Ahojte,

takze pekne poporiadku :):

Aktualny bike:
Giant Trance X3 2009 - http://www2.giant-bicycles.com/cs-cz/bikes/mountain/530/34332/?collections_id=4

Ram a system Maestro mi vyhovuju, ale zdvihy sa mi vidia trochu na to co planujem tuto sezonu jazdit nizke. Jazdim XC, lahsi AM. Predpoklad na tuto sezonu je viac AM/EN a weekendove treky 50-70km s nutnym presunom po ceste. Kedze mam moznost bike predat premyslam nad zakupenim Reign-a.

Do uvahy prichadzaju:
Reign 1 - http://www.giant-bicycles.com/sk-SK/bikes/model/reign.2/6132/40763/
Reign 2 - http://www.giant-bicycles.com/sk-SK/bikes/model/reign.2/6132/40763/

Komponentovo samozrejme vyhrava Reign1, cenovo Reign 2.

Na Reign 2 sa mi nevidi vidla Fox F32 R. Zadny FOX RP2 tlmic mam totozny s aktualnym Trance-om. Pro pedal som viac menej pouzil raz, na vyskusanie ci to fakt funguje :).

Ak prihodim par "e" na Reign 1, vyuzijem nejake vyhody Fox DHX 4.0 Air? Trochu som browsoval a nie vseci boli s tymto tlmicom spokojny, na http://www.mtbr.com vysiel dost rozpacito. Ma niekto skusenosti s tymto tlmicom?

Dakujem.
25.03.2010 - 09:01:50
00
mám doma jeden čerstvý Reign 2 ,pri kúpe mi som dal vymeniť prehadzovačku ,bola tam sram 7 výmena za 9,zatial som toho vela nenajazdil ale vidla sa mi zdá celkom fajn,uvidím pri dlhšom výjazde.Menil som aj kluky -pôvodné Race Face Ride XC za Shimano SLX
25.03.2010 - 09:33:46
00
Nazdar!Ano rozpacito ale ktore rocniky...2006,2007. tie vyssie pisu uz ze som dobre... ja mam tiez ten tlmic na reignovi. Myslim, ze je uplne v poriadku na mojich 100 kg, pracuje ako ma /teda ak nepocitam, ze mi asi behom 3 tyzdnov odisla vzduchova komora,ktoru mi ale vyreklamovali v pohode/ Cize nie zeby som skusal neviem kolko tlmicov ale ja som s nim spokojny. Takze davam bod.. A mimochom ked uz si pisal tie tatry a AM/EN tak Reign :)
25.03.2010 - 09:36:13
00
Priplatil by som na Reign1. Rafiky WTB Trail Laserdisk su sice v pohode,ale neviem aku mas vahu a styl jazdenia-ja som na nich stale riesil osmicky(mam ~82kg) a tak som ich radsej vymenil za EX5.1d, Mavic EN321 je uz kvalitka.Tlmic RP2 s Maestrom funguje fajn a DHX Air 4 sice nema nastavenie dorazu,takze tam neviem ci nieco ziskas,ale horsie to nebude.Vidlica je tam ta ista,akurat ze Reign1 ma lock,neviem na kolko to vyuzivas,ale ked pises ze lock na tlmici si pouzil raz,tak asi moc nie...Kluky Evolve su cca.80g lahsie od Ride, brzdy J3 oproti Elixirom R-nieje o com a prehadzka X9 oproti X7(lahsia,mozno rychlejsia,inak podla mna spolahlive obe).Takze prijemne rozhodovanie :)
25.03.2010 - 10:05:02
00
Dik za odpovede.

No najlahsi nie som, 82kg, 180cm vyska. WTB Traily mam teraz na Trance, 8smicky sice nemam ale natiahnut na tie rafky plast je niekedy umenie. Vpodstate hned od nova som musel vymenit Kenda Nevegal plaste, kedze pri defekte, nasledovala min. polhodinova vymena a narovnavanie plasta aby ako tak sadol na wtb-cka. Schwable NN sadli takmer hned, na inych rafkoch kendy sadli uplne vpohode.

No lock na vidlici by mi trochu chybal, kedze vacsinou sa k trailu dopravujem po ceste (nutne zlo :) ) a z Tranca mam skusenost taku, ze ked locknem vidlu tak zo sedla to potom ide trochu pohodlnejsie.

Takze ked to spocitavam tak to vychadza predsa len na toho Reign-a 1.

Jo este poznamka ram by som bral Mko to by malo byt akurat na mna.
25.03.2010 - 12:16:13
00
Tak to mas cca. moje proporcie(179cm/~80kg), Mko ti bude ako uliate.
25.03.2010 - 12:49:25
00
Pozor, vidlica rozhodne tá istá nie je. Teda podľa všetkého R-kové vidlice (32mm) nemajú high speed expanziu. Teda je tam celkom rozdiel vo funkčnosti vidlice. U zdvihu 140/150 mm je táto funkcia potrebná. Takže ja by som asi volil ten s RLkou, prípadne ten s Rkou ale upgradeom vidlice na 36tku. :)
25.03.2010 - 18:49:10
00
Kto robi upgrade 32 na 36?Myslis,ze by to Milan zvladol? :party: :lol:
Tak nieje o com...Reign 1 wins!
25.03.2010 - 21:58:24
00
Myslim, ze z tranca x na reigna bude priliz maly skok a rozdiel ani velmi nepocitis. Neuvazoval si nad niecim inym? Zdvihy okolo 160..fox 36 a ekvivalent vpredu?

BTW, s kym jazdis a kde? Nejak som ta tu nevidel a to asi vsetkych endurakov v PO poznam, dovolim si tvrdit:)
25.03.2010 - 22:14:39
00
No 160 by bolo asi uz vela podla mna, stale by som chcel aby to malo slusnu slapavost do kopca.

No povacsinou sam, cez soboty s kamosom s ktorym sme niekedy zavodili na cestakoch, v nedelu vacsinou s priatelkou.

V sezone jazdim weekendy vacsinou Slanske, potom 3-4 za sezonu sa podari prejazd Cergov a Branisko, sem tam Kysak a okolie. Cez tyzden vacsinou Sarriska vrchovina (trasa cyklomaratonu), pripadne nieco kratsie v Slanskych.

Nepoznas ma lebo nie som endurak ale skor XC brusic :), navyse MTBcku som sa od skoncenia vysky velmi nevenoval, nepocitam vyjazdy do Skolskych lesov :), vpodstate az minuly rok som zacal zase intenzivnejsie.
26.03.2010 - 07:13:26
00
Hmm,dijck má pravdu,tiež by som šiel aspoň do tých 160 inak to poznateľný rozdiel moc nebude teda aspoň v rámci stajne,to by som šiel skôr do X-ka,keď to má byť na väčšie prasačinky 8)
26.03.2010 - 21:09:39
00
Nieje 160 ako 160...niektore 160mm zdvihove biky su tazsie,tazkopadnejsie,ale nova generacia ENdur ako napr. LP Spicy, SC Nomad, novy Reign X, Canyon Torque, Norco LT atd.atd. ponukaju viac su viac uphill friendly, lahsie a zaroven ponukaju viac hravosti a zabavy z kopca :!:
Nenahovaram ta,len vysvetlujem...toto casom kazdy zisti sam,co mu zachuti. Reign je podla mna fajn volba,bike ktorym sa da cokolvek vyjst a da sa poladit do dost "funny" podoby a Reign si so Slanskymi vzdy rozumel ;)
26.03.2010 - 22:35:23
00
keyboard_arrow_up