Všetky zápory ktoré si tu vypísal sú silno osobného charakteru. Ani jeden z tých problémov som nikdy nepocítil
01.04.2010 - 10:42:28
00
Len tak podpichnem...Kolko zavodnikov svetoveho poharu v XC ostalo pri V-brzdach ked su take super?


Naposledy upravil romanx dňa 01.04.2010 - 10:45:27, celkovo upravené 1 krát.

01.04.2010 - 10:43:46
00
Romanx, to je ale otázka sponzoringu. Ale samozrejme súhlasím že zavrhovať kotúčovky nemá opodstatnenie
01.04.2010 - 10:44:42
00
Tak ina... kolko zavodnikov na maratonskych tratiach v SR a CR jazdi este V-cka? Tu je sponzoring silno potlaceny ak odmyslim tymovych jazdcov...


Naposledy upravil romanx dňa 01.04.2010 - 10:49:43, celkovo upravené 1 krát.

01.04.2010 - 10:47:07
00
To sú len bábovky a pózeri čo machrujú, praví borci vozia véčka :D

EDIT: Véčka by som použil už len ako gramarinu alebo v prípade nízkonákladovej stavby. Inak už nemajú žiaden zmysel
01.04.2010 - 10:49:00
00
rekib: mas obe ruky lave ci co? Myslis osku naboja?? Pri ulozeni na priemyselnych loziskach chces co mazat?

edit: Sozi ma predbehol

Myslím ložisko kolesa.
To je čo za nový druh - priemyselné ?! Viem , že teflónové nepotrebujú mazať, ale také určite v kolese nie sú
01.04.2010 - 10:50:45
00
myslím, že na biku sú kotúčové brzdy len zbytočná frajerina: drahé, ťažko udržiavateľné,opatrnosť okolo kotúča a horepopísané záhadné vibrácie a iné nevysvetliteľné závady V-čka nemajú. :y:


Som cerstvy "switcher" - len tuto sezonu som zacal jazdit kotuce, tak si myslim, ze to viem "objektivne" porovnat. Jediny bod v ktorom s Tebou suhlasim je "drahe". Tazko udrziavatelne - blbost - mne pripadaju praveze ovela jednoduchsie na udrzbu ako V-cka. Ako som uz pisal, bike vozim v aute a na kotuce ano davam pozor tym sposobom, ze ich davam smerom "hore" - to je nejaka strasna opatrnost? Vibracie? V-cka teda dokazali robit ovela vacsi ramus, na kotucoch som isiel zatial len 1x za dazda - poriadne zatrubili len prych mozno 10 sekund. Potom uz boli cely cas ticho.

Mozno by si mal vyskusat "ozajstne" kotucove brzdy - nie to co sa tak len tvari a je to naozaj len pre frajerinu.
01.04.2010 - 10:51:40
00
Kedze je dnes 1.aprila, tak si z nas asi robi prdel 8)
01.04.2010 - 10:52:20
00
Rekib: novy-stary snad 50 rokov...priemyselne=zapuzdrene loziska s prachovkou. Tie nie je potrebne domazavat (aj ked sa aj tie daju po odstraneni prachovky). Samozrejme o konusy sa musis starat a primazavat, ale nic strasne...
01.04.2010 - 10:55:53
00
???
:?: asi som nechapavy... preco by si si mal zamastit kotuc? Co ma spolocne s oskou? Kotuce su praktickejsie napr. aj pre "rozoberacov" ako ja - pred kazdou jazdou davam dole kolesa - dam do auta - priveziem sa pod horu - nahodim kolesa - pobikujem - rozoberiem - hodim do auta - domov - zas poskladam. A to je rozdiel - s V-ckami to trvalo cca 4 min., s kotucmi to trva cca 1 min. Takze cas setrim - jazdim - nic neriesim hodinu v garazi...

- zamastím kotúč, keď to preženiem s olejom a vytečie z ložiska samozrejme po oske
- nasadenie kolies s kotúčom mi trvá rovnako
- každý tu len nadáva, ale neargumentuje - taký ste tu odborníci
01.04.2010 - 10:59:20
00
uz tu bolo na tuto temu popisaneho dost, poslem ta do historie...mne sa to tu nechce vypisovat
01.04.2010 - 11:01:07
00
-
- nasadenie kolies s kotúčom mi trvá rovnako
- každý tu len nadáva, ale neargumentuje - taký ste tu odborníci


Nasadenie netrva rovnako - V-cka musis odopnut - zapnut - predna je zlava, zadna zprava (alebo opacne?) - bicykel musis obchadzat, brzdu zamacknut, aby si videl, ci je koleso dobre vystredene...
A preco by mi mal preboha vytiect olej z naboja? Sak ked hocico namazem, tak potom to utriem handrickou do sucha, nie?

Myslim, ze argumentov tu mas dost.
01.04.2010 - 11:05:19
00
ja som nemal problem ani s veckami a to som nemal ziadne super brzdy...to s tym zhadzovanim kolies snad nemyslite vazne :lol: mne to trva rovnako dlho aj na kotucoch a neviem preco by som mal obchadzat bike, ked v pohode vecka rozopnem z jednej strany...ked ti koleso dobre zapadne do patiek na rame/vidlici, tak nemas co vystredovat...a teraz ku kotucom: kotuce nie su tak nachylne na osmicky na kolesach, pri veckach som sa musel s tym hrat pokym som to nastavil, aby mi klatiky nesuchali, ale nebolo to nic hrozne, chvilka roboty, na kotucoch nemusim robit nic, zvlast pri hydraulickych, kde to raz nastavim a viac nemusim robit nic...pokym s hydraulickymi brzdami zaobchadzas tak ako mas, tak ich nemusis udrziavat vobec...
01.04.2010 - 11:23:09
00
tak na záver : hovorí vám niečo odpružená hmotnosť a moment zotrvačnosti ? Obe hovorí za V-čka.
01.04.2010 - 11:34:40
00
no tak potom... :) keď véčka tak Magura HS 33 :drunk:
01.04.2010 - 11:43:48
00
keyboard_arrow_up