Tak pokial viem, zakon nam v lese prikazuje pohybovat sa len po lesnych cestach, a tuto cestu registruje NLC ako lesnu, takze tam nie je co riesit...Ak si niekto da na pozemok vlastnu zakazovu znacku, ta urcite nema vyssiu moc ako zakon :rofl:
13.04.2010 - 22:33:17
00
Mam pocit, ze jednoducho z tej drevenej tabule niekto strhol znacku. Este k tej protestnej jazde - najprv treba si overit co vravi zakon o cestnej premavke o jazde skupiny cyklistov. Ked cirkus tak tak aby sme vedeli povedat policajtom aj literu zakona. Dalej treba zvolit vhodny cas a solidnu organizaciu (pustanie sanitiek ...). Skusenost uz maju Rovinsky a Labas ked organizovali protestne jazdy na vypadovkach.
14.04.2010 - 07:39:00
00
Zakon skupinu cyklistov nepozna.

"Cyklisti smú jazdiť len jednotlivo za sebou; to neplatí pri jazde po cestičke pre cyklistov, kde smú jazdiť
dvaja cyklisti vedľa seba, ak tým neobmedzujú a neohrozujú ostatných účastníkov cestnej premávky."

Myslim, ze protestnu akciu je nutne ohlasit na magistrat mesta a na policiu. Kedy sa stava povolenou, netusim. Urcite tam musi byt uvedeny organizator.
14.04.2010 - 08:27:00
00
A tiez by sme mohli ,,pohoriet" na povinnej vybave bicykla na cestnej komunikacii :!:
14.04.2010 - 09:49:22
00
Ked by uz fakt doslo na protest a malo by to hlavu,pätu a dost účastníkov, tak by sa mi teoreticky mohlo podarit dostat to do vecernych sprav na JOJke.
14.04.2010 - 09:55:27
00



Ja keď také niečo vidím v lese, tak ma ani nenapadne, že to znamená nejaký zákaz. Na drevenej tabuli je čiernou farbou vyobrazený bicykel na bielom podklade. A celý je orámovaný červeným kruhom, aby to bolo výraznejšie. Nie je tam nič preškrtnuté, ako sme "my pešiaci" zvyknutí z niektorých piktogramov používaných napr. na letiskách alebo v obchodných centrách. A nie je tam ani nič napísané, čo by mi niečo oznamovalo, alebo nedajbože zakazovalo. Ja si význam tej značky vysvetľujem ako začiatok cyklistického chodníka. Neviem, prečo sa všetci plašíte.
14.04.2010 - 10:08:03
00
Skusil sa niekto pozriet na to z pohladu chodca s malymi detmi?
Co stihnete urobit ak vam vyleti nejaky nastrocny alebo aj starsi bykista spoza zakruty?
Nestoji zivot alebo dokalicenie viac ako pohodlnost? Ved cylista moze ist pohodlne a relativne bezpecne po ceste na Bankov a starou bankovskou dole na Alpinku. Zrejme osadzovatelia znacky dostali vela pripomienok prave ohladom bezpecnosti, aby taku znacku osadili.
Myslim, ze toto je zbytocne nafuknuta bublina. Podporujem protestnu jazdu ale nie za zrusenie tej znacky, ale za vybudovanie cyklo chodnika na Alpinku, aj ked ako viem, tam to vsetko stoji a pada na sukromnych pozemkoch.
14.04.2010 - 13:18:59
00
Skusil sa niekto pozriet na to z pohladu chodca s malymi detmi?
Co stihnete urobit ak vam vyleti nejaky nastrocny alebo aj starsi bykista spoza zakruty?


Áno, ale to platí na všetkých cestičkách a chodníčkoch, kde sa môže cyklista stretnúť s chodcom. Alebo kôň s cyklistom. Alebo džíp (patriaci napríklad Mestským lesom Košice, a. s.) s hocikým. Podľa mňa, je to len a len o vzájomnej tolerancii a ohľaduplnosti. A to súvisí s výchovou. A výchova súvisí so vzormi (ľudskými). Je to oveľa zložitejšie. Je to až také zložité, že to nedokáže vyriešiť žiadna zákazová značka.

