Ahoj, minuly weekend som si rozmlatil ksicht, tak premyslam ci predsa len by nebolo dobre kupit integralu. Nejazdim DH ani Freeride, nemam na to ani bike, ten je skor AM/lahsie EN, obcas sa pustim rychlejsie do zjazdu s nejakym mensim skokom. Niektore trate, ktore jazdim su kameniste a pad na tvar sa nemusi skoncit len odreninami.

Takze ak integralu tak aku, resp. comu sa vyhnut, material/prevedenie. Vlacenie mi vadit nebude, na skialpe toho vlacim podstatne viac, vyjazdy sa snazim delit koli noseniu chranicov, teda AM/EN max. do 40km, viac menej doprava na kopec, na XC-ka chranice nepotrebujem.
14.06.2010 - 10:07:31
00
podla mna zbytocnost. hore kopcom alebo po rovine sa v nej uvaris ak ju budes mat na hlave, dolekopcom si ju budes musiet nasadzovat ak ju budes nosist na ruksaku, cize pauza, zosadnut, dat doel z ruksaku, dat na hlavu... bude to zbytocne strateny cas a otrava. Chranit ta to bude samozrejme lepsie ako normalna xc prilba ale co z toho, ked ju budes mat 20-30% casu na hlave, zvysny cas si uvedomis, ze sa v nej proste slapat poriadne neda, lebo sa ti bude varit kecka a tiect pot do oci... :)
samozrejme ak vies ze ides na nejaky trail, kde to hrozi drzkou, je dobre mat integralu doma a vziat si ju namiesto normalnej XC prilby. Skus radsej jazdit pomalsie a nie kamikadze, naucit sa techniku a jazdu, kde bike ovladas ty a nie on teba :)
Ak by si ale integralu kupoval tak nejaku velmi odvetranu, napr Specialized Deviant by mala byt dobre odvetrana.
14.06.2010 - 13:13:07
00
Dik za odpoved. Myslienka bola ze ak pojdem na trail kde bude sanca natrepat si hubu (rozumej prudsie a kamene), tak proste zavesim integralu na Camel a pred zjazdom nasadim. Urcite v nej nechcem slapat, na to nie je urcena, to mi je jasne. Moje AM/EN vyjazdy nemaju viac ako 30 - 40km, ako som hovoril skladaju sa vacsinou z vytrepania sa na kopec a zjazdu dole. Niektore z nich su kameniste a pad na nich by nemusel skonci dobre ako minuly weekend. Techniku samozrejme trenujem, ale padom sa clovek nevyhne, tak aspon eliminovat moznost zranit sa vaznejsie ako len par skrabancov a odrenin.
14.06.2010 - 14:06:29
00
Ked casto padas a nems problem to vyniest hore, nevidim dovod preco ju este nemas. A pady a technika vobec nesuvisia tidli ;) . Je to cele trosku nahodne-komplikovanjesie. Kup si daku nad 70eur zo strednej triedy. Je skoro jedno aky vyrobca(661, giro, specialized, ..), vsetci maju v strednej tiriede(70-150e) dobre prilby. Treba si hlavne vyskusat v obchode velkost (pozor kazdy vyrobca ma trocha ine tie velkosti). Ja mam uz druhu 661 (evo) a zatial spokojny. Nosim iba ked sa skacu nove velke skoky alebo do bikeparkov (obcas na natacanie). Inak vylucne XC.
14.06.2010 - 15:09:35
00
Dik. Ano pady su komplikovanejsia vec :). Uz som nieco pozeral, 661 Full comp vyzera celkom ok. Pozriem v shopoch uvidim co sadne.
14.06.2010 - 15:27:01
00
a co takto bell belistic? skus si ju vyskusat v nejakom kamennom shope a na www.velosprint.sk ju maju v zlave za 75e?
14.06.2010 - 17:48:29
00
a čo tak MET Parašute http://www.jejamescycles.co.uk/item-images-large/met-parachute-enduro-helmet-102447.jpg vyzerá to síce, :puke: ,ale sejfty fŕst :sun:
14.06.2010 - 18:00:00
00
To urcite radsej tu integralu, hento nevyzera ani tuho.
14.06.2010 - 18:03:19
00
Dik. Pozeral som aj tu MET, ale podla mna by mi to akurat vrazilo tu bocnu vystuhu do sanky. Resp. nepisu o nej velmi pozitivne.

Neco som uz bol pozerat po praci, jedna MET a Specialized Deviant (perfektne sadla len vysoka cena). Uvidim pochodim este vyskusam a rozhodnem sa, nema pre mna cenu zase investovat vela, ked viem ze realne ju budem pouzivat 20 - 30 percent casu jazdy, raz za 1 - 2 tyzdne. Cize bud nejaku jazdenku (neprasknutu :) samozrejme), alebo potom nieco nove za rozumnu cenu.
14.06.2010 - 18:34:23
00
ja som kupil novu bell drop za 75e a za tie lowe super, 2x som si uz dal riadne celo o zem a pohodicka, zasmiali sme sa a slo sa dalej :lol: , ako pisal cauapistemi, nejaka stredna trieda a si v pohodke ;)
14.06.2010 - 18:42:28
00
K tej MET parachute, je to fakt blbost. Vraj sa ten chranic sanky pri naraze rozbija a tie plastove ulomky z neho dorezu tvar na nepoznanie. Na nete je kopa fotiek po crashi s touto prilbou, ktore nevyzeraju pekne. Ja by som ju nechcel ani zadarmo...

Prílohy:

1.png
1.png 168.01 KiB thumb_up0thumb_down

2.jpg
2.jpg 360.89 KiB thumb_up0thumb_down

14.06.2010 - 19:10:47
00
Hmm fotky ako na death metalove album. Takze ta MET nie je ani polovicate riesenie ani dobre. Mozno este toto http://www.bikeradar.com/gear/category/protection/helmet-standard/product/viper-mx-10590 ale tiez tomu velmi nedoverujem.
14.06.2010 - 20:07:37
00
neviem aky mas cenovy strop ale specialized deviant mas v pohode za 120e

BTW///
ja som kupil novu bell drop za 75e ...

to kde pls :D to si kupil z bazaru? :D
14.06.2010 - 20:16:39
00
nie nie, mam jednu znamu co ma cyklo, dala doviezt :P
on taku moznost asi nema ale boli nieco do 100e sa mi vidi, to aj tak neni moc ;)
14.06.2010 - 20:37:41
00
Bell bellistic by bola v poho, sam ju vozim :) a Az mi stihla zachranit krk a to na dirtoch (radsej integrala ako kokoska u mna, predsa len je to bezpecnejsie)
14.06.2010 - 21:06:07
00
keyboard_arrow_up