Zdravím,
chcel by som Vás požiadať o radu, že aká trasa je podľa Vás lepšia, krajšia, prípadne na ktorej ste zažili viac zažitkou :rofl: :rofl:
Rozhodujem sa medzi dvoma trasami s Martinských hôl, resp.: z vrchu Krížava ;) , a síce každá trasa vedie inde, ale to nehajte na mňa, viem prečo to tak je :angel: :angel: :
1, Krížava - Podháj - Martin - Dražkovce - Diaková - Sklabiňa(hrad) - Turčianska Štiavnička - Podhradie - Nolčovo - Krpeľany - Turany

2, Krížava - Turie - Porúbka - Lietavská Lúčka - Lietava(hrad) - Lietavská Lúčka - Bytčica - Žilina
Ďakujem za všetky rady :D :D :D
03.03.2010 - 16:21:50
00
Prípadne mi môžte poradiť podobnú trasu z Martinských hôl podobným smerom... :$ :$
03.03.2010 - 16:24:25
00
http://www.cyklisticketrasy.sk/trasy/ tu dali chalani nejake myslim 4 trasy, inak ked si mrknes stranku turistickamapa.sk a pozres na hole uvidis co je tam znacenych chodnickov na vsetky svetove strany a sposoby, zalezi snad len co sedlas, a mozno tu na fore skus najst chalana s nickom lapierre ktory organizuje mtbiker expedition III , ide sa slapat na hole tak to ma isto zmapovane
03.03.2010 - 16:31:36
00
a ako to je vlastne zjazdne z krížavy do Turia, dá sa to presť či to je niaký zabijak??
03.03.2010 - 16:45:27
00
odporucam takto...niektore dediny budu chybat, nenapadnu ma hned vsetky:)

Krížava - Podháj - Martin - Pribovce - Abramova - Slov. Pravno - Budiš - Dubove - Turcianske Teplice - Mosovce - Blatnica - Necpaly - Bela - Dražkovce - Diaková - Sklabiňa(hrad) - Turčianska Štiavnička - Podhradie - Nolčovo - Krpeľany - Turany - Sutovo a spat do MT :)

tot moja oblubena trasa :)
03.03.2010 - 21:04:36
00
a ako to je vlastne zjazdne z krížavy do Turia, dá sa to presť či to je niaký zabijak??

celkom pekna trasa do Turia z MT.Holi je po zelenej. pravdepodobne sa pojde aj na Varinskom stretku.
a "zabijak" to isto nieje, ale to je individualna zalezitost.
04.03.2010 - 00:24:10
00
Ja som isiel dva krat z MT holy do Kuneradu celkom zaujimave a par usekov kratkych je povedla biku A tiez somi isiel z mt holy na Veterne a odtial dole do Bystricky to bolo tiez dobre
10.03.2010 - 20:44:49
00
samé krásne tvary "z hôl" "z holy"...matičiari by z vás mali radosť... :tmi:
10.03.2010 - 21:07:55
00
Holý ako nahý, to dáva zmysel :)
11.03.2010 - 07:58:22
00
samé krásne tvary "z hôl" "z holy"...matičiari by z vás mali radosť... :tmi:


Ja osobne dakujem za opravu, budem si to pamatat.
11.03.2010 - 19:01:26
00
Pridavam taktiez trasy, co sme absolvovali na Martinskych Holiach:

http://cyklisticke.trasy.sk/regiony/turiec/martinske-hole-hrebenovka
http://cyklisticke.trasy.sk/regiony/turiec/martinske-hole

A z Turca este v sekcii:
http://cyklisticke.trasy.sk/regiony/turiec/
23.03.2010 - 18:48:46
00
Pridávam aj ja pár informácií.. Včera (06.06.2010) som neplánovane išiel trasu Žilina - Turie - Skalka - Krížava - Minčol - Višňové - Žilina..
No, po záplavách to bolo celkom vtipné, trasa z Turia na Skalku po žltej značke bola dosť rozmlátená, sem-tam nejaké blatko, nie moc zjazdná a podľa mňa dosť namáhavá.. O brodení sa riekou, 10cm širokým chodníčkom a pod sa tu moc nebudem rozpisovať, smer hore proste hrôza, dole odporúčam skôr extrémistom.. Ja som skôr niekde na prelome XC a All Mountain, žiadny DH ani nič podobné.. Cesta z Krížavy na Minčol bola relatívne pohoda, smerom dole je to zjazdné a hore na Minčol mi to trvalo celkovo pol hodku. Ale čo ma nemilo prekvapilo bola cesta z Minčola do Višňového (modrá značka), s prepáčením tí cocoti lesníci to tam celé rozdrbali, vyrúbali, všade samé šutre, konáre, úplne roztrtkaná cesta.. bežne som z Minčola v ZA za 45min, max hodka, teraz mi to trvalo hodinu a pol (!) a to som bol rád.. fakt dosť o ničom, po 4,5h liepania sa hore po ***** namáhavej ceste sa teším na zjazd dole a aj z toho bolo veľké prd.. Jediný zjazdnejší kúsok bol ked som uhol z modrej značky pri Dolnej rovni a išiel od vleku k chatkám a serepentínami dole, tam bola cesta výborná skoro až úplne dole.. potom sa tam stretla voda s lesníkmi a bažiny/bahná boli na svete..
Celkovo ak môžem zhodnotiť trasu ZA - Minčol/Krížava, tak cesta sa mi zdala dosť namáhavá a zdĺhavá (celkovo 6h aj s max pol hodinovou prestávkou na doplnenie energie) v porovnaní s mojou "klasikou", kedy na Minčol idem z Polomu a cez Úplaz..
Chcel by som skúsiť z Minčola na Krížavu, odtiaľ na Veľkú Lúku a potom dole do Kuneradu po modrej značke.. Vie mi niekto povedať aká je tam cesta? Mám totiž rád, že ak sa niekde vytrepem, tak dole si rád užijem zjazd.. ak mám ísť aj cestou dole vedľa biku tak to môžem ísť rovno na pešotúru.. vďaka za postrehy ;)
07.06.2010 - 15:19:46
00
Z Velkej luky do Kuneradu po modrej je krasny zjazd. Zial je tam dost usekov, ktore su (aspon pre mna) nezjazdne. Ale ked si dobry tak to das, asi nie vsetko, ale mozno viac ako ja.
11.04.2011 - 22:14:47
00
a z martiniek po modrej na bystricku chodite niekto

da sa to vyjst ked sa ide hore? ci taky sa este nenasiel
lebo od tych 853m to je riadna strecha

Prílohy:

modra.jpg
modra.jpg 449.52 KiB thumb_up0thumb_down

modra1.jpg
modra1.jpg 545.63 KiB thumb_up0thumb_down

11.04.2011 - 23:34:50
00
Ja mám zjazdené do Višňového, do Kuneradu/z Veterného/, do Stráňav /cez Minčol/, do Turia, do Martina. Najťažšie, aj s "nezjazdnými" úsekmi sú do Kuneradu a do Stráňav. Mne prišla ako taká najmenej problematická, s ohľadom na zážitok z jazdy cesta do Turia.
12.04.2011 - 00:17:12
00
keyboard_arrow_up