Kludne môžeš dať indexový, samozrejme na hrubšie lanko. Trebárs Jagwire. Aspoň Ti nebude pružiť.
Overené, používané. Tož vsjo.

8) Turbi, aky je to indexovy bowden??????
A ten Jagwire je z tahaneho drotu, alebo vynuteho. Kolko priblizne stoji JAGWIRE.

Ako už bolo napísané ťahaný-index. Jagwire sa robí aj na hrubšie lanko takže nie je problém. Cena za meter s dvoma dural koncovkami stojí cca 100 Sk.
Tie Vaše gorálky stoja niekolkonásobne viac. Je to i vec vkusu a mne sa gorálky na bicykli veru nepáčia.
05.10.2006 - 09:13:48
00
Hej hej, prednedavnom tu niekto povedal ze na mech. kotucoch strasne zalezi na kvalite bowdenu, a ono je to fakt pravda... takze rozhodne by som siel do tych Jagwireoch, mam ich momentalne, a max. spokojnost :)


:roll: GILA a čo máš od Jagwire bowden z ťahaného drôtu, alebo vynutého drôtu????
06.10.2006 - 06:22:11
00
base indexovy bowden, je ten z tahaneho drotu, je presny, ale nevydrzi axialny tlak, preto nieje vhodny na brzdenie. V radeni niesu take sily, tam moze byt.A druha vec, ten indexovy je uzsi, takze brzdove lanko by v nom aj tak nemohlo byt. Inac Jagwire indexovy stoji 60sk/m, brzdovy moze byt o cosi lacnejsi. Tie Nokony asi neries. Ak nemas bike aspon za 100, vyzerali by divne :lol: :wink:



8) VĎaka Bikenur, troška teórie nezaškodí. Kúpim JAGWIRE, čo poradil TURBI, ale z vynutého drôtu.
Len nechápem prečo teda výrobca, alebo teda skladateľ dáva originálne na brzdy idexové bowdeny, keď tam platia takéto pravidlá. (Leaderfox COLAPSE).
06.10.2006 - 06:33:36
00
:?: Len mi ešte poradte, kde v okolí B. Štiavnice, Žiaru nad Hronom, Zvolena, B. Bystrice sa dá kúpiť niečo od JAGWIRE.
06.10.2006 - 06:35:29
00
Len nechápem prečo teda výrobca, alebo teda skladateľ dáva originálne na brzdy idexové bowdeny, keď tam platia takéto pravidlá. (Leaderfox COLAPSE).

Mozno existuje aj brzdovy z tahaneho, ale ja som sa s tym este nestretol.Musel by byt nejaky pevnejsi. Ale stretol som sa s tym, ze som kedysi pritlacil na radenie, vzadu uz bolo prehodene cez 4 pastorky a retaz na prvom a bowden to proste nevydrzal. :oops: Praskol (teda strelil) ten plastovy vrch...
06.10.2006 - 08:06:19
00
Hej hej, prednedavnom tu niekto povedal ze na mech. kotucoch strasne zalezi na kvalite bowdenu, a ono je to fakt pravda... takze rozhodne by som siel do tych Jagwireoch, mam ich momentalne, a max. spokojnost :)


:roll: GILA a čo máš od Jagwire bowden z ťahaného drôtu, alebo vynutého drôtu????


Base- od Jagwire mam z vinuteho drotu, z tahanehu ani zadarmo :)
08.10.2006 - 13:02:11
00
http://parktool.com/repair/readhowto.asp?id=77
22.10.2006 - 20:42:08
00
keyboard_arrow_up