tiez sa mi zda byt smer rotacie na Nobby Nicoch opacny (zly). v zakrute, ak si este pribrzdis, tak ich smer bude mat ovela menej gripu ako tak, ako ho mal otoceny Rasto. SKuste si predstavit velkost hran, na ktore posobi sila pri kontakte so zemou. tot vsio \o/ \o/ \o/
23.03.2010 - 16:21:35
00
auaaaa, koleso Albana Lakatu z Cape Epic...foto mtbs.cz

To gramarenie ma niečo do seba :rofl:
23.03.2010 - 18:28:45
00
Tidli: Ano, tak ako ho mal obuty Rasto to vyzera logickejsie. Netvrdim ze nie. Ale odjazdil som na NN par tisic km s tym zdanlivo nelogickym smerom rotacie a v zakrutach sa spraval velmi dobre bez ohladu na povrch. Ked zoderiem Mountain Kinga (ktory je btw. spravanim velmi podobny NN), tak asi zas kupim NN a potom na nom vyskusam oba smery rotacie a uvidime. Som zvedavy.

Inak na Pythona (ano, presne tu uzovku myslim) :) sa na suchu v oblasti citatelnosti a bocneho vedenia nechyta trochu prekvapivo ani NN ani MK. Len skoda, ze vo väcsom blate na vymenovanu konkurenciu zacina rychlo stracat.

P.S. Sorry za OT, uz s tym koncim. :hai:
23.03.2010 - 18:42:38
00
Dovolím si môj prvý OT na fóre.
Na prednom kolese vozím cca dva roky NN. Minulý rok som sa asi mesiac na začiatku sezóny cítil v zákrutách nezvyčajne nesvoj. Potom som si všimol, že som ho nasadil nie podľa návodu, ale naopak. Tak som ho otočil a pôvodný pocit istoty v zákrutách sa vrátil.
23.03.2010 - 22:59:09
00
i64.servimg.com

čo myslite mam narok na vratenie penazí ak už nechcem magneziove rafky?
lebo ak ho vymenia tak o pol roka budem zase reklamovať.
24.03.2010 - 09:21:47
00
Riesenie reklamacie sa riadi zakonom, takze to, ze sa Ti raz nieco pokazi este neznamena, ze mas hned narok na vratenie penazi. Ak Ti ich predajca vrati, je to jeho ochota, nie povinnost. Moze Ti kludne dat aj novy kus a z pohladu vybavenia reklamacie to bude OK.
24.03.2010 - 10:08:06
00
Až pri tretej reklamácii na rovnakú závadu máš nárok na vrátenie peňazí.
24.03.2010 - 10:12:08
00
Tak nejak. A aby sme boli uplne presni, tak to musi byt 3 razy potvrdena ta ista vada, nie 3 rozne vady atd. Ale su aj ustanovenia zakonnika, ktore umoznuju vec vymenit a na neopravitelne poskodenie sa vztahuje moznost vratenia penazi, takze vlastne asi bude mat marco uspech.

Dva priklady z OZ:

§ 622
Ak ide o vadu, ktorú možno odstrániť, má kupujúci právo, aby bola bezplatne, včas a riadne odstránená. Predávajúci je povinný vadu bez zbytočného odkladu odstrániť.

§ 623
Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť.

Stanovisko SOI k § 623: Pri výskyte neodstrániteľnej chyby, ktorá bráni riadnemu užívaniu veci na daný účel, má spotrebiteľ právo buď na výmenu veci alebo na odstúpenie od zmluvy (vrátenie peňazí). Podľa výkladu OZ záleží len na kupujúcom, či si uplatní právo na výmenu alebo vrátenie peňazí.
24.03.2010 - 10:32:00
00
ved prave
vymenou rafku sa tento problem neodstraní lebo dalši zase dopadne tak isto za pol roka.
24.03.2010 - 10:38:24
00
Aky mas dokaz, ze sa o pol roka rozpadne? V kazdom pripade mas moznost poziadat o vratenie penazi, tak sa rozhodni sam.
24.03.2010 - 10:40:57
00
čo to je za ráf?
aké plášte, aký tlak?
24.03.2010 - 10:57:23
00
zrejme si si isty, ze raf pouzivas neprimerane, cize nie na to, na co je urceny. ak by predajca toto zistil, ani by ti ho nemusel vyreklamovat. takze budes mat vobec stastie ked ti da novy.. kludne ho potom predaj a kup si iny, nejaky, co vydrzi tvoje nakladanie..
24.03.2010 - 11:03:56
00
čo myslite mam narok na vratenie penazí ak už nechcem magneziove rafky?
lebo ak ho vymenia tak o pol roka budem zase reklamovať.


no tohle je dobrá otázka - klidně tě můžou poslat do háje že používáš nepřiměřený tlak, můžou ti skontrolovat výplet a říct že je přetažený, atd prostě důvodů k zamítnutí reklamace si můžou najít dost, je to spíš otázka dohody
24.03.2010 - 11:07:38
00
a čo nevidite že ten rafik praskol z dovodu korozie?
24.03.2010 - 14:54:34
00
Marco - mal si napísať že ide o Magnéziový ráfik AMERICAN CLASSIC kolesa nemajú ani rok a toto je už druha demolácia rafku a v zime nejazdil. Tak a teraz vieme prečo sa prestali vyrábať rámy z MG ošetriť rám alebo rafik z vnútra je nemožné :n:
24.03.2010 - 18:35:56
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up