chcem sa spytat delikatnu otazku :wasntme: ako vysoko ma byt predstavec vysunuty ? ja neviem mozno existuje na to nejaky vzorec ako pri vybere bajku alebo +xy cm vodorovne oproti sedadlu alebo take nieco, pretoze dnes som sadol po dlhsom case na bajk a zdalo sa mi ze som privelmi nakloneny dopredu. PROSIM HELP :$
10.03.2010 - 16:46:06
00
Nastavenie posedu je základná vec na bajku - omielaná do zblbnutia kdekoľvek na webe...

http://www.taksitokurvavygoogluj.cz/
10.03.2010 - 16:51:40
00
:y: :y: :y: :y: :y: :D :lol:
11.03.2010 - 17:45:24
00
Mal by si tam mat rysku, ak sa pytas na ten stary typ, co sa da posuvat.
11.03.2010 - 18:13:57
00
Mal by si tam mat rysku, ak sa pytas na ten stary typ, co sa da posuvat.

no ak je stary GT avalanč 1.0 2009 tak dik za radu :lol: nieco som uz nasiel na nete, konkretne nastavenie sedadla (ako vertikalne tak aj horizontalne) ale predstavec som nenasiel presny udaj, bolo pisane ze predstavec je subjektivna zalezitost, pre cesty co najnizsie, pre turistiku zase co najvyzsie. Ja jazdim 60%chodniky,cesty, a 40% teren, ked si nastavim moj bike ze predstavec bude v rovine ako sedlovka nic nepokazim vsak? DIK
11.03.2010 - 18:53:07
00
Napial som, " ak sa pytas na ten stary typ ".
Kedze si nenapisal aky mas predstavec (bajk) a pytas sa ako ho mas vysunut, tak by si mal mat ten typ, co sa da posuvat.
Zda sa mi blbe pytat sa ako mas vysunut predstavec, ktory sa neda posuvat.
11.03.2010 - 20:46:59
00
Osobne si myslím že o niečo dôležitejšia je dĺžka predstavca a až potom jeho poloha čiže výška/poloha v ktorej sú rajdy. Ak už máš dobre nastavený posed (rozumej sedlo prípadne kufre na tretrách) tak sa posaď na bike, pusti sa riadidiel, vystri sa aby si bol telom kolmo na podložku, predpaž ruky (vystri dopredu), zavri oči a s vystretým chrbátom sa nakláňaj dopredu s rukami stále vystretými kolmo na telo. Ak sa chytíš gripov tak máš predstavec vo vhodnej polohe. Je veľká pravdepodobnosť že ti takto riadidlá budú sedieť ale samozrejme nikto a nič ti nebráni ďalej laborovať s polohou kým si nenájdeš to najvyhovujúcejšie nastavenie.
11.03.2010 - 22:13:10
00
Osobne si myslím že o niečo dôležitejšia je dĺžka predstavca a až potom jeho poloha čiže výška/poloha v ktorej sú rajdy. Ak už máš dobre nastavený posed (rozumej sedlo prípadne kufre na tretrách) tak sa posaď na bike, pusti sa riadidiel, vystri sa aby si bol telom kolmo na podložku, predpaž ruky (vystri dopredu), zavri oči a s vystretým chrbátom sa nakláňaj dopredu s rukami stále vystretými kolmo na telo. Ak sa chytíš gripov tak máš predstavec vo vhodnej polohe. Je veľká pravdepodobnosť že ti takto riadidlá budú sedieť ale samozrejme nikto a nič ti nebráni ďalej laborovať s polohou kým si nenájdeš to najvyhovujúcejšie nastavenie.

dik moc
12.03.2010 - 15:36:07
00
keyboard_arrow_up