:cash: nedalo mi to neprispieť, nech Jožkovi slúžia :) :y:
10.06.2010 - 16:02:00
00
3000 eur? Nepreháňate trochu? .
10.06.2010 - 16:47:29
00
Jasné že preháňame. Ale veď ja som nepovedala, že toľko bude. Minimálnu hranicu sme dosiahli, ani nevieme ako, behom dvoch dní. Ak bude optimálna- som šťastná ako blcha.
10.06.2010 - 17:05:37
00
Podla mna sa to prehana trochu dost. Ak to pojde takto dalej, tak sa to minie ucinku. Jozko je skromny clovek a bol by ohromne vdacny za nove plaste, kazetu, retaz, kluky a odborny servis vidlice. A urcite ho velmi potesi aj to bezplatne startovne na maratonoch. A ked tak rozmyslam, tak asi by vedel skutocne ako jeden z mala ocenit aj nejaky kvalitny light spacak a light stan. Uz ked dostane cely novy bajk za 1000 EUR, uz to bude nanho mozno privela. Ale ak sa bavime o sume 2-3000 €, tak to uz je uplne mimo misu podla mna. Este som nemal cas poslat peniaze a chcem poslat, ale teraz neviem, kam to vedie. Pochybujem o vyzname bajku za 2000 € - to prinesie len drahsi servis a mozno mu to aj sposobi velky strach, ze mu taky drahy bicykel este niekto ukradne a ani spat pred maratonom nebude moct kludne... (uvedomte si pls., ze casto spava noc pred startom vonku a bajk nema zamknuty v ziadnom dome a pod.).
10.06.2010 - 17:09:10
00
tiež mám pocit že už to ide mimo.. ja peniaze posielam zajtra zo slovenska, ale tá aktuálna suma ma zaskočila slušne :)
o biku ak sa bavíme o HT (čo asi aj áno, pretože full je náročnejší na údržbu a odborný servis) tak ideál je niečo okolo tých 1200-1500€ bez zlavy (to je nejaká reba+full XT napr), takže myslím že bike už je hotový.. zvyšné peniaze na zásoby komponentov (zo 5 reťazí, 3x brzdové doštičky, pár náhradných plášťov, to vystačí tak na 2-3 roky určite), prípadne nejaké mazanie, náradie..
dajme tomu 100-200€ na oblečenie (letné, zimné, funkčné)
a v podstate už nemá čo.. light spacák a stan je fájn nápad, len to už ide trocha mimo "komunity" a jednak neviem ako so zlavami ale hlavne ako s poukazmi.. aby zas nemal len zbytočné starosti navyše..
10.06.2010 - 17:22:37
00
Neviem, či ste čitali dosť pozorne všetko čo sa písalo, no o tom aký bude mať Jožko bicykel rozhodne si len a len sám. Je to na ňom aký si zvolí. Keď sa sám rozhodne pre lacnejší model,
vyjdu mu ešte aj doplnky a neviem čo.
Ak máte ale akékoľvek pochybnosti , určite neposielajte nič, pretože by ma mrzelo keby sa zas následne začali šíriť dohady, dezinformácie a pochybnosti.
Nik to nerobí za účelom zviditeľňovania sa, robí sa to len kôli jednej jedinej veci.
A či sa vyzbiera 1000, 2000.- 3000.-eur......
10.06.2010 - 17:23:03
00
alenka to je v pohode, len dať mu v jeho situácií 3000€ na bike veci, z toho sa riadne zamotá hlava.. nikto nevie odhadnúť jeho reakciu.. tolko peňazí neviem kedy naposledy videl..

nakoniec to už fakt aj v tom Súlove bude môcť prebehnúť :)
10.06.2010 - 17:27:19
00
Ja nepochybujem o pouziti penazi ani o doveryhodnosti zbierky. Taktiez nechcem znevazovat snahu, ale ked ste si stanovovovali idealny ciel 3000 € (co je skutocne megalomansky extrem), tak ste mysleli aj na riesenie, ak si Jozko vyberie napr. bicykel za 1000 € a povie, ze nic viac nepotrebuje? Co potom s tymi 2000 €? Budete mu ich chciet dat v hotovosti? A co ked povie, ze to nemoze prijat? Budete to vracat v pomernej ciastke ludom na ucet abo ako? Proste ta suma je naozaj vysoka a moze Jozka velmi zaskocit. Ked zoberieme do uvahy cenu velmi kvalitneho HT ako pisal CraObs a plus nejake tie nahradne komponenty, tak by sa mozno mala zbierka stopnut pri sume na ucte okolo 1600 € (este treba ratat s dobehom a teda ze kludne aj 2 tyzdne po stopnuti zbierky mozu peniaze stale chodit - vid. Shooty). Berte to prosim ako konstruktivnu pripomienku s navrhom riesenia, nie ako prazdnu kritiku. Ved nech sa pripadne vyjadria aj dalsi, ktori uz aj prispeli - vysledok by mal vzniknut na zaklade rozhodnutia väcsiny a ten je potom samozrejme zaväzny.
