zdravim. dal som si do servisu vidlu rock shox tora solo air 2010 -vzduch - olej. dal som si zmenit zdvih z 80 na 100. ked som ju doniesol tak som zistil ze ta vecicka s ktorou sa nastavuje odskok nefunguje a da sa vytiahnut von. zamkol som vidlu -zapruzil-a vytiekol mi olej....ked ju mam zamknutu tak vobec ju nezamkne a pri pruzeni vyteka olej.
nemam blok zo servisu... :((( ...neviete kde je chyba? moze sa jednat o nejake trvale poskodenie...je mi s toho az do placu ;(
06.03.2010 - 14:24:54
00
Odkial ti vytiekol ten olej?
06.03.2010 - 14:34:47
00
Odkial ti vytiekol ten olej?

olej tecie zo spodu/nie vela-ale nie ani malo/...tam kde je ta skrutka na nastavenie odskoku...a tecie len ked zamknem vidlu....
06.03.2010 - 14:36:51
00
chlapi povedte ze to je v pohode a da sa to spravit lebo si to asi hodim...
06.03.2010 - 14:46:24
00
Aha, takze zamykanie ti nefunguje prave kvoli tomu vytecenemu oleju, je ho tam malo. V starsich RS sa toto mohlo stat tak, ze sa nejakym sposobom podarilo zatlacit dovnutra to, do coho ide 6hran tej nastavovacej vecicky. Vo vnutri vypadol taky hlinikovy kolicek, tazko ti to opisem, ale toto sa dalo opravit aj v domacich podmienkach. Neviem presne ako je to vyriesene v novych RS. Toru som robil davnejsie, nepamatam ako to tam bolo urobene. Kazdopadne to treba opat rozobrat a chyba bude v tej spodnej casti vo vnutri spodnych noh, v ktorej je zospodu vidlice skrutka, na ktoru sa nasunie ta nastavovacia vec.
Treba to zas zaniest do servisu a aj bez blocku sa skusit dohodnut na naprave, alebo to dat pozriet niekomu inemu, kto tomu rozumie.
06.03.2010 - 14:56:16
00
Aha, takze zamykanie ti nefunguje prave kvoli tomu vytecenemu oleju, je ho tam malo. V starsich RS sa toto mohlo stat tak, ze sa nejakym sposobom podarilo zatlacit dovnutra to, do coho ide 6hran tej nastavovacej vecicky. Vo vnutri vypadol taky hlinikovy kolicek, tazko ti to opisem, ale toto sa dalo opravit aj v domacich podmienkach. Neviem presne ako je to vyriesene v novych RS. Toru som robil davnejsie, nepamatam ako to tam bolo urobene. Kazdopadne to treba opat rozobrat a chyba bude v tej spodnej casti vo vnutri spodnych noh, v ktorej je zospodu vidlice skrutka, na ktoru sa nasunie ta nastavovacia vec.
Treba to zas zaniest do servisu a aj bez blocku sa skusit dohodnut na naprave, alebo to dat pozriet niekomu inemu, kto tomu rozumie.


ano ...to znie celkom logicky...ten sesthran teho nastavenia odskoku proste nejde zapasovat...ako keby tam chýba to co pises...takze vravis ze sa nie je coho obavat a je to len malickost?
06.03.2010 - 15:16:22
00
chcem sa este spýtat ci mozem ten bicykel teraz pouzit..chodim na nom totiz do prace....neposkodim tu vidlu ked tam nie je olej? pruzi normalne/pravdepodobne len na vzduchu..)
06.03.2010 - 15:18:46
00
mal som RS dart3 80mm a tiez mi vytiekol olej presne okolo toho srobika kedze sa mi hned s tym nechcelo hrat jazdil osm aj tak pruzit pruzilo ked som to nesko rrozobral cele premazal poskladal a drzalo a to som nalial bezny tlmicovy olej ziadny original ten az kdesi po pol roku ked sa mi podarilo zohnat a potom frcala bez chyby vyse roka takze iba nanovo poskladat olejovu nohu
06.03.2010 - 16:17:42
00
teraz ma napadla taka vec. Kedze mi chalanisko menil zdvih z 80 na 100 ci to nesposobilo to ze ta olejova komora sa tiez vlastne posunula a tým padom ten nastavovac odskoku nedociahne tam kde by mal....nemoze to byt tak?
inak uz som to znovu zaniesol do servisu tak hadam sa to bude dat urobit.....
08.03.2010 - 10:05:22
00
keyboard_arrow_up