@ada_s: bykista = jazdec na býkovi (šp. toreador) ?
BTW: Ten novotvar sa mi páči, budem ho odteraz používať.
14.04.2010 - 13:50:00
00
Hm, ani som si neuvedomila, ze takaaa hrubka, ale mne sa pacil ten vyraz s y. Nuz co uz.
K tej tolerancii, ano zalezi na vychove, ale kto ma teraz cas na vychovu??? Vid spravanie sa deti v skolach a o rodicoch nehovoriac. Ak by boli ludia tolerantni a ohladuplni nepotrebovali by sme ziadne zakony. Ale to neplati, tak asi neostava nic ine opat len nejaky zakonny zakaz (neviem, ci v tomto pripade to tak je). S tou protestnou jazdou je dobry napad, pripojim sa.
14.04.2010 - 14:41:51
00
Skusil sa niekto pozriet na to z pohladu chodca s malymi detmi?
Co stihnete urobit ak vam vyleti nejaky nastrocny alebo aj starsi bykista spoza zakruty?
Som starsi "bykista" a pravidelne s nami chodia aj "nastrocny" bykisti. Jazdime aj po turistickych chodnikoch, kde sa pravidelne stretavame s chodcami a turistami. Vzdy pribrzdim, pozdravim, prehodim slovko dve, pripadne poradim. Vzdy to konci usmevom a poprianim peknej jazdy a peknej tury. Ti nastrocny to vidia a urcite sa na nich nieco nalepi. Aj takto sa da vychovavat alebo sa mylim. Taketo priklady vzajomnej tolerancie a slusnosti su daleko viac ucinne ako nezmyselne znacky a zakazy. A tej poznamke o starsich bykistoch nerozumiem :( alebo sa budem tvarit ze som ju necital.
14.04.2010 - 14:52:25
00
Cigán si robí vodičák a vedľa neho v aute sedí inštruktor ...
ako tak prechádzajú cez križovatku tak inštruktor vravi:
"No pane ,všimli ste si aká to bola značka ? " ...
Cigán odpovedá:
"Hééj dig všimol , hliníková
..... sa vrátim ???"


Naposledy upravil FLEGMA dňa 07.04.2013 - 13:05:01, celkovo upravené 1 krát.

14.04.2010 - 14:53:29
00
ada_s :Ved cylista moze ist pohodlne a relativne bezpecne po ceste na Bankov a starou bankovskou dole na Alpinku. keby som chcel chodit po ceste tak si kupim cesťak.
14.04.2010 - 17:13:26
00
co tak zorganizovat jednu slnecnu nedelu posed s pri tychto znackach a
1./ pocitat chodcov, bezcov a cyklistov
2./ mat 2 peticne harky :
kto je za zakaz
kto je za uvolnenie cyklojazdy na tomto chodniku
kto je za vykonanie takych terennych uprav chodnika, aby boli zakruty prehladnejsie a tym aj bezpecnejsie

Inak, tiez je vhodne podnety a nazory v suvislosti s tymto zakazom adresovat priamo na Mestske lesy, najvhodnejsia forma je ziadost o ..... to je jedno co, zo zakona maju 30-dnovu lehotu na odpoved
14.04.2010 - 18:31:30
00
to by bolo dobre, aspoň by každý vyjadril svoj názor
14.04.2010 - 18:37:50
00
Druha, zatial neoficialna informacia opacneho druhu:
ML planuju v piatok 30.04. otvorit cykloturisticku trasu :
Sokol - Kralova studna - Hresna - Kavecany
je to druhy pocin ML po trase Krasna n.Hornadom - Kosicka Nova Ves - Tahanovce

Skusim presvedcit aspon jedneho-jednej z ML ze zacneme s pojazdom uz v Tahanovciach na ich terajsej konecnej, prevediem ich takym trocha sirsim singlacom lesom do Kostolian a dalej do Sokola bez pouzitia asfaltky a bez pouzitia zelez. mosta

tieto dve trasy by sa potom mohli prepojit
14.04.2010 - 18:40:17
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up