mne je jedno ci ma niekto original alebo nie 8) , vtej rychlosti to ani nepostrehnes :P , iba keby si isiel 100km vhaku a cumel mu na svi na zadku :o . Len ci sa to oplati kupit teraz das zato 60 eur a o rok budes musiet kupovat zas :swear: tak sa ti to neoplati , ja mam uz 2 roky dres Discovery :inlove: od Nike vyrobene v Itali aj z gatamy. Dal som zan 120€ ale ten set vyzera aj po tych 2 rokoch ako novy :y:


mne je tiez jedno, ci ma niekto iny original alebo nie :)
ale nie je mi jedno, ci mam ja original, alebo nie...hlavne co sa tyka materialov je to neporovnatelne...
za 60€ mam perfektny dres od Craftu napriklad...bude bez napisov, ale clovek sa v nom citi perfektne...
ak by ste niekto mali zaujem o taliansky repre-dres a vyrobeny priamo Sportfulom, tak dobra cena je tu...
http://www.bikepro.sk/index.php?page=shop.product_details&category_id=59&flypage=flypage.tpl&product_id=501&option=com_virtuemart&Itemid=79&vmcchk=1&Itemid=79

sportful robi perfektne veci...skoda, ze nie je moc na vyber v nasich eshopoch
01.06.2010 - 17:10:54
00
"firefifo" napísal: -a ty mi chceš povedať že všetky veci čo máš tak sú značkové..to pochybujem...keby to bolo vždy tak , že značková vec je kvalitnejšia ako nejaká "neznačková" tak nič nepoviem. Prečo by mali byť tie veci *****? (sa bojíš povedať *****?inteligent :finger: ) Tak nerob machra, že máš nový najznačkovejší dres na svete, lebo aj tak ti je na hovno :finger:

V prvom rade dík za pochopenie "Turbi" presne to som myslel ;)

firefifo - tu nejde o to či mám všetky veci značkové alebo nie, podstata je že ti niekto niečo predáva ako značkový tovar a pritom to značkový tovar nie je, ako niekto spomínal je to trestné a postihnuteľné. Neviem ako by sa ti páčilo keby si napr. kúpil značkové tenisky a potom zistil, že síce boli lacné ale nie kvalitné a vlastne to neboli originály ktoré si si chcel pôvodne kúpiť a tak to je i s tým oblečením, ak si raz kupujem značku tak chcem aby to bol originál a nie len tak vyzeral. Duplom ak výrobky danej značky poznáš a si s nimi spokojný, tak takýto nákup môže byť pre teba sklamaním. Ale ty si asi ešte poriadne oblečko na sebe nemal tak nevieš o čom je reč ...
A to že nepoužívam nadávky je len normálne, ale to asi "sedlák" ako ty nepochopí :n:
02.06.2010 - 11:30:19
00
Bfriend: juuuuj ale si mi dal... :worried: ...nemá zmysel to ďalej rozoberať, máme odlišné priroity. Tebe ide o to, čo máš na sebe a mne o to, že ti ujdem v polke kopca :rofl:
A písal tu už vôbec niekto do toho shopu, že čo to vôbec predávajú? Dajte vedieť. Ak nie, tak ja im niečo napíšem...
02.06.2010 - 11:58:41
00
Bfriend: juuuuj ale si mi dal... :worried: ...nemá zmysel to ďalej rozoberať, máme odlišné priroity. Tebe ide o to, čo máš na sebe a mne o to, že ti ujdem v polke kopca :rofl:
A písal tu už vôbec niekto do toho shopu, že čo to vôbec predávajú? Dajte vedieť. Ak nie, tak ja im niečo napíšem...