10.06.2010 - 17:44:12
00
tiez som toho nazoru ze bike za 1000€ vo velkoobchodnej cene resp. v zlave musi bohate stacit, takze ak sa dosiahne tato suma mozme byt spokojny, zvysok by som uz dal na spotrebny material ako spomenute retaze, brzdove platnicky pripadne nejake naradie k novym komponentom
10.06.2010 - 17:46:56
00
Ak má niekto fotku jeho bicykla z nejakého maratónu alebo čo tak mi ju prosím pošlite alebo zaveste sem. Ak sa taká fotka nenájde tak ho prosím cvaknite aj s nejakými detailami.
10.06.2010 - 17:52:46
00
Prosím Vás, neriešte tu hru so slovíčkami. Ideál, optimum a pod. To som si len ja vymyslela, napísala som to angelovi a vidím, že som to pred Vami ani nemala spomenúť, lebo sa už okolo toho zbytočne špekuluje. Nechcem, aby sa teraz do zblbnutia rozoberalo, že je tam už moc peńazí a na čo to... a tak. Jednoducho ľudia chceli prispieť a aj prispeli a predpokladám že ešte prispejú. Ste sa zľakli tej doterajšej sumy, či čo? Prosím, už to nerozoberajte!
A z návrhov sa vyberie kompromisné riešenie!
10.06.2010 - 17:58:27
00
Hlavne mu potom treba vysvetlit, ze Modre z neba nefrci len na Markize ale aj na MTBiker :)
10.06.2010 - 18:05:27
00
Táto zbierka sa mi páči, idem prispeť aj ja a som za to aby sa mu to jednoducho dalo celé a nech si on rozhodne, nemusí to minúť len na bike, je to zbierka pre človeka, nie len pre bikera lebo ako človek skromný s čistým srdcom je či je bežkár alebo biker a to sa hodnotí. Berte to proste ako zbierku od ľudí čo mu chcú pomôcť a neriešte koľko sa vyzbiera, jednoducho sa mu to veľkolepo odovzdá ako sponzorský dar od uživateľov MTBIKER.sk a hotovo, neriešte čo vás nepáli, alebo mu to závidite? Je pravda že také peniaze sú dosť veľké ale jemu to môže pomôcť aj v osobnom živote, nielen na bike, pre vás to môže byť dobrý pociť že ste pomohli a môže vám byť jedno ako to tento človek využije. On vie čo najviac potrebuje a on sa rozhodne najlepšie, nie všetko sa točí okolo bicykla, ak uzná za vhodné, že dá polovicu na charitu tak je to len a len na ňom. BTW: touto formou môže mať aj na štartovné do konca života bez prehovárania usporiadateľov
10.06.2010 - 18:39:50
00
Ludia klud. Jasne, ze sme pocitali so sumou 1500 EUR. Za tu sumu to bude kvalitny HT na maratony.
Tych 3000 sme tak trosku fantazirovali a sam si neviem predstavit, ze Jozef by spravil taky krok. Ani si neviem predstavit ako by si ten bicykel chranil pred zlodejmi. Taky drahy bajk by uz pritahoval zlocincov.
Ja som hodil ten link na Lapiera, ktory je na jeho zavodenie idealny, je v cene 1800 EUR, ...ak by nam ho dali vo VOC tak mozno 1300 (neviem s akou marzou robia pradajcovia).

Tak nepanikarte, taka suma by sa mozno ani nevyzbierala, to sme tak trochu rojkovali.
Este par stovak a uzaviera sa to.
10.06.2010 - 18:44:54
00
Moj prispevok do zbierky odoslany. Dovolim si par mojich postrehov. Plne sa stotoznujem s nazorom Jesusa o minuti ucinku a tak trocha megalomanskych zameroch. Myslim, ze bike v hodnote cca 1600€ je uz strop. Pozeral som ponuku SCOTT-u u ktoreho mozem vybavit zlavu. V takejto cene by mohol byt napr. SCOTT SCALE 35. Je to carbonovy bike s vahou po 10kg s vybavou XT/SLX. Ked sa vyzbiera viac ( v co dufam) je vela dalsich moznosti ako pouzit tieto €. Prilba, oblecenie, tretry, camelback, cestovne naklady na preteky, startovne, atd. Moznosti je vela.
10.06.2010 - 18:45:29
00
keyboard_arrow_up