Caute, kedze som mal doteraz len nejake to najobycajnejsie radenie kde packa ide dopredu/dozadu o tolko pozicii o kolko treba preradit, bol som trochu prekvapeny ako fungujre XT 770.

Konkretne ide o to ze radenie vzadu funguje tak ze packa blyzsie ku mne podraduje a packa dalej odomna oboma smermi preraduje. Radenie v predu funguje presne opacne, packa blyzsie ku mne preraduje a packa dalej odomna oboma smermi podraduje.

Je mozne to spravanie zmenit? Respektive preco je to tak? Jedine co ma napadlo je ze v kritickej situacii je lahsie podradit v predu ked staci drgnut to prednej packy akymkolvek smerom.

Diky
18.04.2010 - 15:12:35
00
dá sa to zmeniť jedine tak, že dozadu dáš prehadzovačku s inverznou pružinou (shimano výmysel) potom budeš väčšou páčkou vpravo radiť na ťažší prevod a malou páčkou na ľahší prevod.

štandardné správanie je ale také, ako to máš teraz. skrátka malou páčkou sa radí aj vpredu aj vzadu na menšie ozubené koliesko (prevodník vpredu/pastorok vzadu). dôvod je jednoduchý - väčšou páčkou a palcom ľahšie prekonáš odpor pružiny v prehadzke/prešmykači.
18.04.2010 - 16:27:19
00
Diky, aspon viem ze to tak je vporiadku :)
18.04.2010 - 16:52:11
00
keyboard_arrow_up