Hornonitrianska ALPINA MTB Tour Pravenec

15.05.2010
3. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Pravenec (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto, Výsledky
Takže hodnotím dnešný maratón. Prišiel som o niečo skôr a mal som problém nájsť prezentáciu. Nebolo to vôbec označené. Dodatočne to opravili. Velikánske mínus dávam že neboli sprchy len hadica zo studenou vodou priamo OPEN AIR :n: :n: :n: . V takomto počasí je to úplná paráda. Čo sa mi ale páčilo je že cajgle vapkoval poverený chalan tak to išlo rýchlo. Trať veľmi pekná, dobre značenie a aj toho bahna sme si užili. Celkovo by som to hodnotil na trojku. Ešte majú čo doháňať.
15.05.2010 - 19:03:40
00
Tak pridam aj moje 2 centy... Maraton to mohol byt fajny, ale dlhodobe dazde uplne znicili inak peknu trat. Zjazdy v tom blate boli totalna loteria, nepomahalo ani znizit rychlost. Zostavalo len pevne drzat riaditka a verit ze to nejak dopadne. Najviac sa mi pacila zjazdova trat a to tiahle asfalto-sotolinove stupanie.
Najhorsi pre mna bol ten jemny piesok z lesnych ciest, ktory sa dostaval vsade, pre pozadie teda nic prijemne. Vobec som nezavidel tym, co sli dlhu, si to museli uzit.

Dufam, ze dalsi maraton (u mna Fatransky) uz bude za sucha, bo toho blata zacinam mat plne zuby. V Jure som sice nebol, no Skalica, Vlkanova a ted Pravenec, vsetko smyklavka a totalne zadrbany bike :swear:
15.05.2010 - 19:30:21
00
hm... práve pozerám na výsledky a vidím len 153 zúčastnených... dosť biedna účasť aj na slovenské pomery, ale vzhľadom k počasiu sa to asi dalo čakať...ale aj tak ľutujem, že som nemohol ísť :(
15.05.2010 - 20:30:50
00
Par fotiek

http://picasaweb.google.com/drotovan.pavol/PravenecPreteky#
16.05.2010 - 00:18:51
00
noo pekne ale malo :-) viacj fotiek priamo z trate by nebolo ?
16.05.2010 - 07:56:51
00
No ja osobne som sklamaný z Praveneckého maratónu.Pri príchode,parkovanie ok.Na prezentačku sme nejako trafili.Otvorené iba jedno WC pre pánov aj dámy,trohcu trapné nie?Neviem si predstavit keby prišlo 500 ludí.V balíčku sme dostali dva letaky a dve pirule enervitu,nic viac.Neboli ziadne sprchy,hadica na sídlisku,vapka dlhé čakanie.Gulas a pivo asi najlepší zážitok.No za 17 eur.strasne málo,niekdo si z taho urobil zárobkovu činnost.Totálny trapas, pristavený náves,v nom nekaká otrasná hučiaca kapela do toho ,,super" spiker Baréni mysliaci si aký je vtipný.Vrcholom vystupenie Urbániho z hruštičkou huževnatou.Čo ma spoločné politika z MTB zavodom.Trat bola ok až na ten 2 km zaver,totalne blato,hlavne ale maximálne nebezpečné to vymyslel len totalny ch..j.Hodnotenie,totalny maras humus kentus,uz do Pravenca na bike nikdy neprídem,ak chce niekdo zarabat na bikeroch je to smutne.
16.05.2010 - 10:11:09
00
no teda ! som zvedavy na report na hlavnej stranke mtbikeru ..... :(
16.05.2010 - 10:26:02
00
:rain: :n:


Naposledy upravil slavomirk dňa 16.05.2010 - 15:43:45, celkovo upravené 1 krát.

16.05.2010 - 12:40:10
00
No ja osobne som sklamaný z Praveneckého maratónu.Pri príchode,parkovanie ok.Na prezentačku sme nejako trafili.Otvorené iba jedno WC pre pánov aj dámy,trohcu trapné nie?Neviem si predstavit keby prišlo 500 ludí.V balíčku sme dostali dva letaky a dve pirule enervitu,nic viac.Neboli ziadne sprchy,hadica na sídlisku,vapka dlhé čakanie.Gulas a pivo asi najlepší zážitok.No za 17 eur.strasne málo,niekdo si z taho urobil zárobkovu činnost.Totálny trapas, pristavený náves,v nom nekaká otrasná hučiaca kapela do toho ,,super" spiker Baréni mysliaci si aký je vtipný.Vrcholom vystupenie Urbániho z hruštičkou huževnatou.Čo ma spoločné politika z MTB zavodom.Trat bola ok až na ten 2 km zaver,totalne blato,hlavne ale maximálne nebezpečné to vymyslel len totalny ch..j.Hodnotenie,totalny maras humus kentus,uz do Pravenca na bike nikdy neprídem,ak chce niekdo zarabat na bikeroch je to smutne.

