Kaktusbike Svätojurský MTB maratón 2010

17.04.2010
1. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Svätý jur (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Foto, Reportáže
suhlasim, kto nejde na bednu, ten velmi nepozera ci skonci na 95., alebo "az" na 96. mieste.

A este k tachacu. Ten moj sa na 35. kilometri rozhodol ze ma dost a prestal merat. Neskor ho to preslo.
19.04.2010 - 16:17:12
00
Marvin, poprosil by som fotky cislo 155
dakujem :)

Prílohy:

IMG_6132.JPG
IMG_6132.JPG 365.56 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_6133.JPG
IMG_6133.JPG 360.7 KiB thumb_up0thumb_down

19.04.2010 - 16:39:51
00
Podmienky účasti:
- prilba na hlave počas celého preteku
http://sk.wikipedia.org/wiki/Prilba ....definícia
pretekár neporušil pravidla , ktoré boli uvedené v propozíciach, jednoznačne to je nesprávne rozhodnutie organizátora.
To že nemá na hlave polystyrén, neznamená, že to nie je prilba. Medzi prilbami napr. značky Longus a Giro je tiež kvalitatívny rozdiel a predsa s Longusami nikoho nediskli.
v pravidlách stojí ...- všetci účastníci sa musia správať športovo a keď som vbehol do prvého brodu .. tak som zahrešil " do prdele" , určite som nebol jediný.. porušil som pravidlá , alebo nie? Keď dr..padnem s polystyrenovou prilbou, cez vetrák mi môže konár prepichnuť hlavu rovnako ako aj jemu....čo bude nasledovať ...nič , pretože idem na vlastné riziko.
19.04.2010 - 17:23:21
00
Mozno by bolo pekne od organizatorov ,dat tomu panovi s kozenkou na hlave- prilbu.
Mozno za to ze ho (podla mna opravnene) diskvalifikovali,alebo ako odmenu za dosiahnuty vykon,alebo delene 2 miesto,no vyberte si sami.Ako gesto by to bolo super.
Ved taka prilba,obycajna nestoji vela.Ved ide o zdravie
19.04.2010 - 17:34:21
00
Tak ako sa takmer kazda diskusia k maratonu (preteku), ktorej sa zucastni pan Kobera v kozenkovej prilbe zvrhne na diskusiu, ci to je prilba, alebo to nieje prilba, tak si teraz rozhodca povedal, ze dost.
Tymto chcem poukazat na to, ze organizator organizuje a rozhodca rozhoduje.
Rozhodca preteku upozornil pred startom moderatora, aby povinnost prilby zdoraznil. Po dojazde spominaneho pretekara povedal, ze ho diskvalifikuje, riaditel pretekov povedal, ze je to rozhodnutie rozhodcu ako kvalifikovanej osoby, takze nema namietky. Takze preto je pan Kobera diskvalifikovany a len tak mimochodom, zrejme si je toho vedomy, kedze protestovat neprisiel (aj napriek tomu, ze mu tym usla "bedna").
Bol by som teda rad, aby ste sa vyjadrovali k organizacii maratonu. Ak chcel niekto protestovat voci vysledkom, vzdy je na to priestor po ich zverejneni este pred vyhlasenim vysledkov!
19.04.2010 - 18:44:21
00
Tak ako sa takmer kazda diskusia k maratonu (preteku), ktorej sa zucastni pan Kobera v kozenkovej prilbe zvrhne na diskusiu, ci to je prilba, alebo to nieje prilba, tak si teraz rozhodca povedal, ze dost.
Tymto chcem poukazat na to, ze organizator organizuje a rozhodca rozhoduje.
Rozhodca preteku upozornil pred startom moderatora, aby povinnost prilby zdoraznil. Po dojazde spominaneho pretekara povedal, ze ho diskvalifikuje, riaditel pretekov povedal, ze je to rozhodnutie rozhodcu ako kvalifikovanej osoby, takze nema namietky. Takze preto je pan Kobera diskvalifikovany a len tak mimochodom, zrejme si je toho vedomy, kedze protestovat neprisiel (aj napriek tomu, ze mu tym usla "bedna").
Bol by som teda rad, aby ste sa vyjadrovali k organizacii maratonu. Ak chcel niekto protestovat voci vysledkom, vzdy je na to priestor po ich zverejneni este pred vyhlasenim vysledkov!


