ma niekto skusenosti s nerve AM? ako sa sprava zadna stavba je to zehlicka? uz som mal skoro vybraty Reign 2 ale teraz pokukujem po Nerve AM 6, za tu cenu vyzsiu o 100E oproti giantovy je tam Talaska, lepsie brzdy a kluky. robi canyon vypredaje vobec?
26.05.2010 - 10:30:19
00
Mal som v r.2008 na 1den testbike Nerve AM(v zastupeni v NL).Ten mal tlmic RS Pearl,takze ten chod zadnej stavby bude zrejme s Float RP23 XX komorou linearnejsi,ale s tym Pearlom to bolo velmi fajn...jazdil som vtedy Spec.SJ FSR(2007) a bolo to na Nerve AM s plne aktivnym tlmicom o dost menej hupavejsie a stale pekne zehlive.Celkovo fajn svizny trail bike,co zvladne od XC po AM-EN(ale v bikeparku uz moc nie),takze zalezi co od biku cakas...
Reign je sice v horsej vybave,ale ten ram mi pride univerzalnejsi-poskladas na nom maratonca na technicke maratony,ale po spravnom poladeni,bez problemov zvladne aj bikepark.Zadna stavba krasne zehliva pri minimalnom pocitovom pohupovani.Stale to bude dobra volba.
btw.Co sa tyka vypredajov Canyon ma na stranke tzv.OUTLET biky a ready to send EXPRESS biky na ktore sa tolko necaka...
27.05.2010 - 07:24:46
00
dik za radu, outlet som si nevsimol nic tam vsak pre mna nie je. Nerve AM 6.0 je vsak v kazdej farbe expres takze keby sa rozhodnem nebol by to az taky problem. skakat na nom moc nechcem a skoky do 1,5 metra vydrzi snad kazdy aj menej progresivny ram..
27.05.2010 - 08:12:49
00
dik za radu, outlet som si nevsimol nic tam vsak pre mna nie je. Nerve AM 6.0 je vsak v kazdej farbe expres takze keby sa rozhodnem nebol by to az taky problem. skakat na nom moc nechcem a skoky do 1,5 metra vydrzi snad kazdy aj menej progresivny ram..


skoky do 1,5m? To snad nemyslis dropy do 1,5m :)
Canyon su v globale velmi velmi vydarene biky, za tu cenu ponukaju asi najlepsiu vybavu na trhu.
Ram je sice taiwanska zlatanina ale Canyon montuje vlastne vahadla a naozaj dba na kvalitu prevedenia ramov, cize si vybera z tej tisciky dennen vyrobenych len tie najkvalitnejsie kusy ;)

Maestro system an Giante je urcite zehlickovitejsi ale aj hupavejsi ako 4cap na Canyone.
Tak ako ti povedal Warzone musis si halven uvedomit co do biku ocakavas, ak chces prevazne jazdit traily,singlace, hodne slapat kopce - no proste klasicky Trailbike tak urcite pekny slapavy Canyon, ak chces trochu nieco hravejsie a obratnejsie ale nei az tak dobre slapave tak potom Reign.

este by som mozno zvazil toto:
http://www.votec.com/bikeshop/mountainbikes/vxm/1_1.html (sice drahsie ale vybavou najlepsie a suverenne jeden z najuniverzalensjich systemov odpruzenia)
27.05.2010 - 10:30:25
00
nechcel by som byť tlmičom na tom votec biku :lol:
Ja by som si radšej nakonfiguroval nejaký takýto http://www.poison-bikes.de/frame.php?MakeLang=deutsch&MakeLangID=1&lay1=2&lay2=2&lay3=5&lay4=0&prodid=201010443-46 :P
27.05.2010 - 10:41:33
00
nechcel by som byť tlmičom na tom votec biku :lol:
#

tak zdovodnenie tohto tvrdenia si s radostou vypocujem... :geek:
o to viac ked poradis tuctovu taiwansku zlataninu kde je ram bez akejkolvek pridanej hodnoty a invecnosti a kde hodnotu maju akurat tak komponenty.


