Nie som pedagog, aby som ta tu vyucoval, ale uz som ti to raz napisal : Viacej citaj a menej pis. Moja posledna reakcia : hydraulicky, motorovy, prevodovy, transformatorovy a aj faširkovy olej pri tej istej viskozite maju uplne ale úúúúplne iné vlastnosti :rock: Takze si dopln medzery vo vzdelani, aby ta aj tu respektovali uzivatelia tohto fora. Inac tu budes furt len za ..........
24.02.2010 - 11:24:11
00
co som sa docital a dopocul, tak viacero ludi pouziva prevodovy olej 80W namiesto Fox Float Fluid a to aj dlhodobo. A este som nepocul/necital, ze by niekto mal kvoli tomu problem s tesnenim. Tiez zvazujem, ze by som v pripade nudze pouzil tuto "zamenu".
24.02.2010 - 12:09:42
00
Potvrdzujem. Som jednym z tych, co tiez pouzil v tlmici prevodovy olej prislusnej viskozity namiesto originalu a po dvoch rokoch pouzivania nebadam zmeny k horsiemu.
24.02.2010 - 12:25:18
00
Je mi jasne, ze ak ches pouzit ako nahradu original oleja, olej s viskozitou 80W musis pouzit prevodovy olej, pretoze motorovy sa robi max 60W. Kedze nepoznas vlastnosti prevodoveho oleja ( vo vstahu ku gumenym sučasťam vidlice )a aj z dovodu maleho mnozstva, ktore potrebujes nieje dovod nad experimentovanim. V principe je mi fuk, co si do vidiel lejete, ale z popisanych dovodov tych 5 ml Redrumu ma financne nezrujnuje a mam zaruku ze sa s vidlou pocas pouzivania nic neudeje. Z praxe viem, ze nevhodny olej dokaze po pol roku posobenia urobit z gumy beztvarnu žuvačkoidnu hmotu. Samozrejme to nepovazujem za pravidlo, ale z hore spomenutych dovodov nebudem riskovat poskodenie tesneni. A preto z tychto dovodov, ( na rozdiel od windproga ) by som si nedovolil nikomu odporucat taketo nahradne riesenie.


Naposledy upravil drotar dňa 24.02.2010 - 13:32:29, celkovo upravené 3 krát.

24.02.2010 - 13:13:17
00
Dobre,budem viacej sledovat a menej pisat :) Ale aspon vidis,ze nie som jediny,kto pouziva prevodovy olej
24.02.2010 - 13:26:27
00
Z praxe viem, ze nevhodny olej dokaze po pol roku posobenia urobit z gumy beztvarnu žuvačkoidnu hmotu.

By si neveril, co dokazala spravit pitna voda s gumenou membranou mojho vykurovacieho kotla. Urcite zalezi na druhu pouzitej gumy. Netvrdim, ze nahradit original olej prevodovym olejom je vhodne, ale nie nemozne. Tymto to nepovazujte za odporucanie. Vo vidlici pouzivam neoriginalny tlmicovy olej (Repsol, Castrol) a tieto si dovolim odporucat dalsim.
24.02.2010 - 13:57:52
00
Na tlmicovy nemam ani ja vyhrady svedomia :D
24.02.2010 - 14:00:30
00
ja som dal tiez do vidly tlmicovy valvoline :wasntme:
24.02.2010 - 14:27:51
00
keyboard_arrow_up