cestný cyklomaratón ZEMPLINTOUR 2010

08.05.2010
Cestný maratón
Vinné Jazero, Obec Vinné ,Michalovce (Slovensko)

Propozície
Zúčastnených bikeri (3)
Tvoj príspevok mi pripomína to naše slovenské - keď sa nedá preliezť, tak treba podliezť.

Ja som nepísal o autách, ale o zabezpečení križovatiek. Zvyčajne nestačí, keď prejde auto a za ním cyklisti, lebo sú takí, čo vletia aj do roztiahnutého balíka. Na križovatke musia stáť dvaja-traja ľudia, ktorí upozornia, kedy môže vodič z vedľajšej vyjsť a kedy nie. No a keď sa vychádza na hlavnú, tak vtedy pred prichádzajúcou skupinou môže odstaviť dopravu výhradne policajt. Auto prd pomôže...

V nedeľu som chcel ísť na Wienerwald, ale prepadla ma viróza. O dva týždne to asi bude Neusiedlersee Radmarathon, o mesiac Schwechater. V lete si možno niečo nájdem, chcel by som ísť vyskúšať Mondsee. No a na začiatku septembra Wildon alebo Sauwald. Niektorý z týchto bude môj dvadsiaty cestný maratón v Rakúsku.
Na Slovensku zatiaľ nič. Na pretekanie nemám a na cyklomaratónom sú snáď jedine Bratislava-Jasná a Trnava-Rysy. Ale 300 km je na mňa veľa, tých 100-150 km mi stačí.

Preteky sú preteky, ide sa na víťazstvo a ceny berú víťazi. Dôležití sú tí vpredu, tí ostatní nech sa starajú o seba ako vedia, však mali uvisieť v háku.
Cyklomaratón pre všetkých je pre všetkých, pre tých čo niekedy jazdili, aj pre tých, čo pretekársky nejazdili, ale cyklistika ich baví. Niekoľkým ide o víťazstvo, väčšine o účasť. Tí na bedni dostanú diplom a možno spomienkový pohárik, tí ostatní môžu mať štastie v tombole a vyhrajú karbónovú Kuotu alebo Suzuki Swift (Wildon), ale celkom určite nie päťeurové ponožky alebo nepredajný prehadzovač.
V názve máte síce cyklomaratón, ale podľa doterajších vyjadrení robíte verejné preteky.
12.04.2010 - 20:07:00
00
Vidim ze na slovensku toho vela nejazdis a porovnavas to s rakuskom ,fajn ...mas pravdu oproti rakusku,nemecku a ostatnym statom su to ozaj iba verejne preteky...typu jarna klasika,tary tour,roznavsky cyklomaraton,cyklomaraton seren...to vsetko su podla teba verejne preteky....

Dolezity je pre nas kazdy pretekar ci prvy alebo posledny ,ceny budu brat kazda kategoria a celkovo odmenime prvych 10tich,vyhodnotime najmladsieho pretekara a v tombole mame ako pravu cenu horsky bike ...takze ziadne ponozky za 5euro!

ak chces vyhrat v tombole auto alebo karbonovu kuotu takozaj ti neostava nic ine ako pokusat stastie v rakusku lebo na SK sa takeho niecoho nedockas ...sam tomu neverim.
12.04.2010 - 20:20:18
00
Vidim ze na slovensku toho vela nejazdis a porovnavas to s rakuskom ,fajn ...mas pravdu oproti rakusku,nemecku a ostatnym statom su to ozaj iba verejne preteky...typu jarna klasika,tary tour,roznavsky cyklomaraton,cyklomaraton seren...to vsetko su podla teba verejne preteky....

Dolezity je pre nas kazdy pretekar ci prvy alebo posledny ak by nam islo iba o tych prvych tak to ozaj nestoji za vela a nebudem ti tu uvadzat osobne skusenosti z akcii na slovesnku.,ceny budu brat kazda kategoria a celkovo odmenime prvych 10tich,vyhodnotime najmladsieho pretekara a v tombole mame ako pravu cenu horsky bike ...takze ziadne ponozky za 5euro!

ak chces vyhrat v tombole auto alebo karbonovu kuotu takozaj ti neostava nic ine ako pokusat stastie v rakusku lebo na SK sa takeho niecoho nedockas ...sam tomu neverim.
12.04.2010 - 20:22:32
00
Joko myslím,že máš pravdu! Ja som sa tešil na ten Prievidzký maraton na zahájenie sezony. no po čítani tu na fore o priemernych rýchlostiach 40km/h a polskom týme som stratil chuť.Ja som si to predstavoval tak okolo 30km/h žiadne divočenie-ved ide o otvorenie sezony.
No asi už budem starý na aktívnu cyklistiku. :headbang:


Naposledy upravil Hosť dňa 12.04.2010 - 20:33:12, celkovo upravené 1 krát.