Naposledy upravil Evo dňa 27.05.2010 - 10:52:00, celkovo upravené 1 krát.

27.05.2010 - 10:49:33
00
všetok bordel z kolesa ide naň, neoprén by som neriskoval a homemade blatníček nie je práve to naj riešenie :)
27.05.2010 - 10:51:03
00
neviem ako si to myslel ty ale ja som to myslel tak ze skoky maximalne v 1,5metrovej vyske nad zemou, neviem ako to lepsie vysvetlit:) na biku chcem stale dost slapat urcite nebudem tlacit kvoli tomu aby som si pojazdil 2km singlac, preto som mal vybrate maestro lebo som cital ze do kopca sa pohupuje minimalne. votec je sice nadherny avsak vybavou trosku zaostava za canyon/radon.
ktory system je pevnejsi? ide o to ze maestro (ak som to dobre pochopil) ma cely zadnu stavbu z jedneho kusu a pripojene je dvomi vahadlami. zatiac co stvorcapy su pripojene hornym vahadlom, spodnym loziskom (pri klukach) a pridava sa k tomu este dalsie lozisko pred osou kolesa, co vo mne evokuje ze musi byt zakonite menej pevny ako maestro. alebo sa mylim?
27.05.2010 - 10:52:34
00
problémy s tuhosťou mali len nejaké ľahké xc rámy, napr. toto je peklo http://www.youtube.com/watch?v=Fb_qHymSMGc
tieto am/en rámy čo majú viac ako 2.5kg sú dosť pevné :)
o to viac ked poradis tuctovu taiwansku zlataninu kde je ram bez akejkolvek pridanej hodnoty a invecnosti a kde hodnotu maju akurat tak komponenty.

no a čo? Funguje to? Funguje. Drží to? Áno. :) Pridaná hodnota je tam - môžeš si nechať napísať meno na rám :lol:


Naposledy upravil PatrikL dňa 27.05.2010 - 10:56:32, celkovo upravené 1 krát.

27.05.2010 - 10:55:21
00
všetok bordel z kolesa ide naň, neoprén by som neriskoval a homemade blatníček nie je práve to naj riešenie :)


podobny system jazdim na Cube a rovnaky som jazdil na fusione. A ver mi ze s tym bordelom to nie je take tragicke ako to vyzera hlave pri takych vyhodach ake ponuka takyto system
27.05.2010 - 10:56:20
00
len sa prosim nezacnite vadit co je taiwansky shit a co navrhuju taiwanci v amerike:) o to v tejto debate teraz nejde...
27.05.2010 - 11:01:13
00
Hm,no veru ten Votec ma nieco do seba :) neviem ako to bude s tym bordelom na tlmici,ale tiez si myslim,ze to nebude take tragicke...
btw.ani s jednym z tychto bikov by si na kopec netlacil,toho sa obavat vazne nemusis
27.05.2010 - 13:55:35
00
myslim si ze pevnost ramu maestro vs. 4cap canyon nema cenu riesit...
dalej si myslim ze mnavakova naivna predstava o trail biku na ktorom bude davat 1.5m dropy uplne koresponduje z jeho doterajsim sposobom jazdenia na pevnaku, myslim si a vychadzam z vlastnej skusenosti ze kym sa dostane k dropom 1.5m tak uz bude uvazovat o uplne inom type biku ako teraz ;)
27.05.2010 - 14:22:17
00
to som myslel uplne maximum, nie som moc na skakanie respektive ho nevyhladavam..
27.05.2010 - 15:18:17
00
jj tych 1,5m som bral s rezervou,ale ved vieme ako je to s tou velkostou u nach chlapoch :lol:
27.05.2010 - 15:36:54
00
keyboard_arrow_up