Tu nejde o priority, ale o charakter (alebo ak chceš chrbtovú kosť). Jednoducho či si kúpiš niečo, o čom vieš, že je protiprávne/trestné. Len preto, že je to lacné.
02.06.2010 - 12:20:11
00
predstav si to inak. kupis si takyto dres a po dvoch vyjazdoch by si mal problem s plesnami alebo exemami. stale by si obhajoval ze hlavne ze je to lacnejsie a vyzera to skoro ako original? nie som proti tomu ale nech je to jasne rozlisene. ked niekto bude kopirovat napriklad Giant zjazdak, niekto si to kupi a zabije sa na tom tiez to bude v pohode?
02.06.2010 - 12:46:04
00
Plesne a ekzémy z lacných vecí? ....joooj... :?:

Nemusí to byť pravidlo. Keď som bola finančne ešte tak, že som si nemohla dovoliť "značkové", disponovala som 500 korunovými cyklogaťmi a dresom za 60 korún zo secondhandu. Som citlivá na pridávané chemikálie vo všetkých smeroch, bežnú kozmetiku vôbec nepoužívam, lebo mi robila príšerné problémy, "normálne" pracie prášky som vyradila už pred niekoľkými rokmi - ale v lacných NONAME cyklohandrách som najazdila dosť a nikdy mi to po zdravotnej stránke neublížilo. :shake: Paradoxne prvé "lepšie" za 50 EUR ma odrali na slabine do krvi. |(

Z naysport idem objednať zajtra. Malo by to prísť do troch-štyroch týždňov (na moje otázky cez formulár som mala do hodiny podrobnú odpoveď). A pokiaľ nebudú vo vložke zbytky ťažkých kovov a ortuti, nebude mi z práčky tiecť farebná voda a bude mi sedieť, budem spokojný zákazník. :wasntme: :nod:
02.06.2010 - 13:14:47
00
Plesne a ekzémy z lacných vecí? ....joooj... :?:

Nemusí to byť pravidlo. Keď som bola finančne ešte tak, že som si nemohla dovoliť "značkové", disponovala som 500 korunovými cyklogaťmi a dresom za 60 korún zo secondhandu. Som citlivá na pridávané chemikálie vo všetkých smeroch, bežnú kozmetiku vôbec nepoužívam, lebo mi robila príšerné problémy, "normálne" pracie prášky som vyradila už pred niekoľkými rokmi - ale v lacných NONAME cyklohandrách som najazdila dosť a nikdy mi to po zdravotnej stránke neublížilo. :shake: Paradoxne prvé "lepšie" za 50 EUR ma odrali na slabine do krvi. |(

Z naysport idem objednať zajtra. Malo by to prísť do troch-štyroch týždňov (na moje otázky cez formulár som mala do hodiny podrobnú odpoveď). A pokiaľ nebudú vo vložke zbytky ťažkých kovov a ortuti, nebude mi z práčky tiecť farebná voda a bude mi sedieť, budem spokojný zákazník. :wasntme: :nod:


Skúsim diskusiu usmerniť relevantným smerom. Nikto tu nerieši lacné alebo noname oblečenie. To je všetko v poriadku, nech si každý kúpi, čo chce.
POINTA je v tom, že by asi bolo správne nekupovať falošné výrobky s protizákonným použitím ochrannej známky. Nemyslíte?

Keď je na Slovensku také právne a morálne vedomie, nečudujem sa potom, kto nám tu vládne.
02.06.2010 - 13:23:21
00
no tak plesne a exémy a podobné veci asi nie sú ten pravý argument...

toto je to isté ako keď na trhoviskách predávajú mraky fake dresov futbalových klubov...pár krát spravia colníci raziu, skončí to poväčšinou kdesi v spaľovni a život ide ďalej...

Zani - určite si sa spýtala, či sú to origo veci však |(
02.06.2010 - 13:25:41
00
Nie, nespýtala - považovala som to za automatické... :emo: Respektíve že ide o nejakú "schválenú repliku", také niečo...

