Zdajú sa Vám ceny bicyklov, komponentov a ich doplnkov na Slovensku vysoké?
ÁNO 89% [ 67 ]
NIE 11% [ 8 ]
Celkový počet hlasov : 75
S Osranmi mam osobnu skusenost a nevyjdrim sa, lebo by som "veľmo škaredo kľiav" :puke: :puke:
06.06.2010 - 16:50:32
00
Toto je inak hanba.
Shimano = Oslany = otrasné skúsenosti
SRAM = Eximo = otrasné skúsenosti

To je výrobcovi naozaj až tak jedno?
06.06.2010 - 17:14:47
00
a vie o tom vyrobca?
06.06.2010 - 17:25:42
00
a vie o tom vyrobca?

vyrobca? ktoreho mas na mysli?
06.06.2010 - 17:57:43
00
Či vie Shimano alebo SRAM, že ich distribútori na Slovensku sú takí akí sú.
06.06.2010 - 18:09:32
00
Tvorbe cien v kamennych obchodoch trosku rozumiem, pretoze cenu tvori nakupna cena, marza, rezijne naklady ( prenajom priestorov, energie, postovne, atd ) a mzdy. Ale nerozumiem preco obchodnik nakupuje od dovozcu napr. Oslany, ked Oslany to maju z druhej ruky, pretoze niesu priamym dovozcom od vyrobcu. Ak mi obchodnik povie, ze nakupuje drahsie ako eshop predava, logicky sa pytam, preco nenakupuje tam. Dalsia vec ktora ma zaraza je, ze napr fy. Mama u nas zamestnava troch ludi na predajni, ale pri vsetkej ucte robota je tam max pre dvoch. Sukromny obchod toto vsetko stiha s jednym predavacom ( stiha aj servis aj predaj ) hoci objednavky riesi majitel. Ja osobne nakupujem v kamenakoch len drobnosti, alebo oblecenie ktore musim vyskusat. Vsetky drahsie komponenety a spotrebny material uz roky nakupujem vylucne z eshopov a vo vecsom mnozstve. Co sa tyka obchodnej marze tak to je na dlhu diskusiu ci im staci mensia alebo vecsia. Ale paradox je, ze na konci sezony, ked maju tovaru plny sklad a chcu sa ho zbavit, vedia davat zazracne zlavy aj 70 %.
06.06.2010 - 18:36:57
00
Či vie Shimano alebo SRAM, že ich distribútori na Slovensku sú takí akí sú.


myslím si, že výrobcovi je jedno či tovar predá cez slovenského dovozcu alebo z honolulu. Predá tak či tak... :drunk:
06.06.2010 - 18:57:54
00
Áno, všade sa orientujú podľa doporučených MOC, no a v obchodoch kde majiteľ alebo vedúci nestojí za pultom a je tam len nejaký zamestnanec sa zľavy len ťažko dočkáte. Zamestnanec nemá žiadnu právomoc znižíť len tak cenu. Druhá vec je, aký je majiteľ a ako je ochotný spolupracovať (ak za tým pultom stojí). Určite sa nájde aj taký, čo nespustí ani cent. No a sú zas naopak takí, čo automaticky z ceny niečo zhodia (samozrejme nie pri brzdovom lanku za 1,- € :) ).

Dnešné ceny na e-shopoch sú však častokát na úrovni resp. nižšie ako VOC od dodávateľov. Presne pre toto aj výrazne poklesol predaj komponentov na kamenných predajniach. Častokrát nie sú schopní konkurovať. Tipický príklad Shimano. :)

A s tým dodávateľom to nie je tak jednoduché, nedá sa to len tak obísť. Výrobca má vybudovanú sieť veľkoobchodov a tie maju podľa regiónov zásobovať svoje maloobchodné predajne. To nejde len tak povedať si: Tak teraz si objednám odinokiaľ, majú tam lacnejšie. Nie! Všade platia určité pravidlá a kto ich porušuje, má potom problémy.

No a ešte jednu vec treba brať do úvahy, malé obchody s malým obratom majú zvyčajne iné marže ako niekto kto spraví obrat väčší. No a 70% výpredaje idú zvyčajne už pod cenu, za účelom zbavenia sa tovaru.

Takže nie je pravda, že majú predajne na tovare 70% maržu a keď človek vie kde a v ktorej predajni sa dá dohodnúť, môže nakupovať síce o čosi drahšie ako na e-shope ale v kamennej predajni.

