Triki, to je, ale s tym vela nenarobime. Na oboch stranach sa treba otocit o 90 stupnov. Snazili sme sa urobit tam trosu miesta a naklopit to ale svah je strmy a na tej strane od cesty je to dost mokre. Takze este uvidime co nam tam voda porobi.

Ale aspon to bude trosicka technickejsie. :)
29.03.2010 - 21:57:12
00
prelozit mostik vzhladom na roklinku nie je sranda. Uz to, ze tam je je fajn. Vytocit sa to v pohode da...je to vstup na singletrack a nie na zvaznicu

edit: vsetci ma predbehli :tmi:
edit2: kua Lubova verzia singla bude mat pomaly 40 km :lol:


Naposledy upravil romanx dňa 29.03.2010 - 22:01:03, celkovo upravené 1 krát.

29.03.2010 - 21:57:40
00
Veď ja nehovorím,že je to zlé len ten mostík by bol pohodlnejšie viac rovný.Je mi jasné,že v tom údolí sa s tým nedá moc spraviť.
29.03.2010 - 22:00:26
00
Vsak on je uplne rovny. Je polozeny na kolajniciach. Aky rovnejsi by si chcel ? :D
29.03.2010 - 22:03:11
00
Ja si myslím buďme radi, že tam taký mostík je, a padajúci strom ho hádam nerozdrbe keďže je na koľajniciach :) . Mokrý breh nejak vyriešime.
A k novým častiam nám chýba ešte pár brigád na tomto úseku :muscle: :muscle: :beer:
29.03.2010 - 22:20:33
00
romanx: :wasntme: :shake: .. to je Lacova verzia stale :!: .. ale ja mam este nieco v rukave, hodim sem mapku, vlastne som aj Lacovi som chcel zakreslit.

inak v piatok .. 10:00 pri 2. kamenolome, keby sa nas zislo dostatok a mali by sme dostatok hrabacieho toolu, tak tohtorocna season 1, episode 2 serialu o singlaci sa moze zacat :nod: .. dotiahneme to v klude az na vyhliadku na 3. kamenolom, potom pojdeme pozriet tu trasu co som zakreslil az na BK a tam si spapame borsc a mozme pobajkovat :D

mapka
- fialova je zaujimavy stary chodnik (jeden zvaleny strom, listie a koniec smer na asfaltku je neprejazdna hustina) ide od BTSky a usti na asfaltku na Kacin.
- modra je Cerova draha vychadzajuca na zvaznicu smer Veronika (dole)
- hneda .. podla vypoctov astronomov by tu mal existovat chodnik (prve testy potvrdili existenciu chodnika od zvaznice v minimalnej dlzke asi 30m presne oproti Cerovej drahe (mozno kedysi povodny chodnik .. nevedno)
- zlta .. chodnicek (velmi pekny) od Rotundy az na hreben. Je strmy .. prilis strmy, aj najvacsie zvery tam musia dat malu pilu :lol: ... na pesiu turistiku krasny, nie je pod listim a je pekny vyhlad, hore na hrebeni je to uz prakticky rovina
- oranzova .. stary chodnik, je siroky asi meter, je jasne vidiet, ale je na nom asi vsetko liste z okolia :x .. ide krasne az kamsi do udolia, prechadza popod el. vedenie, pricom prekonava 2 velke uzlabiny (mostik tam nie je, ale v epizode 99 sa zavolaju na pomoc bobry :rock: ) .. zial straca sa pri potoku a zatial neviem kam dalej.
- zelena .. tam ziaden chodnik nie je, ale v pripade, ze by hnedy existoval, a oranzovy sa sprejazdnil, stalo by mozno za to, tam nieco vybudovat. Ale to je hudba dalekej buducnosti, len take snivanie :)

Prílohy:

singl-A-00.PNG
singl-A-00.PNG 185.09 KiB thumb_up0thumb_down

29.03.2010 - 22:32:38
00
A este moja vizia kompletneho z-trailovania od Zeleznej/Lamaca :) .. ten singlac asi vecsina pozna,dost ludi tade jazdieva.