Ja neviem... keď niekto visí s takouto ponukou na portáli, je asi viac napadnuteľný ako nejaký Li-čun na Miletičke... Asi aj rýchlejšie skontrolovateľný...nie? :?:
02.06.2010 - 13:35:48
00
tak sa spýtaj ešte raz, keď tak promptne odpovedajú... ;)
02.06.2010 - 13:46:09
00
ja som na tieto dresy narazil prvy krat tu
podla mna to bude to iste, co predava tento chlapik

http://www.cyklobazar.cz/inzerat/106896/nove-dresy-nova-nabidka-set-od-1350/

tie dresy nie su uplne zle, ale uz by som to nekupoval...radsej pridam 10e a kupim nieco normalne (ako som spominal bud Craft, Rogelli, Shimano) ...
02.06.2010 - 15:05:26
00
Ja by som to zhrnul asi takto: Nech si každý kupuje čo chce, ako chce a za koľko chce. Má to však aj morálnu a právnu stránku:

1. Predajca naysport.sk zavádza a klame zákazníkov tým, že predáva to, čo sa tvári na niečo, čím to nie je. Sú to očividne fake výrobky.
2. Na výrobkoch je protiprávne použitá ochranná známka výrobcu. Napr. Sportful v prípade sady Saxobank 2010. O vymožiteľnosti práva na Slovensku pomlčím.
3. Kúpiť si taký dres (a vedieť, že je to fake) je tak morálne na výši asi ako si kúpiť ukradnutý bajk. Na tému poctivosti Slovákov pomlčím.
4. Za polovičnú cenu si kúpite štvrtinový výrobok.


Akoze sorry toto je kusok sila to ze si niekto kupi fake je jeho vec vie do coho ide takze tak. O akej moralke hovoris ked pri original dresoch je vyrobny naklad porovantelny s tou pri fakoch.Akurat tam platis za kvalitnejsie materialy,znacku,a tiez ze to ide cez distributora , velkoobchod a maloobchod = kde kazdy v uvedenom retazci si na to nieco prihodi co je inak uplne NORMALNE = kazdy musi z niecoho zit.
Co sa tyka fake veci budu tu ci chceme alebo nie kazdy ma na vyber ale porovnavat to s kradezou je sila.

Viete co podme si vsetci kupovat original DVD flimy hudobne nosice at. urcite SPEEDYGONZALES mas len originali vsak ty si v zivote nic nenapalil. = ak je to tak tak vsetka cest tebe a klobuk dole.
Len nesud niekoho ze si kupuje fake tak je automaticky nemoralny????
02.06.2010 - 17:11:40
00
s DVDckami to nema nic spolocne. ide o to ze to predavaju ako original a original to nie je !!!! tu teraz nejde o to kto si co prihodi (ked myslis ze je to take jednoduche zaloz velkoobchod) ale o to ze predava vec z ciny ktoru nakupi za par $ ako originalny dres ktory je z inych materialov. keby si vyrobca tych dresov tiez ta to nepotesi. neviem preco ich tak skalne obhajujete. na ebay sa s takymito vecami velmi rychlo vysporaduvaju, nemozes predavat fake a tvrdit ze to je original..
02.06.2010 - 17:32:12
00
mylis sa ma pretoze SpeedyGonzales oznacil vsetkych ktori kupuju vedemo fake ako nemoralnych.

ak si kupis original film na DVD - je to to iste v moralnej rovine ako kupa original dresu.

ak si ho stiahnes z internetu alebo napalis - kradnes autorske prava a si podla tejto moralnej roviny rovnako nemoralni ako ostatni.

Pre to nesudme niekho konanie pretoze na to ma pravo len skutocne moralne cisty clovek.

je to to iste.

sudit je lahke
02.06.2010 - 17:37:32
00
este jedna poznamka Mnavak - pises ze ak si myslim ze je to take jednoduche zaloz velkoobchod.

Myslim si ze nieco o obchode viem kedze riadim firmu ktora robi 4,5 miliona EUR rocny obrat.
Takto za zivim 6 rokov od mojch 24 rokov.
len tolko.
02.06.2010 - 17:40:58
00
keyboard_arrow_up