pokial viem, tak boli to riesit s rozhodcom, ale neuspesne :^) ...Je tu predpoklad, ze tema ohladom tejto prilby bude jedna z poslednych, pre pokoj vsetkych..
19.04.2010 - 18:51:01
00
na sak nevyzera ze ma derave topanky, tak by si mohol jednu kupit aj sam nie ? ale to asi robi narocky, nabuduce mu neumoznit ani start a panovy by to snad doslo co treba spravit .... :emo:
19.04.2010 - 19:26:33
00
pravidla UCI na strane 69 a 70 hovoria o noseni pevnej ochrannej prilby, o tom, aby prilba bola certifikovaným modelom podľa úradných noriem bezpečnosti a mala túto certifikáciu riadne vyznačenú a este dalsich veciach...z tychto pravidel vychadzaju aj pravidla szc, ale ako je to s ich zaväznostou v pripade usporaduvania maratonu, celkom presne neviem...
19.04.2010 - 21:49:52
00
Ja by som este chcel pozdravit asi 3-4 chlapov, co sme sli spolu nejaky cas cca od 13 kilometra (vtedy sa ma chalanisko v modrom pytal na akom km sme), kde sme nasledne obaja zle odbocili a dalsi chalaniskom nas upozornil....celkom dobre ste ma potiahli a potom som bez podakovania zdrhol, sorry

a este by som chcel snat virtualny klobuk pred vsetkymi, kto dal dlhu a dokoncil :y:

k organizacii som sa uz vyjadril ale zabrdnem k cestovinam ;o))) chutovo boli skvele, ocenujem hlavne maso...no a kedze som jedlik...tak mi bolo malo, hehe.... ciganska vypredana, v gulasi prilis vela masti aj na moj vkus a pani "hore"v tej krcme ci ako by som to nazval, kde bola prezentacia....tak velke :n: parky sme dostali studene a tzv "klobasa" nebola klobasa ale hrubsi parok....no ale co by clovek nezjedol, ked je hladny :lol: ale nemoze byt vsetko tip top

zaverom len :y:
19.04.2010 - 21:51:25
00
Zatial bez reportu, ale coskoro...

198 krasnych fotografii od ivus.

http://www.mtbiker.sk/clanky/reporty/1266/fotoreport-z-kaktus-bike-svatojurskeho-maratonu-doplnene.html

20.04.2010 - 01:36:56
00
veelmi dobre a pekne fotecky... :clap:
20.04.2010 - 09:34:12
00
Dury vdaka za vysvetlenie. Dalo sa to riesit aj napomenutim a prislubom zo strany p. Koberu ze uz bude pouzivat prilbu podla najnovsich standardov. DSQ sa mi zda krute, aj vzhladom na vykon ktory podal.

Nieco na odlahcenie - pretekal aj Michelin.. ;)

Prílohy:

DSC_9064.JPG
DSC_9064.JPG 402.48 KiB thumb_up0thumb_down

michelin.jpg
michelin.jpg 30.2 KiB thumb_up0thumb_down

20.04.2010 - 09:36:05
00


Vdaka ... mam tam 3 pekne fotocky ...
20.04.2010 - 09:44:31
00
NO Tibi a Ivus genialne fotky. Vdaka moc
20.04.2010 - 09:59:11
00
Dury vdaka za vysvetlenie. Dalo sa to riesit aj napomenutim a prislubom zo strany p. Koberu ze uz bude pouzivat prilbu podla najnovsich standardov. DSQ sa mi zda krute, aj vzhladom na vykon ktory podal.

Nieco na odlahcenie - pretekal aj Michelin.. ;)




Apropo ten panak michelin sa vola Bibendum, a vazne sa trocha podobaju. :lol:
20.04.2010 - 13:15:42
00
keyboard_arrow_up