Netvrdím,že pretek bol výkladnou skriňou slovenských maratónov, ale..
-ja som mal okrem tých pirúľ enervit a letákov v balíčku aj dva lístky, jeden na guláš a druhý na nápoj
-pristavný náves býva napríklad aj v Súľove, v Stráňavách myslím tiež bol(pred dvomi rokmi určite)
-keď kapela nesedela tebe neznamená, že nesedela každému..Mne napríklad sedela
-totálne blato tam nik naschvál nenanosil a MTB okrem iného znamená aj jazdu v blate, a nebezpečné je, keď v ňom jazdiť nevieš- v tom prípade odporúčam natrénovať si práve túto zručnosť..
-keď chceš vedieť ako sa zarába na bikeroch, tak odporúčam navštíviť pretek nasledujúcu sobotu po Pravenci(nič v zlom-je to len moj subjektívny názor)
16.05.2010 - 14:35:40
00
Greywolf-suhlas :y: .
Okrem ineho za 10 Eur sme mali zabavy az az.... \o/
Super maraton, blatko mi nevadi. Dakujem- Ja urcite pridem opat.
16.05.2010 - 16:08:29
00
No ja osobne som sklamaný z Praveneckého maratónu.Pri príchode,parkovanie ok.Na prezentačku sme nejako trafili.Otvorené iba jedno WC pre pánov aj dámy,trohcu trapné nie?Neviem si predstavit keby prišlo 500 ludí.V balíčku sme dostali dva letaky a dve pirule enervitu,nic viac.Neboli ziadne sprchy,hadica na sídlisku,vapka dlhé čakanie.Gulas a pivo asi najlepší zážitok.No za 17 eur.strasne málo,niekdo si z taho urobil zárobkovu činnost.Totálny trapas, pristavený náves,v nom nekaká otrasná hučiaca kapela do toho ,,super" spiker Baréni mysliaci si aký je vtipný.Vrcholom vystupenie Urbániho z hruštičkou huževnatou.Čo ma spoločné politika z MTB zavodom.Trat bola ok až na ten 2 km zaver,totalne blato,hlavne ale maximálne nebezpečné to vymyslel len totalny ch..j.Hodnotenie,totalny maras humus kentus,uz do Pravenca na bike nikdy neprídem,ak chce niekdo zarabat na bikeroch je to smutne.



Súhlasím s Greywolf-om Neviem koľko maratónov máš za sebou ale Pravenec sa mi nezdal odfláknutý. Ja osobne nejak letáky v igelitke nepotrebujem, (časopis poteší prečo nie je čo čítať kým človek čaká na vyhlásenie výsledkov). Keby si si raz skúsil dačo podobné zorganizovať len potom by si zistil aký je to problém nájsť sponzorov na takéto akcie.
Podľa tvojho príspevku si tuším zvyknutý na červený koberec po trati, po dažďoch aké boli celý týždeň čo si čakal?? :^) jasné že blato a nič viac ako blato. Nikto ťa nenútil štartovať každý tam bol dobrovoľne. Keď to v takom teréne nezvládaš chybu treba hľadať medzi prilbou a sedlom nie u toho kto tú trasu vyberal.
To že chýbali sprchy a dlhšie sa čakalo na umytie biku to súhlasím.
16.05.2010 - 16:15:30
00
Netvrdím,že pretek bol výkladnou skriňou slovenských maratónov, ale..
-ja som mal okrem tých pirúľ enervit a letákov v balíčku aj dva lístky, jeden na guláš a druhý na nápoj
-pristavný náves býva napríklad aj v Súľove, v Stráňavách myslím tiež bol(pred dvomi rokmi určite)
-keď kapela nesedela tebe neznamená, že nesedela každému..Mne napríklad sedela
-totálne blato tam nik naschvál nenanosil a MTB okrem iného znamená aj jazdu v blate, a nebezpečné je, keď v ňom jazdiť nevieš- v tom prípade odporúčam natrénovať si práve túto zručnosť..
-keď chceš vedieť ako sa zarába na bikeroch, tak odporúčam navštíviť pretek nasledujúcu sobotu po Pravenci(nič v zlom-je to len moj subjektívny názor)


