Nie nad hladinou oelja dorazovka nieje, je tam officialne klasicka kopreisa zospodu. Ale je to v skutocnosit vysokorychlostna. Nie ine neobmedzuje a da sa pekne v obrovskom rozsahu nastavit (tak isto aj odskok). Nie ako u RS mision control (nie DH) kde je rozsah strasne maly.
Ked neveris, matheos ma doma dalsie dve (06 a 09) a obe to maju taktiez.
24.02.2010 - 20:35:48
00
Na ty technické až skoro trialové pasáže, kde je potřeba omezit noření vidlice do zdvihu může dobře posloužit lock (v té podobě jako je u RLC 32mm Foxek nebo v té podobě jako je u RS motion control), který se nastaví na hodně malou sílu otevření.
24.02.2010 - 20:38:58
00
Jenze boost valve je neco uplne jineho jak hi comp. to ja presne ta pozicna co si spominal. inak me sa toto vobec nepozdava chytat dorazy tlmicom ci uz nejakym pozicne nastavenym omezenim alebo sa to snazit zacheatovat kompresiou. Vzdy je najlepsie naladit si pruzinu na daneho jazda trat a styl jazdy pripadne pouzit malu pruzinku dodatocnu len na posledny kus zdvihu, pripadne poriesit pruzinu progresivnu alebo urobit to ako marzocchi a to naliat kopec oleja do nohy a prave vyskou hladiny ovlyvnit koniec zdvihu kde ten vzduch co vravis ze tam nic neni prave tvori tu dorazovu komoru ktora ti to nepusti dalej.
24.02.2010 - 20:41:16
00
Souhlasím s tím, že ideální je to řešit vhodným průběhem pro daný styl jízdy. Ve většině případů to není problém a tak to řešit lze.
Když ale někdo jezdí na jednom kole s vyšším zdvihem extrémní rozdíly ve stylech, tedy jak si jede zaskákat někdy do bikeparku na pořádné skoky, tak jede pohodové XC, tak se ten průběh řeší obtížně.
U toho DHX to může mít vyřešené tak, že pouze do bikeparku si pomocí boost valve trošku více pomůže a jinak mimo bike park také využije celý zdvih.
24.02.2010 - 20:46:45
00
stqeno: suhlas :y:
24.02.2010 - 20:58:24
00
Mlok Presne tak jak pises, ja som sa len zle vyjadril a to s tymi dorazmi som myslel ze riesit to aby vidlica nechodila na doraz tlmicom sa mi zda konstrukcne nevhodne. Zatial co ale vyuzitie kompresneho tlmenia sa mi zda vhodne na omezenie zbytocneho pohybu vidlice v roznych rezimoch ked to nechceme a ktore niesu hranicne pre danu vidlicu, v podstate taky bracketing jak som pisal vyssie. Ja mam predstavu taku ze naladim pruzinovu cast tak aby nechodila na doraz ani na najvacsich svinstvach no ale aby zaroven chodila v dostatocne velkom vyuzitelnom zdvihu a az potom mozem ladit kompresie ale cisto len na to aby som nezanaral zbytocne viac ako je potrebne na danu trat. Napriklad pri narazu a dopade je moja predstava ze tlmic sa ma otvorit a nechat pohltit energiu prave tou vyladenou pruzinovou castou, nehnat to cez ventil a planzetovu cast a nezvysovat tak zatazenie tlmica. Zdaju sa mi tie nazory na funkciu hi speed kompresie ze prave ona ma zachytavat naraz trosku pomylene.

Inak S floodgate ma to napadlo a ked sa dostane pod ruky tak to tak budem skusat. A to vyuzivat ju v trialovych strmych pasazach uzavretu s nastavenou menso silou potrebnou na otvorenie.

