Ahojte,

trochu sa zmenila situácia, vo firme nám vymenili mobily a dostal som do ruky symbianovú nokiu e52 so vstavaným GPS.

Okamžite ma napadlo, využiť to na jazdy na bicykli. Mapy si viem zohnať, garmin alebo smartcomPGS.

Ale chcel by som jednoduchý program ktorý mi bude predbežne ukladať počas mojej jazdy
moju cestu-trať a vytvorí potom kml súbor pre prezeranie v Google Earth.

Jediný problém : vo firemnom mobily máme blokované dátové spojenia, na internet a teda na
registráciu, vytvorenie loginu a podobne sa nedostanem. Pri spustení programu sa teda na internet nepripojím.


Takže čo potrebujem ?

Program ktorý mi bude ukladať moju trasu do kml súboru.
Nemusí mať mapové podklady, proste zapnem program, e52 hodím do cykloľadvinky
a on si spracuje čo potrebuje. A nebude sa snažiť pripojiť na net a overovať či som niekde zaregistrovaný resp. ak nemám niekde login vytvorený tak mi nedovolí plnohodnotne pracovať s programom.

Moja snaha:
Aby sa nepovedalo,že som sa nepokúšal niečo nájsť aj ja, tu sú programy ktoré sa mi podarilo nájsť a cez BLOOTOUTH nainštalovať a spustiť:

RACECHRONO - funguje, skúšal som zatiaľ len na ceste neviem ako to bude v lese.
TTGPSLOGGER - funguje ale v kml mi vyhadzuje chybu, je tam LON a LAT navzájom prehodené takže trasa mi ukzauje niekde na more.
NOKIA SPORTRACK, SPORTY PAL, SPORT TRACK, MAPMYTRACKS,BUDDY WAY.... - potrebujú pripojenie na net.

A čo odporúčate resp. používate Vy? Na bicykli mám cyklopočítač, takže ja len potrebujem občas (nie pravidelne) záznam trasy a nič viac.
25.03.2010 - 09:10:43
00
na toto som používal trekbuddy-ho
25.03.2010 - 09:15:32
00
Ale chcel by som jednoduchý program ktorý mi bude predbežne ukladať počas mojej jazdy
moju cestu-trať a vytvorí potom kml súbor pre prezeranie v Google Earth.
GE ti otvorí aj .gpx súbor, ale keď požaduješ kml, môžeš ho predtým skonvertovať, ale nevidím dôvod.
25.03.2010 - 09:23:01
00
Nokia Sport Tracker nepotrebuje pripojenie na net a robi presne to co pozadujes, zaznam prejdenej trasy ktoru nasledne mozes pozerat napr. cez google earth. Pripojenie potrebujes len ak chces mat aj mapy, tie stahuje z nejakeho serveru online
25.03.2010 - 10:21:15
00
na symbian určite smartcomgps, na e52ke by ti mala fungovať verzia 1.55
je tu však malý háčik s inštaláciou (certifikáty a podobne)...
alebo potom trekbuddy...
25.03.2010 - 12:32:15
00
Chalani stiahol som si do mobilu Sport Tracker ale nejde mi spustiť, treba k tomu miečo doinštalovať? :sweat:
25.03.2010 - 12:45:19
00
mne k tomu nič netrebalo a neviem o tom že by trebalo, stiahol si si verziu pre svoj telefón?
25.03.2010 - 13:51:28
00
na symbian určite smartcomgps, na e52ke by ti mala fungovať verzia 1.55
je tu však malý háčik s inštaláciou (certifikáty a podobne)...


Plný súhlas.

Nič lepšie na turistickú mapovú navigáciu pre Symbian neexistuje. Na E52ke budú fungovať verzie 1.55 a 1.56. SmartComGPS ukladá trasy vo formáte Oziexplorera, t.j. *.plt. Ten si ľahko do *.kml skonvertuješ free programom GPSBabel. Ohľadom SmartComGPS a certifikácie "nepodpísaných aplikácií" sa viac dozvieš na http://symbianmania.sk/ a http://symbianmania.sk/forum/. Certifikát môžeš získať na http://allnokia.ru/symb_cert/ .
25.03.2010 - 13:52:36
00
mne ju do telefónu stiahlo ale nejde mi otvoriť, stiahol som si verziu správne.
25.03.2010 - 14:54:53
00
Skús si stiahnuť inštalačný súbor aplikácie pre svoj telefón najprv do PC odtiaľ: http://sportstracker.nokia.com/nts/main/download.do

Ten inštalačný súbor (SportsTracker_31_v206.sisx) si nainštaluj z PC pri pripojenom telefóne cez Nokia PC Suite.
25.03.2010 - 15:26:30
00
Mam novu Nokiu X6 16GB, so symbianom. Na stranke sportrackeru sa vsak moj model este nenachadza. Mozem pouzit aj instalacku z pribuzneho modelu? V mobile mam A-GPS, co som sa docital, tak tento system vyuziva aj vysielace GSM na urcenie polohy. Vraj ma byt tento system oproti klasickemu GPS rychlejsi. Ja mam vsak opacne skusenosti. Na starom MIO 702 ma GPS naslo na mape za cca 20sek. A-GPS-ku v Nokii X6 trva cca 5 min pokial ukaze moju polohu na mape. Je uplne jedno ci je A-GPS spusteny SIGIC-kom, OVI maps alebo SmartCompGPS. Software v mobile je aktualne, tento telefon este nie je fyzicky v predaji na SVK.
15.04.2010 - 13:17:42
00
Mam novu Nokiu X6 16GB, so symbianom.... ...A-GPS-ku v Nokii X6 trva cca 5 min pokial ukaze moju polohu na mape. Je uplne jedno ci je A-GPS spusteny SIGIC-kom, OVI maps alebo SmartCompGPS. ...


Z toho predpokladám, že nemáš dátový paušál. A-GPS má zmysel zapnúť iba ak dátový paušál máš. Vtedy si programy, ktoré spomínaš, hneď po spustení stiahnu z netu cca 4 kB údajov o GPS satelitoch. Tie výrazne pomôžu rýchlosti získania fixu polohy. Typicky do 30 sekúnd.

Ak nemáš dátový paušál, A-GPS v telefóne vypni. Informácia, že telefón získa nejaké údaje o svojej polohe z bétéesiek (BTS) siete GSM je v tomto prípade trochu zavádzajúca.
15.04.2010 - 14:15:51
00
Prave ze som mal A-GPS vypnute.
V telefone mam taketo moznosti "Metody urcenia polohy":
Asistovane GPS Integrovane GPS
Bluetooth GPS
Poskytovane sietou.

Zapnute som mal Integrovane GPS a Poskytovane sietou. Teraz som to poskytovanie sietou vypol a uvidime ci to pomoze.
15.04.2010 - 18:08:32
00
Ak nemáš dátový program, nechaj zaškrtnuté len "Integrovane GPS".

Ak máš nejaký dátový program, nechaj zaškrtnuté "Integrovane GPS" a "Asistovane GPS".
15.04.2010 - 18:54:07
00
Takze nakoniec som zostal na bicykli a pri NOKII E52 len u jedneho programu >
RACE CHRONO - ako prehlad je to dobre, nema velku spotrebu, trasu zaznamena,
a na mapach na googli sa da aj .kml subor prezriet.
Jedina nevyhoda ze nieje 100%presny, ciara trasy ide o par metrov mimo cesty v meste,
ale vo volnej prirode - sursky potok a podobne je bez problemov. V lese som zatial nebol, do blata sa mi nechce.
15.04.2010 - 20:42:43
00
keyboard_arrow_up