12.04.2010 - 20:24:11
00
no pani je tu jeden dolezity fakt ...amaterska cyklistika na slovensku sa velmi zrychlila ,uz to nie je to co byvalo ze stacilo ist cez vikend na trening...dnes su to namakany cyklsiti a vybavenim ako protour :)
ale ako na kazdom cyklomaratone prvych 50 bude ozaj zavodit a ostatny kolko vydzia a potom si pojdu svoje ...


Naposledy upravil cippolo dňa 12.04.2010 - 20:30:14, celkovo upravené 1 krát.

12.04.2010 - 20:29:25
00
Pozri si svoje dva príspevky a možno aj ty začneš nad sebou krútiť hlavou - čo za ftákoviny píšeš...
...problemove krizovatky budu zabezpecene pre prvu skupinu ...

Dolezity je pre nas kazdy pretekar ci prvy alebo posledny...

Končím, nemá to význam. Držím palce, aby vám to dobre dopadlo, aby ste odmerali čas aj tomu poslednému a by sa všetci čo dokončia našli vo výsledkoch, nech sa nikomu nič nestane.

A ešte niečo - nechodím do Rakúska preto, aby som vyhral v tombole, ale preto, že sa tam cítim bezpečne. Organizátori tam totiž dodržujú základné a najdôležitejšie pravidlo organizátorov - SAFETY FIRST!
12.04.2010 - 20:30:09
00
vidim ze najmudrejsi blavak zasa si vyberie iba to co sa mu nepaci ...do rakuska mas to mas na skok a tak sa ti nedivym ze tam chodis ...
12.04.2010 - 20:34:47
00
Ak mi chce niekto radit ,tak kazdu radu prijmem velmi rad...kazdu pripomineku vysvetlim preco to tak je ...ale ak chce niekto porovnavat nieco co sa este neuskutocnilo tak to je uz naozaj sila ...

koniec koncov kazdy si moze nastudovat rozpis a podla neho sa riadit,ak sa niekomu nieco nepozdava nepaci,je nam to velmi luto ,je na kazdom osobne na aku akciu sa vycestuje a hlavne preco tam vycestuje...toto su prve preteky po 10 rokoch na zempline a ludia naokolo si to velmi vazia ze aspon nieco sa deje a konecne mozu prist na preteky iba cez kopec,alebo par kilometrov autom...

Po pretekoch budeme vsetci mudrejsi a to ovela ...nedostatky ? tych bude ako nakazdych pretekoch a budeme sa ich snazit odstranit a robit kazdy rocnik lepsie a lepsie....
12.04.2010 - 20:58:56
00
Joko Tvoje prispevky sa mi pacia ale to co pises teraz je podla mna uplne zbytocne.Na vychode tu vela pretekov nemame a ak sa niekto pusti do organizovania pretekov pretoze je vasnívy vyznavac cyklistiky a to co robi, robi nie len pre seba ale aj pre nas zopar byvalich cyklistov, ktory by si radi oprasili stare spomienky, tak by si ho ma podporit a nie zhodit ako maleho chlapca.Co si Ty osobne niekedy zorganizoval?Radcej cestujes 20km do rakuska.Mate tam Blavaci dialnice tak to mate na skok.Ja by som musel brat dva dni dovolenku.Myslim ze by si mal na buduce prehodnotit svoje vyjadrenia.Dufam ze sa neurazis.Caw.
12.04.2010 - 22:47:06
00
Tonito....pripajam sa k tebe podla mna je tiez super ze sa organizuje nieco aj na vychode.
Drzim palce organizatorom nech vsetko dobre dopadne... :y: :y: :y:
13.04.2010 - 08:21:41
00
pravdou je ze na vychode niet pretekov a som strasne rad ze sa nieco take konecne zorganizuje. a to nehovorim len za seba ale za vsetkych cyklistov tuna na okoli. Tesime sa a urcite prideme:)
13.04.2010 - 08:58:43
00
Neviem prečo sa to zvrtlo na nejaký útok na organizátorov.Myslím,že JoKovi o to vôbec nešlo. :!:
13.04.2010 - 09:42:55
00
Dakujem za podporu...vsetkym....

Je to prvy rocnik a dufam ze nie posledny ... :D aj ked pride iba 30ludi aj tak to budeme organozovat kazdy rok ,lebo iba prax nam ukaze kde a co mozme zlepsit ,zabezpecit ...tento maraton sa nam podarilo zorganizovat za mesiac! myslim ze rekordna doba :)

vsetkych ktory maju zaujem srdecne pozyvam ...nech nam pocasie praje to jedine nevieme ovplyvnit ale vo vsetkom inom sa vam budeme snazit vyhoviest najlepsie ako vieme ,ak by sme maly startovne 30-40e ako rakusaci tak to by bolo ine kafe verte mi...
13.04.2010 - 11:49:03
00
možno pridu aj Rakušaci
13.04.2010 - 19:41:38
00
no poliaci uz prihlaseny :y: \o/ :rock:
13.04.2010 - 20:09:22
00
keyboard_arrow_up