Crankbrothers som uvadzal ako spickove MTB pedale s MINIMALNOU stycnou plochou.
Aspon si poriadne precitaj co pisem. :!:

Energia podla Teba "stratena" na SPD systeme je nemeratelna !!!

Ked budes mat na mieru vyrobeny bicykel z Talianska, potom si opieraj hubu o moju Meridu z Taiwanu .....


Naposledy upravil Meridak1 dňa 10.04.2010 - 18:36:13, celkovo upravené 1 krát.

10.04.2010 - 18:33:32
00
meridak-no nemozem si pomoct ti si sak mudry ,zaloz si nejaku poradnu lebo jak citam vo vsetkom si zbehli,vsetko vies,tie kilometre najazdene to je fajn.ja mam na SPD-ckach na cestaku tiez vela nabuchane,ale po rokoch som investoval do cestnych betalov a karbonovych tretier(a to nie som ziaden cestny frajer)a rozdiel sa neda porovnat!!rychlost,svih,zaber,tlak-max.spokojnost
10.04.2010 - 18:34:50
00
Vies co? Jednu radu Ti dam zadarmo :nod: . Nauc sa pravopis. Zbehly je s tvrdym "Y"

A pisal som, ze na LOOKy nemam problem prejst. Ked zoderiem tretry s SPD.
10.04.2010 - 18:40:39
00
meridak ja nemam nic proti meride ale proti tebe a tvojej kapsicke :puke: a si mudry ako keby si pojedol vsetku mudrost sveta :x
10.04.2010 - 18:43:03
00
chlapy ale mudrych si treba vazit, ak je niekto duty jak poleno dobru radu od neho necakajte ;)
10.04.2010 - 18:47:18
00
no vidis este sa mam co ucit.mozno ked dosiahnem tvoj vek a vsetko budem vediet tak potom co?asi si to hodim,lebo to asi este neviem.ale ty to uz urcite vies.
10.04.2010 - 18:49:09
00
mareidak ty sa nauc ovladat a kedy by si mohol byt ticho ;) a este nieco hudry hudry ty si mudry :lol:
10.04.2010 - 18:52:12
00
Crankbrothers som uvadzal ako spickove MTB pedale s MINIMALNOU stycnou plochou.
Aspon si poriadne precitaj co pisem. :!:

Energia podla Teba "stratena" na SPD systeme je nemeratelna !!!

Ked budes mat na mieru vyrobeny bicykel z Talianska, potom si opieraj hubu o moju Meridu z Taiwanu .....

jasne ze su to spickove pedale. aj s minimalnou stycnou plochou. mas pravdu. ale asi si zabudol (neni mozne) o com sa tu bavime. snad si nemyslis, ze maju rovnaky ucinok pri prenose energie ako siroke cestne pedale. :lol:

ale najviac sa mi paci tato veta: "Energia podla Teba "stratena" na SPD systeme je nemeratelna !!!" :D takze sam hovoris, ze dochadza k stratam energie a potom povies ze ta strata energie sa neda zmerat.
no a hubu si prave opieram o ruku. a zvykaj si, ze o meri-čo si opiera hubu kazdy. a bude to este trpkejsie, ak toho svojho taiwanca budes povazovat za najlepsi bicykel na svete.
Vies co? Jednu radu Ti dam zadarmo :nod: . zbal si chladnicku do svojej luxusnej kabelky a chod si vyvetrat hlavu., alebo si v izbe aspon otvor okno. nepristup cerstveho vzduchu ti zjavne blokuje mozgove pochody.

a nakoniec mi este neda znovu sa opytat na to chodenie v karbonovej podrazke. mozes mi, prosim, odcitovat ten prispevok, do ktoreho som to napisal? budem ti vdacny
10.04.2010 - 18:57:15
00
Nemam ambicie mat najlepsi bicykel na svete, ale Meridu som si vybral, lebo ma dobry pomer Q/Cena. Je mi jedno, kto tuto znacku podcenuje. Mam uz druhu.

Tu karbonovu podrazku si Windovi neradil Ty. To bol iny radic. :o
10.04.2010 - 19:01:50
00
takze. aby sme sa tu stale nehadali, nechajme prehovorit odbornikov z 53x11. Vindo, pozri si to hlavne ty, je tam vsetko o com sme sa bavili.

tu to najdete: http://uloz.to/4512500/pedale.rar

ja len odcitujem malu cast: jinou akcentovanou charakteristikou je velikost stycne plochy zarazky s telem pedalu - vetsi plocha je prinosem pro stabilitu a efektivitu prenosu sily. z tohoto duvodu jiz temer vymizely jednostranne naslapne systemy fungujici na bikove platforme shimano SPD. jejich obliba byla sveho casu znacna diky moznosti pouzivat stejne boty pro mtb i silnici, ale kvuli male operne plose prestaly byt pro zavodni ucely konkurenceschopne. dnes jejich pozustatek nalezame na "turisticke" verzi silnicnych pedalu shimano, ktere diky ohradce umoznuji pohodlnou jizdu v jakekoli sportovni obuvi. pro aktivni jizdu ale tyto odvozeniny mtb doporucit nelze.
10.04.2010 - 19:31:28
00
no doteraz som jazdil klasicke mtb pedale aj na cestaku , tuto sezonu som tiez presedlal na cisto cestne pedale a k tomu urcene tretry (NW) s karbonovou podrazkou , chodi sa v tom horsie ale da sa, jedine na co by som upozornil ze sa teda uz neda najst ta druha strana do ktorej by tretra zapadla a dost casto mi to robi problem ked som na krizovatke a treba sa rychlo pohnut vpred .... :sweat:
10.04.2010 - 20:09:08
00
ešte jedna vyhoda u cestnych pedalov je že podražka tretry je bližšie ku ose pedalu než u spd.
sam som skušal je tam rozdliel asi 4 mm vo vyške posedu oproti cestnym pedalom Time.
ale zaleži aj od hrubky podražky na tretre a preto sa dava karbon aby sa zmenšila hrubka a zachovala tuhosť.
11.04.2010 - 08:47:01
00
jedine na co by som upozornil ze sa teda uz neda najst ta druha strana do ktorej by tretra zapadla a dost casto mi to robi problem ked som na krizovatke a treba sa rychlo pohnut vpred .... :sweat:


cestne pedale by mali byť vyvažene takže špička pedalu by mala byť stale nahor aby sa lahšie našlaplo.zaleži od chodu ložiska.
11.04.2010 - 09:02:04
00
no..dajako sa nam to tu rozbujarilo :^) :o
11.04.2010 - 10:36:26
00
no ja mam tie najzakladnejsie od shimana myslim 540 a tie nemaju tu spicku nahor niekedy su dokonca opacne otocene :doh:
11.04.2010 - 10:37:42
00
keyboard_arrow_up