Qua to sú zase skvelé pohľady na vec. S každou jednou vetou sa dá nesúhlasiť. Prekrútený pohľad na fakty je tvojou silnou stránkou.
1. Hneď prvá veta je blbosť lebo ľudia nevedia, že kupujú /nazvem to krajšie/ neoriginál. Samozrejme by to mohli pochopiť nelogicky dobrou cenou ale práve dobrá cena Ľuďom zaslepuje oči.
2. Aj fake majú svoju distribučnú sieť na ktorých sa nabalujú ďalší a ďalší.
3. O materiáloch sa tu už popísalo dosť.
4. Fake je vykrádanie a bohatnutie na úkor iných.
S jedinou vetou čo môžem súhlasiť je nech si každý kupuje čo chce. hehe
Táto téma téma vznikla pochválením sa dobrou kúpou tímových dresov a nevidím na tom nič pokrytecké a zlé, že sme rozanalyzovali a usmernili ludí aby naozaj vedeli do čoho idú.
02.06.2010 - 17:41:40
00
Neviem, asi som si to na stranke naysport.sk nevsimol, ale kde prosim Vas predajca uvadza ze ide o original? Vsimol som si, ze ide o teamove dresy avsak nikde nie je uvedene ze je to original.
02.06.2010 - 17:45:03
00
No hadam naopak - ked nie je uvedene, ze je to len napodobenina, tak sa to automaticky povazuje za original. A suhlas s Turbim.
02.06.2010 - 17:47:04
00
Turbi od dneska vsetky nelagalne napalene CD DVD nosice mp3 musia vsetci vyhodit vymazat aby neokradali inych.

Ci nie????? lebo to je nehmotne tak vlasnte to ani neexistuje?

Nech si da kazdy ruku na srdce ako to je to s tou moralkou v skutocnosti.

Ci sa jedna o original a fake obchodne procesy so rovnake akurat je rozdiel v pouzitiych materialoch.

Moj skromny nazor je taky ze tie vase MADE IN ITALY dresy sa coskoro budu vyrabat v CINE mozno na tej istej linke kde fake dresy aby ste sa potom necudovali ake dobre dresy mate.
02.06.2010 - 17:50:39
00
dream, si uplne mimo. Skus si zriadit e-shop s illegal napalovanymi CD, DVD, softverom a pod. a uvidime velmi rychlo, ako dlho budes uspesne a "cestne" podnikat...
02.06.2010 - 18:00:18
00
Dream veľmi pochybujem, že riadiš a rozhoduješ o peniazoch vo firme v ktorej si zamestnaný. Ak to tak náhodou ale predsa je tak by som ťa práve vykopol, že na fórach píšeš o obratoch domovskej firmy. hehe
To len tak pre srandu aby reč nestála keď už chceš debatu nasmerovať inam.
P.S. Aj originál môže byť vyrobený v Číne. hehe
02.06.2010 - 18:04:22
00
Poprosim vysvetlit rozdiel medzi originalom a fake!!! Kedze vidim, ze tu vela z vas kazdorocne jazdi TdF, tak poprosim vysvetlit rozdiely vo funkcnosti.... A ci je ten rozdiel az taky dolezity!!! Dakujem
02.06.2010 - 18:14:34
00
chodte si kúpiť "adidas" ku vietnamcovi na trhovisko za 10€
možno vám trošku svitne..
02.06.2010 - 18:18:58
00
Viem aky je rozdiel v beznom textile a teniskach....nieje mi jasny rozdiel pri drese za 30 € a 60 €.... osobne mam dres Author za 55€ a otcovi som kupil dres za 12 €.... moc som si ten rozdiel nevsimol..... Dakujem za vysvetlenie
02.06.2010 - 18:30:15
00
Dream: ok riad si co chces, ale nemas ani zakladne vedomosti. pre tvoje info, ja (aj ty!!!) si mozem stiahnut z internetu vsetky filmy sveta, a vsetku hudbu, a nespachal som ani priestupok.

