Zdajú sa Vám ceny bicyklov, komponentov a ich doplnkov na Slovensku vysoké?
ÁNO 89% [ 67 ]
NIE 11% [ 8 ]
Celkový počet hlasov : 75
Ta hrubka mi vyrazila skoro oko :rofl: tak ako mi vyrazilo dych jednanie s Eximom. V konecnom dosledku je to ale OK pretoze trh to vyselektuje a preziju len ti nejschopnejsi. A o to ide asi nam vsetkym. Zmena ich pristupu zmeni aj pristup zakaznikov na osoh vsetkych zucastnenych stran.
06.06.2010 - 22:01:39
00
hmm s tým selektovaním to nie je až také ružové..

napr. neviem si nový komponent (práve kúpený za výhodnú cenu v cz e-shope) nahodiť a nastaviť na bike sám, alebo nemám na to vybavenie/čas, odnesiem to do miestnej kamennej predajne a tam mi povedia, že servis bude s prirážkou 50-100% kvôli tomu, že som to nekupoval u nich :headbang: - true story
06.06.2010 - 22:34:14
00
to Ti len zle naformuloval odpoved.
mal Ti povedat, ze keby si to kupil u nich, montaz by Ta stala polovicku ako bezne :)
ktora predajna to bola? nech mu poradim, ako sa ma jednat so zakaznikmi.
07.06.2010 - 06:40:24
00
nebudem menovať, ale je to tak ako povedal - že keď to kúpim u nich, cena za servis je klasická, kebyže kupujem drahšiu vec (vidlicu atď.) tak mi dá nejakú zľavu na servis

ešte povedal, že vraj to nerobia len oni, ale aj ostatné kamenné shopy/servisy, že keď si donesieš vlastné komponenty, tak si dávajú prirážku min. 50% za servis - presne reagoval na české e-shopy že ľudia mu nosia nové komponenty namiesto toho, aby to kúpili u neho (berie shimano z Oslian, takže ceny si viete veľmi dobre predstaviť), a že keby si nedal túto prirážku tak môže predajňu zavrieť
07.06.2010 - 08:22:46
00
Ale veď toto je podľa mňa správny prístup. Najväčšiu hodnotu má totiž práca a príslušné know-how. Kamenné bikeshopy by si mali uvedomiť, že z predaja komponentov v dnešnej dobe nevyžijú. Preto sa musia preorientovať na služby, vybaviť sa kvalitným náradím a najať spoľahlivých mechanikov. Potom nech si ľudia pokojne nosia svoje komponenty a za servis si zaplatia. V prípade, že by si komponenty kúpil priamo v obchode (ale aj tu by sa ceny mali prispôsobiť), dostal by si zľavu na príslušné servisné práce.
07.06.2010 - 08:45:37
00
ja by som si to shimano u neho kúpil, keby ma Acera/Alivio u neho nevyšlo toľko, čo Deore alebo SLX v cz :|
07.06.2010 - 09:42:59
00
No a toto je presne to, čo by som rád vedel. Na základe čoho si predajca stanovuje ceny? Len tak z brucha alebo je naozaj niekto, kto mu určí aké ceny bude mať, respektíve pod aké nesmie ísť?
07.06.2010 - 10:15:41
00
doporučené ceny si určuje dovozce, a ten je tvoří na základě výrobce.
takže debata o cenách nemá moc smysl prostě je to dané, a že je na trhu spousta věcí za jiné lepší ceny častokrát nižší než je VOC dovozce je jen dobře pro nás zákazníky :-)
horší to bude až výrobci tyhle kanály utnou, a bohužel časem k tomu určitě dojde :-(
07.06.2010 - 10:22:39
00
Zaujímavé je však to, že väčšina slovenských e-shopov má +/- rovnaké ceny.
Takže to asi nebude len o tom, že jeden e-shop obchádza nejakú pyramídu, aby ušetril, ale robia to všetci. To znamená, že informácia, odkiaľ to brať a kedy to brať je bežne dostupná. Mýlim sa?
07.06.2010 - 10:30:07
00
aj české eshopy majú cca rovnaké ceny.. prípadne sa dorovnávajú..
07.06.2010 - 10:58:04
00
co sa tyka cien, nieco na tom bude, asi su u nas naozaj vysoke....na jesen boli u nas anglicania a jeden hovoril, ze si doma pozrel digitalnu kameru s tym, ze ide do lacnej krajiny a kupi si ju tu...lenze ked prisli sem, tak zistili, ze vsetko okrem niektorych potravin je tu drahsie...a este takym tym svojim humorom skonstatovali, ze to je drahe len pre nich, pre nas samozrejme nie :)
07.06.2010 - 10:59:27
00
zas ono niektoré veci sú distribuované systémom výrobca->európa->krajina.. keď zástupca európy je zároveň krajina skor dá cenu..
takisto v amerike niesú tak lacné európske veci ako americké.. dovoz niečo stojí..


a keď sme boli zo školy na exkurzíí v Kraft-e a videl som, že sa vyrábajú čokolády aj pre rakúsko, nemecko, anglicko a sú to tie isté čo sa predávajú u nás len v inom obale a keď som potom videl tie "zahraničné" čokolády privezené speť a predávané u nás tak som na ceny len kukal..


vždy to je a bola otázka dopytu a ponuky.. kým ludia kupujú nikto nič nezmení
07.06.2010 - 12:05:11
00
odlahcim tuto vaznu temu
toto je screenshoot z http://www.piranha.sk/plaste/plast-duro-db-1004-26x1-95-80407127/ :clap:

Prílohy:

untitled.JPG
untitled.JPG 25.61 KiB thumb_up0thumb_down

07.06.2010 - 12:25:17
00
Skoro zadarmo :lol: :lol:
Admin bol asi po oslave :d:
07.06.2010 - 12:40:11
00
dosť dobrý príkad je ten oslanský shimano katalóg, kde pýtajú za HT II deore kľuky kolem 90€ ... samozrejme ja som ich kúpil z česka (a dá sa aj na slovensku) kolo 50evri... dosť podstatný rozdiel... myslím, nehovoriac o brzdách, kolesách a tak podobne... moje brzdy som kúpil za presne polovičnú cenu ako je v katalógu teda samozrejme nové (i keď bulk, ale tak to asi dávajú aj oslanci)
tie oslany sú proste :::::: AÁ... bil by som ich... tam je ten pes zakopaný :)
07.06.2010 - 21:36:32
00
keyboard_arrow_up