Caute,
mam taku otazku, kupil som novy bike, je na nom SID Team, kotuc a ja mam 93kg. vela ludi tu riesi ze na tu vahu radsej rebu atd atd. len to su temy starsieho data. teraz ako uz ma aj SIDa 32mm nohy, stale to plati ? polovicke som totiz skladal bike pred kratkym casom a ona tam ma rebu, teoreticky by sa to dalo vymenit aj ked sa mi do toho nechce (a bajky by asi oba vyzerali po vymene lepsie...). jazdim klasiku XC, ziadne huste zjazdy na tom... a dnes ako som siel na biely kriz (BA) tak som si vsimal tu vidlu a pri brzdeni sa trocha prehyba dopredu/dozadu. tak neviem... nejake schopne odporucanie?

diks moc.
18.06.2010 - 00:00:40
00
Neviem či si pomôžeš pretože SID je "len" odľahčená Reba. Korunka je vraj identická , iné - odľahčené sú vonkajšie nohy. Rad by som vedel kto Ti poradí akú výrazne tuhšiu vidlicu.
18.06.2010 - 08:31:28
00
čo znamená "trocha prehyba dopredu/dozadu" ? to si si ako všimol za jazdy? :tmi:
skor by pomohla iná oska než SID vs. REBA
18.06.2010 - 08:38:32
00
Keď som vozil Alligator tak mi pri brzdení lomcovalo vidlou a fést :n:
www.bisikleta.com.ph
Tuto borec bude mať pri hmotnosti 93kg 180mm kotúča a že to može niečo robiť s vidlou verím.
18.06.2010 - 08:44:49
00
no ale nespoznáš to za jazdy si myslím.. keď na mieste pomykáš bikom tak to možu byť púzdra, kotúče, kolesá.. 93 sa mi nezdá až tak mega aby sa 32mm nohy extra krútili pri tých zdvihoch..


každopádne neviem aký velký bike má priatelka, ale jeden zjazd naňom prežiješ (aj bike) snáď takže či REBA "pomože" možeš rovno vyskúšať
18.06.2010 - 08:50:02
00
čo znamená "trocha prehyba dopredu/dozadu" ? to si si ako všimol za jazdy? :tmi:
skor by pomohla iná oska než SID vs. REBA


no vsimol som si to tak, ze som sa za jazdy pozrel dole na vidlu pricom som mal oci v jednej priamke s nohami vidlice a videl som ako koniec vidlice kmita dopredu a dozadu ked intenzivnejsie brzdim. ono je to momentalne mozno hlavne kvoli tomu ze ten bike je uplne novy a mam na nom docasne este stare kola s pouzivanymi kotucmi. nove juicy3 maju teda taky trhany zaber. musim sa s tym este pohrat, alebo pockat kym sa platnicky vybrusia, len to moc nechcem lebo buduci tyzden by uz mali dojst nove kola.
18.06.2010 - 09:07:14
00
no ale nespoznáš to za jazdy si myslím.. keď na mieste pomykáš bikom tak to možu byť púzdra, kotúče, kolesá.. 93 sa mi nezdá až tak mega aby sa 32mm nohy extra krútili pri tých zdvihoch..

každopádne neviem aký velký bike má priatelka, ale jeden zjazd naňom prežiješ (aj bike) snáď takže či REBA "pomože" možeš rovno vyskúšať


rozdiel ramov :D je S vs. XL takze ano, snad jeden zjazd na tom dam, velkostne ako kedysi na starej BMX... :)

a pochybujem ze tam je daka vola v oske, puzdrach, to by som si uz vsimol skorej. na taketo veci si davam pozor.
18.06.2010 - 09:09:43
00
Mne sa tiez tora ked som siel na zbrusenych platniach fest ohybala. Na konci mozno aj +-4cm. Ale kazda vidla sa ohyba, aj 66 sa ohyba pri silnom brzdeni v rozbitom terene.
18.06.2010 - 11:22:56
00
je to zrejme pruznostou materialu...nic vic podla mna
18.06.2010 - 14:59:56
00
No ale tak nehovorte mi, že Reba je to isté čo Sid čo sa tuhosti týka.
Keď sa Sida rozhodí je to až smiešne aké sú vnútorné nohy krátke. Samozrejme budú k sebe bližšie aj púzdra čo znamená väčšie sily v nich.

Čo sa však životnosti týka, určite vydrží aj Sida pár sezón ale stále je to len odľahčená Reba. Váhový limit však výrobca neuvádza, takže je to na osobnom rozhodnutí. ;)
18.06.2010 - 16:01:03
00
keyboard_arrow_up