vela stastia pri znahani SLOVENSKEJ 1,5 V nabijatelnej tuzkovky;)


aky ich zozenie, tak par ks by som od neho zobral ... hodili by sa mi ...
02.04.2010 - 18:07:55
00
uz ti to tu napisali aj ini ... ale zopakujem sa aj ja ... zjavne nemas dost zakladov z elektrotechniky, aby si si to poskladal sam ... tak sa na to vykasli ... ono to cele aj tak nema zmysel ...

to svetlo co mas moze svietit tak 10lumen ... vychdzam z toho, ze napajanie je z 3xAAA, takze v nich je energia maximalne 3x1.2Vx900mA = 3.2Wh ... je to zufalo malo ... ak to vydrzi svietit 24h, tak do lediek ide vykon 3.2Wh/24h = 0.13W ...

s takto biednym svetlom nema zmysel vobec nic robit ... obavam sa, ze jedna moja aurora s P7ledkou a liion 18650 do ktorej som vrazil 33ohm rezistor na low rezim, dokaze dat tak 30lumen a vydrzi to v pohode svieti 3dni v kuse ... potom je naozaj otazne naco vozit so sebou dynamo ...

mimochodom jedna liion 18650 nie je o moc vacsia ako 3xAAA a energiu ma v sebe 3.7V*2.4Ah=9.25Wh ... cize 3x tolko pri tej istej vahe alebo objeme ...
02.04.2010 - 18:16:59
00
... zariadenia, ktore sa mi dostali do ruky a slovenske bike obchody ich predavaju pod nazvom dynamo, davali vzdy striedavy prud ...

to je potom chyba v nazvoslovi
02.04.2010 - 18:20:40
00
a stoji tolko isto co 3 priemerne AAA:) nechapem tiez na co to chces riesit. kup auroru vyjde ta na max 50 eur aj s nabkou a vsetkym a az potom zistis co je to poriadne svietenie.
02.04.2010 - 18:21:57
00
nechapem preco by to nemalo vyznam, nebolo by dobre keby sa dobijali baterky za jazdy a potom vecer by som nemusel trpnut ci mi to vdrzi svietit domov ale nie? |(
02.04.2010 - 21:59:16
00
nechapem preco by to nemalo vyznam, nebolo by dobre keby sa dobijali baterky za jazdy a potom vecer by som nemusel trpnut ci mi to vdrzi svietit domov ale nie? |(


nie nema to vyznam ... dovod som ti uz napisal ...
03.04.2010 - 08:26:32
00
Vykasli sa na to, taka svetluska ti vydrzi dlho, a koly nabijaniu kupit nie lahke dynamo a riesit dalsie obvody (mimochodom, kam ich das? to budu vysiet na rame?) to nema cenu. Kup NIMH baterky a jednoduchu nabijacku a mas to vyriesene. Alebo poriadne svetlo za 50 a viac eur (ako tu pisali), k tomu mas aj nabijacku a aspon to bude lepsie svietit.
PS: Existuju aj 1,5V nabijacie baterky, ale daju maly prud (myslim ze tak do 100mA, alebo menej), nic moc ani vo walkmane, ale maju inu nabijacku specialne pre nich, takze zas sa to iba komplikuje.
06.04.2010 - 06:52:05
00
dynamo by malo davat striedave napatie, potrebujes usmernovac ...

Dynamo (z bicykla) dava jednosmerny , alternator (auto) striedavy.
06.04.2010 - 09:33:47
00
Dynamo (z bicykla) dava jednosmerny , alternator (auto) striedavy.


neopakujme sa ... vysvetlenie som uz dal ...

tak inak ... zariadenia, ktore sa mi dostali do ruky a slovenske bike obchody ich predavaju pod nazvom dynamo, davali vzdy striedavy prud ... dufam, ze sme sa uz pochopili ...
06.04.2010 - 10:00:55
00
Vykasli sa na to, taka svetluska ti vydrzi dlho, a koly nabijaniu kupit nie lahke dynamo a riesit dalsie obvody (mimochodom, kam ich das? to budu vysiet na rame?) to nema cenu. Kup NIMH baterky a jednoduchu nabijacku a mas to vyriesene. Alebo poriadne svetlo za 50 a viac eur (ako tu pisali), k tomu mas aj nabijacku a aspon to bude lepsie svietit.
PS: Existuju aj 1,5V nabijacie baterky, ale daju maly prud (myslim ze tak do 100mA, alebo menej), nic moc ani vo walkmane, ale maju inu nabijacku specialne pre nich, takze zas sa to iba komplikuje.

ale mne to nevadi ze budem mat tazsi bicykel a ze tie kabliky budu omotane okolo ramu mne ide len o to aby vo svetle dobijalo baterky nic ine :smoke:
06.04.2010 - 12:17:30
00
Vykasli sa na to, taka svetluska ti vydrzi dlho, a koly nabijaniu kupit nie lahke dynamo a riesit dalsie obvody (mimochodom, kam ich das? to budu vysiet na rame?) to nema cenu. Kup NIMH baterky a jednoduchu nabijacku a mas to vyriesene. Alebo poriadne svetlo za 50 a viac eur (ako tu pisali), k tomu mas aj nabijacku a aspon to bude lepsie svietit.
PS: Existuju aj 1,5V nabijacie baterky, ale daju maly prud (myslim ze tak do 100mA, alebo menej), nic moc ani vo walkmane, ale maju inu nabijacku specialne pre nich, takze zas sa to iba komplikuje.

ale mne to nevadi ze budem mat tazsi bicykel a ze tie kabliky budu omotane okolo ramu mne ide len o to aby vo svetle dobijalo baterky :smoke:
06.04.2010 - 12:18:07
00
Vykasli sa na to, taka svetluska ti vydrzi dlho, a koly nabijaniu kupit nie lahke dynamo a riesit dalsie obvody (mimochodom, kam ich das? to budu vysiet na rame?) to nema cenu. Kup NIMH baterky a jednoduchu nabijacku a mas to vyriesene. Alebo poriadne svetlo za 50 a viac eur (ako tu pisali), k tomu mas aj nabijacku a aspon to bude lepsie svietit.
PS: Existuju aj 1,5V nabijacie baterky, ale daju maly prud (myslim ze tak do 100mA, alebo menej), nic moc ani vo walkmane, ale maju inu nabijacku specialne pre nich, takze zas sa to iba komplikuje.

ale mne to nevadi ze budem mat tazsi bicykel a ze tie kabliky budu omotane okolo ramu mne ide len o to aby vo svetle dobijalo baterky :smoke:
06.04.2010 - 12:18:47
00
keyboard_arrow_up