Inak s tym dhx to tak planujem, na linearnom priebehu jednocapu to bude pri tvrdsom jazdeni nutnost.
24.02.2010 - 21:08:28
00
HI c je dobre mat len ako miernu pomoc, aby aj napriek velkej bombe (3m dorp) nesla vidlla na doraz a cele stlacanie bolo pribrzdene, nie len koniec a zase aby bola dostatocne mekka na malinke veci. Inak stqeno plne z tebou suhlsim.
24.02.2010 - 21:18:54
00
Pekne, pár hodín tu človek nie je ... dobre sa číta. :clap:

Čo sa týka doriešenia koncovej kompresie najlepšie mi príde riešenie u 36tiek zvyčajne ju má len Van a to bottom-out kalich do ktorého posledných 2,5cm zdvihu vbehne samec na odskokových labyrintoch.

Inak celkom by ma zaujímalo provnanie funkčnosti tlmiča neFIT a FIT 32mm.
A z iného súdka: čo za tlmiče to dávajú do terajších neFIT 36tiek? Sú to vraj open bath tlmiče, nemal som možnosť vidieť takéto črevá, no zaujímalo by ma, či má riešenú aj Hi. kompresiu a či to vlastne nie je len variácia klasického z 32ojek.

Čaučau, high kompresia nemá za uúlohu brzdiť vidlu aby nešla na doraz.

Mlok po dlhej dobe pekne vítam. ;)
24.02.2010 - 21:21:47
00
...čo za tlmiče to dávajú do terajších neFIT 36tiek? Sú to vraj open bath tlmiče, nemal som možnosť vidieť takéto črevá, no zaujímalo by ma, či má riešenú aj Hi. kompresiu a či to vlastne nie je len variácia klasického z 32ojek...

tu je niečo málo...

service.foxracingshox.com

service.foxracingshox.com
24.02.2010 - 21:34:01
00
No tak tu to vidím len na otvor pre nasávanie oleja a otvor, ktroým pôjde prebytočný olej preč. Najlepšie je však vidieť na vlastné očí; taký Van R bez bottom outu to bude rado chodiť po dorazoch.
24.02.2010 - 21:43:55
00
no a hlavne je to tlmič z floatu... tam bottom out netreba. ale ten istý diagram majú aj pri van36...
ešte je k dispozícii nákres base valve assy...
24.02.2010 - 21:48:16
00
Ja som nepisal ze to riesi doraz. Ale aj to to ciastocne a podla mna aj dostacuuco riesi, kedze vidla nejdu ku koncu rychlo, aby bola nasledne silne spomalena dorazovou kopresiu, ale cely preibeh bomby je pribrzdeny podla navolenia uzivatela.
24.02.2010 - 21:54:30
00
doplním ešte, že podľa fox webu majú všetky 2010 36 R NBO cartridge - aj van...
24.02.2010 - 21:57:52
00
Keď bola moja vidla ešte Floatou, posledné 2cm som asi nikdy nevyužil. Takže tieto Floaty sú fakt veľmi progresívne (u 32ojky som tak posledný cm zvyčajne nevyužíval). Bottom out resistance uvádzajú len pri Van RC2 a 40tkách.

Zaujímave však je, že v 2009om ho uvádzali komplet u všetkých vidliciach a vo Floate RC2 08 ani náznak. Zrejme fake?

Čau, buď to zle chápeš alebo blbo píšeš. High kompresia robí presný opak brzdenia. Ona ešte otvára/zväčšuje možný prietok prebytku oleja pri veľkých tlakoch. Ty si len predpätím pružiny ktorá zatvára celú túto kompresiu meníš silu, ktorá je potrebná na otvorenie tejto trysky. Závisí to ešte od nastavenia low speed kompresie.
Dúfam, že už meníš postupne názor na to, že všetky tieto kompresie sú blbosť. Oni totiž vylepšujú (čítaj prispôsobujú nastaveniu) vlastnosti pružiny/vzduch. komory. pričom fungujú nezávisle od zdvihu, teda v závislosti od pôsobiacich síl.
24.02.2010 - 21:59:55
00
majú v tých patrónach neporiadok...
pre 2008 boli vo floatoch r aj rc2 NBO patróny, 2009 boli tiež aj NBO patróny, ale neviem v ktorých vidiciach, keď ako píšeš, v špecifikácii floatu 2009 uvádzajú interné nastavenie dorazu...
24.02.2010 - 22:08:31
00
keyboard_arrow_up