dnes cestou na obed som narazil na túto zaujímavú predajničku...

http://holandske-bicykle.sk/

predaj a servis holandských bicyklov HOLLANDika s.r.o.

sídlo: M. R. Štefánika 885/44, Žilina
prevádzka: ul. Republiky 28, Žilina
19.05.2010 - 11:56:11
00
Škoda, že mám prácu na pešáka:)
19.05.2010 - 11:59:12
00
pokial by na Slovensku vybudovali rozumnu infrastrukturu pre cyklistov tak by to malo uspech. u nas si vsak velmi malo ludi dovoli pouzivat v meste bicykel ako dopravny prostriedok, vsak vieme preco... boh vie, kedy sa dostaneme na uroven Holandska, Nemecka a inych zapadnych krajin, kde sa cyklistika podporuje ako u mladych tak aj u starsich (aj financne) :)
19.05.2010 - 12:51:43
00
infrastruktura je podla mna detail. Najprv treba zmenit myslenie ludi, ze vsetko, co nie je privarene a prisrubovane je volne k odberu. Potom sa to snad rozsiri, tak ako som to zazil v skandinavii, ze vsade po meste su stojany na bajky a tie sa ani nemusia zamykat, clovek ma istotu, ze ten bajk tam najde aj po niekolkych dnoch (osobna skusenost). Ja uz napr. nepouzivam MHD, poskladal som si bajk zo zbytkov komponentov a zamykam ho pred skolou, obchodom atd, ale som zmiereny s tym, ze raz ho tam nemusim najst
19.05.2010 - 14:07:07
00
Bol som to dnes obzriet. Chalan celkom ochotny, dokonca v stylovych drevakoch :y: Bicykle vzhladom na urcenie a cenu celkom pekne. Ak tomu spravi dobru reklamu a nejake putace v okoli, tak by sa to mohlo rozbehnut.
19.05.2010 - 16:48:53
00
No, ale pravy holandsky bicykel ma aspon 50 rokov, tonu hrdze na sebe a je sik ;-)
19.05.2010 - 22:32:07
00
Ja uz napr. nepouzivam MHD, poskladal som si bajk zo zbytkov komponentov a zamykam ho pred skolou, obchodom atd, ale som zmiereny s tym, ze raz ho tam nemusim najst
taky tak, akurat miesto skoly ho parkujem pred robotou :)

Tie holandske bicykle nevyzeraju zle, ale kto je cielova skupina zakaznikov, to by som rad vedel. Pomaly kazdy ma auto, premavka v meste husta, cesty rozbite a ludom z dediny staci aj ukrajina...
19.05.2010 - 23:37:56
00
Nazdar všetci cyklisti,
Holandské bicykle sú určené pre hocikoho kto má rád cyklistiku, kvalitu, pohodlie a bicykel ako taký, takže podľa holandského vzoru je naša cieľová skupina každý človek ktorý vie bicyklovať od malého dieťaťa až po babičky a dedkov ;)
Infraštruktúra iba pre cyklistov tu síce nie je ako v Holandsku, Belgicku, Nemecku... ale verím že ľudia sa menia (a zdá sa mi keď idem mestom na mojom holand. bicykli - a používam ho každý deň, že vodiči sú už ohľaduplnejší) a ja sám už autom takmer nejazdím takže o jedného nerváka na ceste menej :P
Proti kradnutiu sa dá tiež všeličo spraviť, ja osobne používam 2 zámky a človek by musel prísť so sadou kľúčov aby mi niečo ukradol (a samozrejme know how na rozobratie môjho bicykla). Rýchloupínaky sú skvelá vec, ale aj pre zlodeja.
Keď nás bude v uliciach veľa a každý deň bude sa musieť niečo spraviť (väčšina európskych metropol sa snaží vytlačiť automobily z centier)
Chalan v drevákoch hehe
20.05.2010 - 16:26:10
00
Tak tie detske bicykle som nejako prehliadol. No...drzim palce, aby sa ta tvoja vizia splnila a viac ludi v nasom meste naslo zalubenie pre jazdu na bicykli, trebars aj holandskom :f: ;) . Pocasie sice takejto doprave moc nepraje, ale clovek si zvykne na vsetko :rain: :rofl:
20.05.2010 - 21:02:00
00
... Potom sa to snad rozsiri, tak ako som to zazil v skandinavii, ze vsade po meste su stojany na bajky a tie sa ani nemusia zamykat, clovek ma istotu, ze ten bajk tam najde aj po niekolkych dnoch (osobna skusenost)...

Osobne by som to radšej neskúšal...
Pred mesiacom pani spolubývajúcej zmizol z tašky, odloženej na vyhradenom mieste autobusu, cestou zo Stockholmu na letisko, digitál... Pred nastúpením ho odložila do tašky, ktorú aj zatvorila a na letisku v taške už nebol.
Už ani tá Škandinávia nie je čím bývala...
20.05.2010 - 22:00:53
00
lebo tam chodia (nazvem to) "stredoeurópania"
20.05.2010 - 22:18:03
00
podla mna je to len mestky bicykel a nieco na tento ucel ma kazda znacka

http://www.dema-bicycles.com/index.php?page=bicycle_detail&id=144
http://www.kellys-bicycles.com/index.php?id=sk_product&product_id=21459&countries_id=189&countries_name=sk&cat_id=243&subcat_id=252
20.05.2010 - 22:35:38
00
BIDI to by som sem vobec neplietol, tie holandske su uplne o niecom inom...som to videl nazivo a je to fakt znacne "bezudrzbovy" bike....retaz zadeklovana, brzdy budnove, namiesto saltra prevodovka, toto mozes nechat kludne tyzden vonku na dazdi stat a mal by to prezit....takze mne sa takyto typ bikov do mesta paci urcite viac ako nejaky velociped od Demy o ktory sa musis starat ako o bezny bike. Ak na tom jazdis do roboty kazdy den, tak urcite nemas chut kazde rano kontrolovat stav retaze a nastavenie brzd a co ja viem co. Takze ja davam palec hore :y:
21.05.2010 - 07:19:48
00
Fajn reakcie ďakujem,
Žilinčania, kto chcete príďte si vyskúšať naše bicykle, a kto nie ste zo Žiliny tiež sa zastavte, za skúšku nič nedáte. Pokiaľ ste ešte na takomto bicykli nesedeli je to nový zážitok. Buď budeme v predajni alebo prezentovať na Hlinkovom námestí .
21.05.2010 - 09:47:30
00
musi sa zmenit myslenie ludi aby sa tolko nekradlo?
Neviem ci viete ale v Holandsku je najviac ukradnutychj bicyklov na svete, statsiticky to vychadza skoro 2x tolko ukradnutych bicyklov ako ludi co ich pouziva :)

Ososben sa za chvilu pridam na stranu jedincov co chodia na biku do prace. Cakam na moj custom city bike ktory bude hnusne pooozersky :) 8)


Este jednu vec som si vsimol na stranke:
"Záruka: Na rám je poskytovaná záruka 5 rokov, na lak 1 rok a na ostatné súčasti 1 rok."

. to myslite akoze vazne? Zakonom stanovena zarucna doba je predsa 2 roky.
21.05.2010 - 10:16:13
00
keyboard_arrow_up