No tak teraz sa k tomu vyjadrim aj ja. Bola som minuly rok na preteku aj v Partizanskom a aj teraz v Pravenci. Myslim, ze sa to neda porovnat. Sprchy v Pravenci chybali, nehovorim uz o tom WC. A to umyvanie bicyklov, s tou sprskou z hydrantu, s tym teda moc nenaumyvas. Pocasie je take ake je, takze kto nechce pretekat v blate, ma na to cestu a nie horu, aby sa nahodou nezaspinil od blata.A este k tomu zarabaniu. Myslim, ze tie 2 enervit tabletky sa nedaju porovnat s cenou- s ponozkami a s dusou co davalo Partizanske a ani s obcerstvovackami. 2 listky na pitie a na jedenie si dostal tak isto aj v Partizanskom. Tento pretek ma tento rok sklamal na plnej ciare. Myslim, ze buduci rok uz ani nepridem a tesim sa buduci vikend, ze sa stretneme v Partizanskom na letisku...
16.05.2010 - 16:29:49
00
No ja osobne som sklamaný z Praveneckého maratónu.Pri príchode,parkovanie ok.Na prezentačku sme nejako trafili.Otvorené iba jedno WC pre pánov aj dámy,trohcu trapné nie?Neviem si predstavit keby prišlo 500 ludí.V balíčku sme dostali dva letaky a dve pirule enervitu,nic viac.Neboli ziadne sprchy,hadica na sídlisku,vapka dlhé čakanie.Gulas a pivo asi najlepší zážitok.No za 17 eur.strasne málo,niekdo si z taho urobil zárobkovu činnost.Totálny trapas, pristavený náves,v nom nekaká otrasná hučiaca kapela do toho ,,super" spiker Baréni mysliaci si aký je vtipný.Vrcholom vystupenie Urbániho z hruštičkou huževnatou.Čo ma spoločné politika z MTB zavodom.Trat bola ok až na ten 2 km zaver,totalne blato,hlavne ale maximálne nebezpečné to vymyslel len totalny ch..j.Hodnotenie,totalny maras humus kentus,uz do Pravenca na bike nikdy neprídem,ak chce niekdo zarabat na bikeroch je to smutne.


do toho ,,super" spiker Baréni mysliaci si aký je vtipný..... :y:
16.05.2010 - 18:46:41
00
No podla mna najvacsie minus bol nedostatok informacii. Malo byt viacej informacnych tabul s pokynmi, ako aj smerovniky. Tak by sa viacej bikerov dozvedelo informacie, ktore teraz kritizuju. Napr. nedostatok WC. Speaker totiz povedal, ze k dispozicii su pretekarom aj WC vsetkych podnikov v Pravenci uz od 7:30 rano, aj ich vymenoval a povedal pocet. A bolo ich teda hodne. :-) Proste, v igelitke mi chybal nejaky letak, kde by bola mapka s miestom startu, prezentacie, moznostamii parkovania a umytia a dalsich veci. Nepacil sa mi presun obcerstovacky. Dalej mi chybala este aspon jedna WAPka, na druhu stranu toho chalana, co biky umyval chvalim. Trat bola perfektna, ja organizatorov chvalim. Vratane tych blatistych usekov, ktore som si uplne vychutnal :y: . Ak niekto ide na preteky po tyzdennom lejaku a nadava na blato, nech sa da vysetrit na svojpravnost. Nehovorim, ze by sa ta trat nedala spravit cela sucha, ale k comu by to bolo? Predsa toto je ta jedinecna moznost jazdit taketo extremne podmienky s full servisom. Pritom to bolo vymyslene tak, ze tlacit bolo treba minimalne. Kapela mi sedela, ale podla toho by nikto nemal organizatorov hodnotit, je to vec vkusu. Speaker bol podla mna v norme.
Moje celkove hodnotenie je prevazne pozitivne.
16.05.2010 - 19:53:45
00
A čo kritici výkonnostne ste na tom ako?...........
Alebo len mudrlanti?
Barbiebike,trapas je to,keď víťaz hlavnej kategórie a ani druhý a tretí na dlhej trati nedostane nič!Myslím tým žiadnu cenu,tak ako sa to stalo v Partizánskom v roku 2008......
Pravenec nebol super,ale bol to dobrý maratón.
16.05.2010 - 19:58:47
00
keyboard_arrow_up