teoreticky áno ale treba rátať s tým že plyn je stlačiteľný :)
08.11.2009 - 18:44:15
00
HFX9 som mal na 160mm kotucoch, brzdny ucinok podla mna slaby, davkovatelnost v pohode. Nedavno som ich skusil aj na 203ke kotuci ale proti 160tkam to nie je ziadna brutalna zmena. Ked som minul origos dosky mal som tam cervene coolstopy, pamatam si ze brzdny ucinok sa zlepsil ale stale to nebolo ono. Inac tvar pacok mi vyhovoval a myslim ze tato brdzda je taka brzdova klasika a mal ju asi kazdy kto jazdil v zaciatokch kotucoviek. Poznam ludi co ju aj dnes pouzivaju na FR/DH bikoch a su s brdnym ucinkom na 203 kotucoch spokojny. Holt kazdy mame ine kriteria... Inac ta brzda je asi neznicitelna a ma pomerne velke a na dnesnu dobu asi aj skarede prasa. O nejakom prehrievani neviem nic, raz som sice na nich dosticky uvaril ale pokles brzdneho ucinku sa nedostavil, len smradu kopec a prasa malo teplotu ze sa na nom dalo opalit, dosky sa po par dnoch vydrolili. Musim ale napisat ze sa jednalo o akciu kde by sa asi upiekla drtiva vacsina dnesnych brzd... pisal sa rok 2004.

Niekde tu zaznelo nieco o shimanach 486, hned mozem napisat ze tieto brzdy s kotucmi 203/160 brzdia aj na povodnych dostickach omnoho lepsie proti HFX9, a nevidim vobec dovod riesit ine dosky koli brzdnemu ucinku. Davkovatelnost dostacujuca myslim ze mozno o drobec lepsie ako na hayesoch. A daju sa kupit za 30E co si myslim ze hlavne pre toho kto casto pada a nici veci je turbo cena. Ziadne problemy s netesnostou ako u urcitej serie 485 som nezaznamenal.
08.11.2009 - 19:19:16
00
ja hayesom nejak neverim a BB7 su podla mna peckove brzdy
08.11.2009 - 19:53:55
00
ImRo: Ked pises tak nezrozumitelne tak sa necuduj, ze to niekto nemusi pochopit presne tak, ako si to myslel ;) Nic v zlom.

Ja by som z tychto dvoch urcite bral bb7, alebo ked uz Hayes Mag, kamarat ich vozi uz niekolko rokov, su mega lahke na odvzdusnenie aj s domacim naradim a brzdia ok, teda aspon on sa nestazuje ;)
Ku zovreniu kvapaliny v prasati, skor by som povedal ze bude kvapalina vytlacena do expanzky pokial nie je paka mierne alebo uplne stlacena stlacena, alebo ked sa na chvilu uvolni. Potom ma uz zovreta kvapalina v prasati podstatne viac miesta a s brzdami sa uz neda zabrzdit.
08.11.2009 - 20:16:51
00
BB7 su zevraj najlepsie mechanicke...Hayes HFX 9 som mal a nebol som spokojny,ale asi preto ze som kupil uz pokazene...zadna brzdila perfektne,ale o prednej sa to nedalo povedat...a rozmyslal si nad Avid juicy 5,7??
21.11.2009 - 09:55:30
00
nechcem zakladat novu temu tak to postnem tu.Sadne mi koncovka hadice zo strokerov na hfx?diki
22.02.2010 - 10:36:26
00
keyboard_arrow_up