Ako to funguje u e-shopov keď majú také ceny, či to ide priamo od výrobcu, to už netuším. Ale zrejme u nich (najmä tých veľkých) vypadáva jeden stupeň tej povestnej obchodníckej pyramídy, čo je pre koncového zákazníka len dobré. Kamenné predajne nemajú voči tomuto takmer žiadnu šancu bojovať.

Na veci sa treba občas pozrieť aj z druhej strany, no a toto je môj pohľad na vec. Možno nie je celkom presný, no to už by mal zhodnotiť niekto iný, kto týmto žije. Zas toto nepíšem ako domienky, tak trochu sa v tom pohybujem. ;)
06.06.2010 - 20:05:47
00
Ako je potom možné, že ceny v e-shopoch sú nižšie ako VOC od dodávateľov? Kde je ten zázrak. Neobchádzajú internetové predajne niektorý stupeň tej pyramídy? Ak áno, prečo nemajú z toho také problémy, aké by mohli mať kamenné predajne?
06.06.2010 - 20:17:57
00
+ doplním Hena, je aj dosť veľký rozdiel v cenách medzi niektorými sk e-shopmi a dajme tomu cz kupkolo/koloshop .. čím to je.. odkiaľ oni berú tie komponenty, že odtiaľ nemôžu brať aj slovenskí predajcovia (aby boli konkurencieschopní)?
06.06.2010 - 20:27:23
00
Ceny sou jake sou je to vec prodejce. A tebe naopak nikdo nenuti to u nich kupovat. Staci nett a kreditka :-)
06.06.2010 - 20:35:46
00
Do politiky e-shopov nevidím a nemám tušenie či to berú priamo od výrobcu alebo akým spôsobom. Zrejme tam bude tá reťaz kratšia. No a ide tu aj o to, aký je to e-shop.
Ono tie naše internetové obchody nebežia ešte tak dlho a určite nie sú tak veľké ako tie české. Zrejme aj toto chce nejaký čas a postupne sa to vyrovná. Aj tu určite platí pravidlo čím väčší obrat, tým lepší nákup, prípadne niektoré e-shopy môžu brať veci aj z druhej ruky a nie priamo.

Ale toto sú už len moje dohady. ;)

Presne ako píše Kubad, každý má právo nakupovať kde chce. :y:
06.06.2010 - 20:38:20
00
Co sa kamenakov nebudem robit reklamu, ale jeden ma cenami dostal (pozitivne). K tym cenam: naj ku**y su dodavatelia. Proste hoveda ktore kasuju za to, ze prelepuju adresy na balikoch. To plati vo vsetkom. Proste firmicka ktora ma zmluvu a uz sa len vezie vo vire penazi. Tu je najvecsa marza.Vid blbe osrany:
Dobrý deň,
tretry SHAM40 na predajni nemáme. Vieme Vám ich objednať, cena by bola 95 € MOC a termín dodania cca 2 týždne. Napíšte, akú veľkosť potrebujete.
Pekný deň.

A kupene v CRC za 62€
06.06.2010 - 21:06:40
00
Ceny sou jake sou je to vec prodejce. A tebe naopak nikdo nenuti to u nich kupovat. Staci nett a kreditka :-)
Absolutny suhlas. Zaciatkom sezony som potreboval novu hadicu k Elixirom. Oficialny dovozca pre SVK Eximo mi ju vedeli dodat az o tri mesiace :o :tmi: tak som oslovil ceskeho ktory mi bez problemu poskytol zoznam zmluvnych obchodov na Slovensku. Oslovil som najblizsi v Poprade a viete co sa stalo ? Aj napriek tomu, ze som suhlasil a akceptoval cenu a postovne mi ju neobjednal pretoze citujem " Jednu vec sa mi neoplati objednat " to si chcel k mojej objednavke este nieco prihodit aby zarobil na postovnom ktore som chcel zaplatit ? Nerozumiem. Nakoniec som zavolal do predajne v Brne kde mi hadicku bez problemu objednali a boli ochotni ju aj poslat na Slovensko. Nakoniec som to vyriesil v kooperacii s Craobsom ( vdaka ). Takze mne je absolutne jasne kde mam nakupovat. Jednoducho na Slovensku je to tak ( samozrejme najdu sa aj vynimky ).


Naposledy upravil drotar dňa 06.06.2010 - 21:57:36, celkovo upravené 1 krát.

06.06.2010 - 21:41:16
00
Jednoducho na Slovensku je to tak ( samozrejme najdu sa aj vinimky ).
To máš pravdu, len ich je ku..a málo - možno na prstoch jednej ruky by si ich spočítal :@
06.06.2010 - 21:54:25
00
keyboard_arrow_up