00
jo tu je to carne na bilom : http://sk.wikipedia.org/wiki/Anom%C3%A1lia_vody
15.02.2010 - 16:49:45
00
odporucam nastudovat...

"Vyhnite sa chorobám otužovaním"
http://www.bedekerzdravia.sk/?main=article&id=345
15.02.2010 - 16:58:50
00
Skus pozriet tieto pokyny.
Bratranec je clenom Ladovych medvedov a napisal aj knihu o kondicnom otuzovani, ak by bol zaujem, tak skusim zohnat.
15.02.2010 - 20:54:12
00
Pri cca 4°C má voda najvyššiu hustotu, to je tá anomália (okrem iných) ;-)

Nie pri 4°C, ale ak je teplota vody 4°C. Nas fyzikar to prirovnaval k tomu, ze ked je vonkajsia teplota pod nulou, tak na povrchu nejakej vodnej plochy sa vytvori lad("izolator") a na dne je voda s najvyssou hustotou a vdaka tomuto javu preziva zivot pod vodou aj v zime. :)
15.02.2010 - 21:07:13
00
No :) ja som sa začala otužovať cca. pred troma rokmi. Začala som koncom leta, aby to nebola pre telo taká záťaž. Ráno namočiť nohy po členky do studenej vody, postupne po mesiaci-dvoch sa prepracovať až pod kolená. A čo najviac chodiť naboso (v topánke, aj úplne bez topánky počas dňa + ráno sa brodiť naboso vo vode alebo po zarosenej tráve-najviac po kolená). A pokračovať počas celej zimy, myslím ranné máčanie nôh pod vodou, vydržať, pokiaľ človek znesie. Je to super. Už nebývam takmer vôbec prechladnutá, nebýva mi zima od nôh, a keď áno, tak napriek tomu neprechladnem. Človek, ktorý sa otužuje, nie je zahlienený, lepšie sa mu dýcha. Ale treba k tomu ešte aj zmenu jedálnička a celkového životného štýlu=veeeeeľa pohybu. :nod: :clap:
16.02.2010 - 10:43:41
00
ako toto ochladzovanie posoby na nervy konkretne na vegetativne nervstvo ak je uz mierne nacate otlacanim medzistavcovych platniciek ??
16.02.2010 - 12:39:32
00
Nie pri 4°C, ale ak je teplota vody 4°C. Nas fyzikar to prirovnaval k tomu, ze ked je vonkajsia teplota pod nulou, tak na povrchu nejakej vodnej plochy sa vytvori lad("izolator") a na dne je voda s najvyssou hustotou a vdaka tomuto javu preziva zivot pod vodou aj v zime. :)


A čo som napísal akože? Snáď si nemyslíš že som hovoril o teplote na teplomeri, ktorý máš za oknom :o

A s tým prežitím to nie je celkom úplne tak. Postav bazén niekam na povrch zeme, alebo nad ňu, nalej doň vodu, nahádž ryby a potom mi pošli to mrazené filé ;-)
16.02.2010 - 15:05:24
00
Oka dozvedel som sa fajné veci a ešte dozviem. A ako počas choroby? Môžem si dávať stále rovnako a viac alebo mám ubrať studenú vodu.
A ako som sa začal otužovať stáva sa mi že sa aj v chladnejšom prostredí potím a je mi teplo. Napr v škole mi je teplo a nemôžem si otvoriť okno lebo ostatným je zima :( A tak sa musím potiť. Ale takéto veci sa mi nestávali pred tým ako som sa začal otužovať.
16.02.2010 - 17:11:19
00
keyboard_arrow_up