Rozdiel je najma v latke a zivotnosti, pripadne "funkcnosti". neviem ci adidas je prave ten pravy priklad , ale chod si napriklad kupit botasky k cinanovi za 10Eur, ja si kupim Merrellky za 85, a podme spolu behat alebo chodit po horach, co myslis kto viac usetri?

k dresom: dostal som dres z nemecka, nejaka neznama znacka cena tusim 45 Eur. je v pohode
kupil som dres v tescu, cena 10Eur, staci aby som v nom bol pol hodinu a smrdim ako prasa, pot mi tecie po chrbte, para sa pri hocijakej haluzke. s cestnymi dresmi nemam skusenosti.
02.06.2010 - 18:38:58
00
Dream veľmi pochybujem, že riadiš a rozhoduješ o peniazoch vo firme v ktorej si zamestnaný. Ak to tak náhodou ale predsa je tak by som ťa práve vykopol, že na fórach píšeš o obratoch domovskej firmy. hehe
To len tak pre srandu aby reč nestála keď už chceš debatu nasmerovať inam.
P.S. Aj originál môže byť vyrobený v Číne. hehe


Turbi teraz sa teda ukazal ale nevadi asi nevies ze kazda firma zverejnuje vysledky za fiskalny rok.


Suvaha a vykaz ziskov a strat = tam nie je len obrat ale aj ine cisla, obrat nie je ziadne tajomstvo , nevyjadrujem sa k marziam, nakupu vstupnych cien atd.
a nespomenul som a ani nespomenie nazov firmy ale ak pochybejs rad ti poselm cez SS vsetky udaje ktore si mozes overit.
02.06.2010 - 18:44:40
00
Dream:
Fake je preto fake, lebo je na ňom UKRADNUTÁ značka (ochr.známka), prípadne dizajn. Je nemorálne kupovať niečo s niečím ukradnutým.

Krocan a iný:
Na ukradnutosti značky nič nemení aj ten fakt, že by tam predajca uviedol, že je to fake.

Čína: veľa originálov je z Číny.

The Saint: rozdiely v prípade Castelli (Cervélo) a Sportful (Saxobank 2010) nájdeš vyššie v téme. Povedal by som, že sú v celku dramatické aj z pohľadu funkčnosti. Detaily sa mi tu nechce rozvádzať, je toho veľa.
02.06.2010 - 18:46:45
00
Dream: ok riad si co chces, ale nemas ani zakladne vedomosti. pre tvoje info, ja (aj ty!!!) si mozem stiahnut z internetu vsetky filmy sveta, a vsetku hudbu, a nespachal som ani priestupok.

Rozdiel je najma v latke a zivotnosti, pripadne "funkcnosti". neviem ci adidas je prave ten pravy priklad , ale chod si napriklad kupit botasky k cinanovi za 10Eur, ja si kupim Merrellky za 85, a podme spolu behat alebo chodit po horach, co myslis kto viac usetri?

k dresom: dostal som dres z nemecka, nejaka neznama znacka cena tusim 45 Eur. je v pohode
kupil som dres v tescu, cena 10Eur, staci aby som v nom bol pol hodinu a smrdim ako prasa, pot mi tecie po chrbte, para sa pri hocijakej haluzke. s cestnymi dresmi nemam skusenosti.


sorry ale mylis sa.koprivat dvd a cd nosice mozes, mas pravot si vyrobit zaloznu kopiu v tom pripade ak vlastnis original ak ho nvlastnis porusujes autorsky zakon.

len tolko
02.06.2010 - 18:48:00
00
Dream má pravdu s CD, DVD. Čo sa mi páči mám v origináli. Nehovoriac o tom, že najvyššia kvalita SACD prípadne aj vynily sa kopírovať nedajú.
02.06.2010 - 18:52:18
00
Je nepovcybujem o tom ze predavat fake je trestne a malo by to byt trestane ale niektori to davaju riadne perly ako napr. Turbi - s tym obratom firmy

Predavat fake a kopirovat nelagalne CD ,DVD je rovnako nemoralne.

Zial dnes Cina kopiruje nielen dresy ale napr.patenty atd co je ovelaz zavaznejsie podla mna.
Otazkou je ako sa EUROPA a USA a dalsi budu branit pretoze vymhaot nieco od Cinanov je boj s veternymi mlynmi.
02.06.2010 - 18:57:05
00
keyboard_arrow_up