není to o váze, ale hlavně o svalech, pak taky je rozdíl vézt sebou 70 a 100kg
takže debata o ničem, taky záleží kde to chceš srovnávat :-)
ale jinak samozřejmě těžší cyklista s větší svalovou hmotou bude rychlejší - otázka je ovšem jak dlouho :-)
stačí si srovnat cyklisty z různých disciplin a musí ti to být jasné, podívej se na dráhaře sprintery a na silničáře vrchaře - obrovský rozdíl.

Súhlasím
17.03.2010 - 08:37:12
00
Ďakujem. Za vaše príspevky.
17.03.2010 - 09:32:24
00
len ta teória má jednu malinku chybičku.. a to že nerátaš s frekvenciou :)
keď točíš 90 otáčok za minútu, na rovnakom prevode, je ti úplne jedno či máš 50kg alebo 90kg, či máš nejaké svaly alebo si kosť a koža.. (ak neberieme odpor vzduchu)


tych 90 rpm ale predsa silnejsie nohy utocia na tazsom prevode ako slabsie, ci ?
02.05.2010 - 00:56:56
00
to je zasa o inom kto čo utočí, základ bol v tom že váha nieje smerodatná ohladom rýchlosti..
ak raz točíš tých 90 otáčok tak je jedno či máš 40 alebo 80kg, pojdeš rovnako rýchlo..
02.05.2010 - 02:25:38
00
tych 90 rpm ale predsa silnejsie nohy utocia na tazsom prevode ako slabsie, ci ?


Lenze musis si uvedomit, co su to silnejsie nohy. To nie su tazsie nohy ... jedna vec je spurt v trvani 10 sekund na drahe (ano , tam na tazkom prevode obrovske nadupadne svaly su rychle .. naviac oni tocia obrovsku frekvenciu), druha vec je to tocit 2 hodiny do kopca. Fyziologia svalov nie je tak jenoducha ako vzorec Vykon = krutak * otacky, alebo krivka krutiaceho momentu v zavislosti od otacok. Uz len ta krivka sa pocas jazdy meni :)
02.05.2010 - 09:40:59
00
Uz sa to tu inak rozoberalo...
Ja si myslim, ze ak nevladzes do kopca, filozofovanie, preco ti to nejde nepomoze :D
Treba slapat do pedalov a uzivat si jazdu...
02.05.2010 - 09:53:05
00
minule som siel v skupine špagetiek. Na rovine a dolu kopcom nestihali. Avsak v kopci ma zotreli jak muchu :lol:
Na dalsom stupaku (medzi Dol. a Hor. Micinou) nas dobehol chlapik, ktory bol jak GOLEM. Obehol nas v stupani a zanechal nas 200m za nim. Brucho mal take, ze mu viselo cez hornu trubku :lol:

Hore sme ho stretli a pozvali sme ho na pivo. Je to byvaly boxer, dlhe roky chodi do posilovne a udajne nohy vraj trenuje na stroji v sikmom tlaku hore v rychlom tempe. Verili sme, lebo lytka mal ako my traja dokopy, no ciste, vymakane svaly. Vraj ma 150kg lebo denne vypije 5-6 piv a vsetko sa mu uklada v oblasti pasa a brucha (ma to riadne tucne).

Toto stretnutie ma naucilo, ze netreba nikoho podcenovat ....ci uz ma 70 alebo 140 kg
02.05.2010 - 10:48:30
00
angel1: tak tak ;)
02.05.2010 - 13:30:52
00
takze tocenie tych 90 rpm zavisi hlavne od pluc (výdrž) a koncentracie (vydrž!) ?
a nie je to tak, ze cim je cyklista lahsi, tym menej sily musi vynalozit ? lebo predsa aj pri 90 rpm pride raz unava.
02.05.2010 - 17:31:59
00
angel1: tych 150kg urcite nema od piva .. mal com obdobie (a nebolo to den,dva), ked som pil denne 15 piv a nepribral som nic. Takisto som mal obdobie, som pil tak 10 piv denne a za 2 tyzdne som schudol 3 kila (lenze prakticky nic som nejedol). Priberas od toho, co k tomu zjes, nie od piva :) .. btw, ake dlhe bolo to stupanie ? :) .. isto to nebolo 10km, ani 5km si myslim. To by nevydrzal.

Inak je to tak, ak ma niekto 150kg, kludne moze byt rychlejsi. Ale garantujem vam, ze nikto, skutocne nikto kto ma 150kg (a nema 2.5metra), lytka ako 2 chlapi a brucho cez ramovu trubku, Salzkammergut 200ku neda, ani keby sa .. ved viete co.

cErtisk0: frekvencia tocenia vs. unava a vydrz zavisi od treningu (frekvencie). Inak ale 90 (do nie privelmi strmych kopcov) je cca idealna frekvencia, ak trenujes na preteky (maratony). Resp. cca 90 (individualne). Je to nejaky idealny bod medzi prekrvenim svalov, namahou srdca, svalovym tlakom, atd... pri nizsej frekvencii viac namahas svaly, pri vyssej srdce a krvny obeh.
02.05.2010 - 18:08:02
00
lebo predsa aj pri 90 rpm pride raz unava.

to už je o trénovanosti zas.. kludne si sprav štatistiku aj tu na fóre, kto má akú postavu a aké výsledky dosahuje na maratónoch napr.. máš tu od 50kg chrtov po 100kg TIRákov ale vo výsledkoch maratónov je to pomiešané krížom-krážom..
02.05.2010 - 18:15:35
00
lto:
to je pravda, dlho by to nevydrzal....sice mal nohy silne ako byk...no vydrz asi velmi nie.
Jasne, ze to nebolo od piva. Skor to bolo svalstvo obalane tukom. To je totiz choroba vsetkych svalovcov......prestanu profesionalne sportovat a tuk sa lepi. Hlavne kulturisti, boxeri, zapasnici.....podla noh a ruk musel byt riadny svalac.

Podla mna je dobry kompromis .....mat silne nohy a velku vydrz :y:
02.05.2010 - 21:58:21
00
keyboard_arrow_up