A az to bude cele hotove, tak vsetci budu pekne jazdit po singlaci a ja budem mat asfaltku celu pre seba :lol:

Prílohy:

singl-A-01.PNG
singl-A-01.PNG 359.19 KiB thumb_up0thumb_down

29.03.2010 - 22:43:00
00
Po tom singláči od Lamača/Červeného mosta hore na Železnú chodí dosť veľa peších, aj so psami, deťmi a inými domácimi miláčikmi. Ale je to tam veľmi pekné.
30.03.2010 - 07:59:08
00
...a inými domácimi miláčikmi...

všami, hlístami, svrabom... :lol:
30.03.2010 - 08:07:17
00
fluider: no, od Cerveneho mosta ano, ale od Lamaca nie (to co je na mapke), v zivote som tam pesiaka nestretol, aj ked pravda, nechodim tade moc casto, ale je to mimo beznu premavku , v lete tam prerasta malincie v prvej casti az po prve jazierko. Od jazierka potom dalej to ide okolo tych ohnisk,tam je naroda dost, to je fakt :)
30.03.2010 - 09:18:42
00
Kedze tu stale spominate Martinov dream...:o), tak skusim predstavit moj sen, a myslim, ze i lto bude za... ;)
Na dvoch mapkach som zakreslil singletracky, ktore tu mame. Plnou ruzovou ciarou su uz sprejazdnene singletracky, ciarkovanou ciarou - budovane, alebo vo vyhlade... ;) :y:
Takze, ako lto spominal, dlzka nasho singletracku pri dobrej konstalacii moze byt az 17 km ( odhadom ).
Singletracky nad Krasnanmi a Racou snad nabuduce... :D
Takze caka nas roboty, ako na kostole... :D

Prílohy:

single2.jpg
single2.jpg 1.05 MiB thumb_up0thumb_down

single1.jpg
single1.jpg 448.58 KiB thumb_up0thumb_down

30.03.2010 - 11:10:13
00
Viem, že to je ešte ďaleko :) , ale vedel by som si predstaviť nejaké technickejšie klesanie a stúpanie ku/od Dračieho hrádku, červenou farbou. Takých krátkych a strmých lokalít tu nie je veľa. Či ?

Prílohy:

single2.jpg
single2.jpg 420.79 KiB thumb_up0thumb_down

30.03.2010 - 11:52:43
00
fluider: tento singlac by nemal velmi stupat/klesat, je skor urceny na dupanie uzkou cestickou :lol: , alebo pohodove jazdenie pre zdochliny (som v nedelu nedokazal prekonat 0.5metrove prevysenie okolo stromu :x ) .. a to nehovoriac o tom, ze v zjazde po modrej do Dracieho nie som schopny tie serpentiny vytocit :@

laco: no ja som cez tu faborkovanu casti nikdy nesiel ;( .. podla mapky to vyzera dobre ale, takze no problem. Ale Uhlianka, to bude :muscle: .. uz default to je problemovy usek, a teraz, co tam navlacili tie konare, tak to bude mrte roboty, to tam cele upravit. Mostik, najazdy (ten co je faborkovany je trochu strmy), najazd na staru Cerovu drahu tam zmizol tiez, ten bude treba spravit, a uz sa tesim, az ked to bude spravene dojdu s LKTckom a cele to tam zrovnaju zo zemou ;( .. btw , komplet podla mapky ten singlac bude mat urcite cez 20km.
30.03.2010 - 12:04:25
00
Možno by sme mohli poprosiť Lesy o materiál na stavbu mostíku v Uhlianke. Alebo ho vymeniť za ten zničený: zničený si opravíme sami a v Uhlianke nám spravia oni celý... Čo myslíš Laco?
30.03.2010 - 12:13:11
00
Možno by sme mohli poprosiť Lesy o materiál na stavbu mostíku v Uhlianke. Alebo ho vymeniť za ten zničený: zničený si opravíme sami a v Uhlianke nám spravia oni celý... Čo myslíš Laco?

Bol by som radsej, ak by sme si ho spravili sami, tak ako ho potrebujeme, aby nam ho nerozbila lesna technika, ci vysoka voda... Predstavu mam... Drevo na mostik vybavim od Mestskych lesov... Len to nechcite zajtra... :D
30.03.2010 - 12:15:05
00
keyboard_arrow_up