Suseda si kupila krosovy bicykel....dnes polhodinu spekulovala ako ho tam narvat (spolu so mnou) a nic sme nevymysleli. Velke kolesa, velky ram, velke riaditka.....

Poradte :whew:
27.04.2010 - 20:15:53
00
Aka tema (mimochodom taketo "zazraky" patria podla mna na Pieskovisko), taka odpoved: Po schodoch.
27.04.2010 - 20:19:40
00
neblazni! Vsak ona byva na 8 poschodi :lol:
A ocakavam serioznu odpoved.
27.04.2010 - 20:46:08
00
Samozrejme zalezi od vytahu :-)
Ked som byval v panelaku, len tak-tak som do vytahu narval 20" MTB spol so mnou, takze pokial je to taky isty vytah, tak pochybujem ze to tam dostane...
27.04.2010 - 20:52:16
00
zhodit predne zasunut sedlovku.. nemoze byt problem :y:
27.04.2010 - 20:52:53
00
Bežne vozím cestné kolo, bežne som vozil krosové kolo. Postaviť na zadné koleso, uhlopriečne tak, aby sa kolesá opierali o ľavý zadný roh výťahu, riadidlá a sedlo smerom k dverám, k pravému rohu... Cestné vozím v robote vo výťahu pre tri osoby a pri troche snahy sa tam vojde aj kolo, aj ja, aj ešte niekto.

Problém môže byť pri výťahoch s vnútornými zatváracími dverami. Len tie sú väčšie, takže najprv kolo dovnútra po zadnom kolese, zatvoriť pravú polovicu vnútorných dvier, stočiť kolo uhlopriečne, natlačiť sa odvnútra cez otvorenú polovicu dverí (batôžkári majú smolu!), zatvoriť tú druhú polovicu dverí.

V obidvoch prípadoch môže byť problém - vlastne dva. Bicykel má príliš široké riadidlá - odhadujem od 65 cm a viac. To sa dá zrezať. A druhý problém, že má prsia viac ako štvorky. Neriešiteľné. Možno pomôže rozopnutie podprsenky.
27.04.2010 - 23:11:31
00
S tymi prsiami by az taky problem nemal byt kedze ja sa do vytahu pre troch bez vnutornych dveri narvem s mtb a plnym expedicnym ruksakom (cesta domov vlakom s pribalenym bikom a tomu prisluchajucim mondurom).

Zatial som skúšal viacero výťahov a problém som teda ešte nemal, pravda skúšal som len mtb. Najlepšie a najhoršie to máme asi doma. Do veľkého výťahu v pohode vôjdu 3 biky i s posádkou, pri rozumnom tetrise i štyri. No a do malého ktorý má i vnútorné dvere to spočiatku bol celkom problém kým sa to človek naučil, spočiatku som dokonca jedny dvere nezatváral a miesto toho strčil prst do štrbiny kde zapadne západka na dverách (taká menšia vychytávka, výťah sa tak môže rozbehnúť i bez zavretých dverí).

Inak všetko tak ako písal joko

ps: vidím že mám celkom problém dokončiť príspevok či mail spočiatku písaný bez diakritikou, vždy nevedomky prejdem k diakritike.
27.04.2010 - 23:55:18
00
staré MTBčko HT som nemal problém dostať do petržalského 3 miesteho výťahu.. nový bike ale už áno, moje riešenie je talas-om znížiť zdvih zo 140 na 100 a tak vleze.. s plným zdvihom jedine že vidlu zanorím sám silou..

takže ak ten bike nedostaneš normálne uhlopriečne tak jedine schody alebo zhadzovať to koleso asi, sedlovka väčšinou nevadí.
btw schody (smerom hore) sú zdravé, má suseda rovno k biku aj posilňovanie (to bude zadok :P)
28.04.2010 - 00:18:25
00
V našom výťahu som viezol 21kilovu Konu Stinky zo 180/180 či koľko , moje cajgle , kamarát voží žiletku ale cross 20" mi tam nevliezol.
28.04.2010 - 08:17:14
00
29" Niner v L kus + 63cm řídítka a nemám problém v Bratislavském paneláku v malém výtahu pro 3 osoby :-)
kolo na zadní , přední kolo vytočit do boku cca 90st, pak už se jen natáhnout k ovládání výtahu a jede se :P
28.04.2010 - 08:33:48
00
Petržalský veľký výťah v pohode, aj celá família s bajkami (3ks). :nod: Malý - žiletka+ja úplne v pohode (môže ešte niekto pristúpiť), fulla tam v prípade núdze "narvem" tiež, ale už mám trochu problém zatvoriť vnútorné dvierka (aj pri mojej srnčej figúre) a nikto iný sa už nezmestí. Keď narvem fulla do malého, musím stočiť riaditka a zatvárať vnútorné dvere postupne. :whew:

Do malého som v prípade najväčšej núdze narvala aj môj prvý (prehadzovačkový) bicykel (rok 2004-5) KTM Formula - také to dámske veeeľké s veeeeľkým košíkom vzadu a veeeeľkými kolesami - ale to už bola riadna maturita a chvíľu to rvanie trvalo. :emo:
28.04.2010 - 08:51:57
00
Táto téma je neuveriteľná...fakt :^)
28.04.2010 - 09:33:58
00
tak cakam na susedu prave...ideme rezat riaditka :D
dakujem (e) za rady, ale naozaj som to čudo tam nenarval.
Ja mam 29" bajk, XL ram a ten sa pekne vojde.
28.04.2010 - 17:02:28
00
keyboard_arrow_up