Myslim, ze ak tato cesticka nie je zaradene do cestnej siete, policajti nemaju pravo na vyber pokut. Idem o tom pohladat viac, nech vieme na com sme.
13.04.2010 - 09:22:39
00
Mne osobne bude chybat akykolvek chodnik, ktory nam ,,zoberu" pretoze vyuzivam (vyuzival som :!: ) priebezne kazdy jeden o ktorom viem na spestrenie bikovacky. Neviem o tom, ze by mal v KE obdobu zakaz bicyklovania po chodniku (pokial viem moze sa cyklista na chodniku pohybovat rychlostou chodca) - toto ale pokus o zakaz je, pokus preto, ze normalizovany asi nebude...kompromisom by mohla byt teda obmedzena rychlost...Inak co sa policajnych kontrol tyka, neviem ci to ma suvis (skor nie), ale asi pred troma tyzdnami som na ,,cervenej" nedaleko Kamenneho hrbu stretol uniformovanu policajnu dvojicu na konoch...
13.04.2010 - 11:17:30
00
Jasne ze to neni cestna komunikacia, preto vravim ze ta znacka ma nanajvys informativny charakter. Policajti pokutovat nic nebudu. O pokutovanie sa budu podla vsetkeho snazit straznici ale vzdy treba nezaplatit nech sa to riesi vyssie, neverim ze to moze mat nejaku oporu v zakonoch. Jfab s predstihom dik za analyzu stavu :)
Ja som za jazdenie rychlostou chodze, neohrozovat, neprovokovat, na zaciatku a na konci potlacit bike, jazdim tam uz od polovice 90tych rokov jak som zistil ze existuju bicykle ktore sa v lese nepolamu :), je to nadherny chodnik a neviem si predstavit krajsi navrat do mesta po dlhsom pojazde s tej strany. Smerom na alpinku sa daju vymyslat aj alternativne trasy tazsieho kalibru ale spat ked je clovek vycerpany a len sa vezie tento chodnik ma zmysel.

Padla tu ale mnohem viac znepokojuca myslienka o vystavbe RD toho by sme sa mali bat. Vyrubat lesy a spustit stavebny boom
13.04.2010 - 13:02:39
00
(pokial viem moze sa cyklista na chodniku pohybovat rychlostou chodca)

Podla zakona o cestnej premavke cyklista na chodnik nesmie. Ale tato lesna cesticka chodnikom urcite nie je.

zakon 8/2009, § 52, ods. 2
Iní účastníci cestnej premávky než chodci nesmú chodník používať; to neplatí, ak dopravnou značkou alebo dopravným zariadením nie je určené inak alebo ak ide o zastavenie alebo státie vozidla, pri ktoromostane voľná šírka chodníka najmenej 1,5 m.

EDIT:
Je to viac ako zlozite, ci moze spravca tejto cesticky zaradit ju do cestnej siete tak, aby tam mohli poldovia machrovat. Asi najhlbsie do tejto problematiky zabrdol p. Drahovsky. Kto mate chut, citajte:
http://drahovsky.blog.sme.sk/c/184770/clanok-cislo-184770.html
13.04.2010 - 14:02:22
00
Bol som na kontrole. Znacka na "alpinskom" konci uz zmizla. Dufam, ze to nie je zaciatok nezmyselnej vojny. Domnievam sa, ze potiahnut na biku 5 km aby sa clovek dostal z dosahu toho typu dochodcov nie je problem. Ak budeme vyzadovat pravo nicim neobmedzenej jazdy (pretoze problem robia taketo jazdy) tak viac stratime nez ziskame. Dokonca by som tento zakaz pouzil ako dalsi a velmi vazny argument k rieseniu dopravy smerom na Alpinku. Co tak urobit protestnu jazdu z Crmela na Alpinku? Pri sucasnom dodrzani vsetkych pravidiel zablokovat dopravu. Nech pochopia ze to treba riesit.
13.04.2010 - 14:16:32
00
treba sa dohodnúť, urobime tu protestnú jazdu z Čermeľa na Alpinku ako spomínal Pista aby si všimli že tými značkami obmedzujú cyklistov
13.04.2010 - 14:49:03
00
potrebujem poradit som z Vranova a potrebujem poradit v piatok chcem ist na biku na kojsovku vedie z košickej strany volovskych vrchov asvaltka az hore? nieco by mohlo ist cez vysny klatov cez zlatu idku az hore?
13.04.2010 - 15:20:30
00
Takže sa tá značka vážne zmenila? :?:
13.04.2010 - 15:25:09
00
potrebujem poradit som z Vranova a potrebujem poradit v piatok chcem ist na biku na kojsovku vedie z košickej strany volovskych vrchov asvaltka az hore? nieco by mohlo ist cez vysny klatov cez zlatu idku az hore?
zo Zlatej Idky ide asfaltka až k meteorologickej stanici cca8-9km
13.04.2010 - 16:01:16
00
Padla tu ale mnohem viac znepokojuca myslienka o vystavbe RD toho by sme sa mali bat. Vyrubat lesy a spustit stavebny boom


