turbi ziadne odchylky, opravuj to na 101 % :)
18.03.2010 - 14:49:59
00
:rofl: Ja svoje kolesá neflákam ale určite ich necentrujem každý týždeň podľa merákov. Hovorím, že pri rýchlosti cítiť akurát nevyváženosť. Total dokonalé vycentrovanie je zbytočné. A do odchýlky 2 mm sa hravo zmestím. Byť puntičkár tam kde netreba? Načo? To by som radšej išiel na vyvažovačku, lebo to je potom z hľadiska dokonalosti bicyklových kolies (pri priemerne vycentrovaných kolesách) dôležitejšie. Pripomenulo mi to jedného chlapíka, ktorého spravené auto si na STKačke pri prihlasovaní so smiechom fotili. Použil 4 farby. Na všetky súčiastky ktoré spolu susedili použil inú farbu. Všetko striekal malou modelárskou pištoľkou. Vrátane karosérie. Robil to X krát dlhšie ako bežný mechanik a lakýrnik. A načo to bolo dobré z hľadiska funkčnosti auta? O tom, že ho to bavilo niet však pochýb. ;)
18.03.2010 - 16:56:37
00
Total dokonalé vycentrovanie je zbytočné. A do odchýlky 2 mm sa hravo zmestím. Byť puntičkár tam kde netreba? Načo?


toto je vysoko inteligentny pohlad na vec, hlavne ak niekto investuje XY penazi do draheno bajku a kvalitnych kolies a usetri 5 centov za centrovanie...

...apropo, pripomenulo mi to chlapika, co si zuby si vrtal doma sam, lebo zubar je drahy, casom mohol chytit rutinu pri zrkadle... ;(
18.03.2010 - 16:59:51
00
:lol: Neviem čo k tomu dodať. Príď mi skontrolovať kolesá, keď si myslíš, že sú na tom tak zle. Ja ich necentrujem kladivom :rofl: Všetko na bicykli si servisujem sám. Nejde mi o ušetrenie peňazí ale o nezávislosť. Jediné čo si neodservisujem sú tlmiče a vidlice. Nemám žiadne náhradné súčiastky a ani náradie či prípravky na to potrebné. Asi som podpichol servisákov, čo sa tým živia, tak ma "musia" umlčať, lebo prišli o zákazníka. :lol:
18.03.2010 - 21:13:02
02
A zase trepeš. Vôbec som nepísal v kontexte, že si to musíš dať urobiť v servise aby som neprišiel o 10€.
Písal som o veciach aby si napríklad nebol na bicykli ako na dvojstopom vozidle. hehe
A kolieska ktoré sú v poriadku netreba centrovať často čiže tvoja nezávislosť tiež stojí na krehkých základoch. hehe
už som písal nech si každý robí podľa svojho uváženia .........
Konéc debaty.
19.03.2010 - 09:22:17
00
Turbi nejdem dvojstopo. :-) Pozri akceptujem iné názory, ale nemám rád, keď zo mňa niekto robí šuflikanta. To jediné mi v tejto téme vadí. Za tých mojich trápnych 192000 km čo som najazdil a pár vyskladaných bicykloch som sa čo to naučil. A porovnal som si skúsenosti s pár ľuďmi čo robia s bicyklami a s dvoma knižkami o servisovaní bicyklov. Neupieram nikomu, že sú špičkoví servismani, ale to ešte neznamená, že nik iný nedokáže vypliesť a vycentrovať koleso na dostatočnej úrovni. Mimochodom viem čo je to centrovať na stred. Preto sa mi aj páči napr. konštrukčne riešenie kolies Campagnolo neutron ultra so zadným nesymetrickým ráfikom, aby nešli jedny špice až moc priamo a druhé veľmi šikmo, aby šlo koleso pekne na stred... Poď radšej na Fatranský alebo Súľovský maratón a tam môžeme prekecať zvyšok dňa pri čakaní na tombolu. ;)
19.03.2010 - 13:00:13
00
K tomu ráfu si asi chcel skôr napísať, že je asymetricky urobený, lebo práve vtedy môžeš dosiahnuť to o čom si písal pri zadnom výplete. hehe
Ja som tu koniec koncov chcel hlavne povedať, že to neodporúčam robiť na kolene a že to nezvládne každý. Keď si pozrieš kopec tém na fóre ako chlapci majstrovali a narobili si skôr viac škody a problémov tak práve pre tých bol bola určená moja myšlienka. hehe Vieš veľa ľudí si na základe tvojho príspevku môže povedať, že to teda musím zvládnuť sám ....... hehe
Uź fakt konéc debaty. Ak sa stretneme na nejakom maratóne môžem ti ohodnotiť tvoje centrovacie umenie a môžeme prelúskať nielen túto tému. hehe
19.03.2010 - 14:35:20
00
K tomu ráfku: či napíšem že je nesymetrický alebo je asymetrický urobený je predsa to isté. Jasné, kľudne pokecáme ak sa stretneme. A trénuj! Prišla jar a neseď pri počítači na mtbfóre! ;) Ja si to dovoliť v týchto "prázdninových" mesiacoch pri určitom uskromnení môžem. Robotu budem zháňať až v lete. Alebo neskôr? :lol: A k tým majstrom. Ja som sa tiež učil ako chlapec na svojom prvom bicykli Pyonýr 22. Za takých podmienok nech skúša každý. Šikovný sa postupne naučia a technicky menej zdatný spoznajú servisy. Tak to chodí. ;) Netreba to brať príliš vážne. Ale už dóóósť! :lol:
19.03.2010 - 18:06:25
00
Vcera vecer som sa prvykrat v zivote pustil do centrovania kolesa a to som robit nemal :tmi: . Uz po par minutach som urobil taku osmicku :sweat: ze sa mi koleso dre o ram z bicykla :worried: . Najviac ma stve ze to je rafik za 45 eur a neviem si s tym rady - vcera som zatym sedel asi hodinu a povedal som si ze rano budem mudrejsi :smirk: tak sa dotoho teraz idem pustit a som zvedavy ci to napravym. :)
26.03.2010 - 10:21:34
00
A o tom pisal Turbi. :rofl:
26.03.2010 - 13:04:55
01
Lukasss
skus zobrat nejake stare koleso a zacni cvicit :)
ja som tiez trenoval na olprane :rofl: a teraz uz 2 krat som centroval moje dh koleso a je to dost jednoduche.
26.03.2010 - 15:57:38
00
Vcera vecer som sa prvykrat v zivote pustil do centrovania kolesa a to som robit nemal :tmi: . Uz po par minutach som urobil taku osmicku :sweat: ze sa mi koleso dre o ram z bicykla :worried: . Najviac ma stve ze to je rafik za 45 eur a neviem si s tym rady - vcera som zatym sedel asi hodinu a povedal som si ze rano budem mudrejsi :smirk: tak sa dotoho teraz idem pustit a som zvedavy ci to napravym. :)

:rofl: pomohol by som ti, ale ja zatiaľ na drahé a komplikované veci nešahám. Ty si asi ešte dlho nezajazdíš :lol:
26.03.2010 - 16:15:39
00
Páni,ja si myslím,že kontrola a centrovanie kolies patrí k bežným údržbovým prácam majiteľa bicykla.
Obtiažnosť tejto oeprácie by som zaradil k výmene prehadzovačky,premazanie ložísk nábojov,výmena stredového zloženia ... a pod.
27.03.2010 - 07:12:29
00
heca, prezrad mi, ako zabezpecis bez patricneho naradia resp. stolice, ze koleso po vypleteni a vycentrovani nebude vyosene? Ma to dost zaujima, pretoze rad sa ucim starat sa o veci, ale mat dvojstope vozidlo z bajku sa mi nechce...
28.03.2010 - 23:19:53
00
Ked uz pisete o centrovani, o ake centrovanie sa jedna ? Hadam mi nikto nechce tvrdit, ze ak potrebujem docentrovat koleso o 1-2 milimetra, ze s tym mam ist na stolicu a tenziometer ? :tmi: Trochu reality do zivota, nejazdime F1, a nemame carbonove rafky .. omg. Pocitam, ze ako obvykle kazdy pise o niecom inom :D .. bezne jemne docentrovanie musi kazdy bajker byt schopny zvladnut sam, ale cas o casu je nutne ten vyplet preverit tenziometrom a pod. Podobne ako servis vidlice (tie si viem sam spravit), a tlmicov (niektore si robim sam tiez).
29.03.2010 - 00:29:05
00
keyboard_arrow_up