co viem tak stavat sa bude oproti teda na tom kopci nad barankom, obytne domy by tam mali vyrast aj s novou prijazdovou cestou.
13.04.2010 - 16:25:13
00
podla uzemneho planu z konca 2008 http://www.uzemneplany.sk/upn/kosice by tam nic nove nemalo pribudnut, cize asi toto tam bude http://www.kosiceprojekty.com/category/baranok/
13.04.2010 - 19:16:25
00
Co tak urobit protestnu jazdu z Crmela na Alpinku? Pri sucasnom dodrzani vsetkych pravidiel zablokovat dopravu. Nech pochopia ze to treba riesit.

kedy? kde? o kolkej?
13.04.2010 - 21:01:03
00
Tiež sa pýtam kedy kde o ktorej a pripojim sa isto iste :)
13.04.2010 - 21:12:35
00
podla uzemneho planu z konca 2008 http://www.uzemneplany.sk/upn/kosice by tam nic nove nemalo pribudnut, cize asi toto tam bude http://www.kosiceprojekty.com/category/baranok/

podla uzemneho planu by nic nemalo pribudnut ani v lesoch nad sidliskom tahanovce a hla - uz je schvaleny predaj lesa na vystavbu obchodneho centra.
takze na uzemny plan by som sa nespoliehal ani nahodou. to len tak btw.
13.04.2010 - 21:22:12
00
Co by ste povedali na zivu televiznu diskusiu- LAMENTAREN, sice len v "regionalnej" TV NASA? Mazelkin synovec je redaktor tejto relacie a zaujima sa o taketo problemy. Manzelku tato znacka maximalne nasrala, bol to jej chodnicek. Tam prvy krat jazdila na biku v lese a na to sa nezabuda :l:

ak tam tie značky zostanú a budú nás z tých chodníkov vyháňať tak za pokus to stojí.inak je to aj môj prvý lesný chodník to som bol ešte malý chlapec a išli sme vtedy dávno opekať na alpinku.

Bol som na kontrole. Znacka na "alpinskom" konci uz zmizla. Dufam, ze to nie je zaciatok nezmyselnej vojny. Domnievam sa, ze potiahnut na biku 5 km aby sa clovek dostal z dosahu toho typu dochodcov nie je problem. Ak budeme vyzadovat pravo nicim neobmedzenej jazdy (pretoze problem robia taketo jazdy) tak viac stratime nez ziskame. Dokonca by som tento zakaz pouzil ako dalsi a velmi vazny argument k rieseniu dopravy smerom na Alpinku. Co tak urobit protestnu jazdu z Crmela na Alpinku? Pri sucasnom dodrzani vsetkych pravidiel zablokovat dopravu. Nech pochopia ze to treba riesit.

konkrétne presnejšie ktorá značka zmizla?a ako?vandalizmus alebo bola odstránená na pohľad normálnym spôsobom?a k protestnej jazde sa rád pridám ak mi to čas a okolnosti dovolia.myslím že by tam stačili informatívne značky pre bikerov s nápisom ber svojou jazdou ohľad na všetkých návštevníkov chodníka.úplný zákaz málokedy niečo vyrieši.
13.04.2010 - 21:29:57
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up