Zdravim,
pred par dnami som kupil na inzerat pouzivany xt rotor. Dnes som ho namontoval a zistil som, ze je kvalitne krivy, pri rotaci jednoducho na jednom mieste vzdy uhne do strany a otiera sa o brzdove platnicky, tj ani pri sebelepsom nastaveni strmena sa mi ho tam nepodari nacpat aby necinkal...otazka je, ci sa niekomu podarilo vyrovnat rotor, ci je to vobec mozne alebo mam radsej milemu teenagerovi co mi ho poslal poslat naspat a zohnat rovny...

bohuzial sa mi nepodarilo najst ziadnu temu k tejto problematike, akurat par rad, aby som kotuc poriadne zohrial z kopca a snad skoci spat, akurat by ma asi trafil slak kym by som ten kopec s hentym musel slapat...

vopred diik

_____EDIT____
http://www.utahmountainbiking.com/fix/diskrotortrue.htm
tu je to pekne spracovane, akurat chyba to naradie...nejake napady skusenosti??
18.06.2010 - 19:16:29
00
aby som kotuc poriadne zohrial z kopca a snad skoci spat,

To pochybujem ... ak by sa aj zahrial kotúč na takú teplotu,až by sa vnútorné pnutia prejavili deformáciou,bol by zázrak,ak by tá deformácia prebiehala presne podľa potreby.A ak by sa aj taký zázrak udial,tak stejne pri vychladnutí sa zrejme vráti do pôvodneho tvaru (alebo ešte horšieho).
Jedine rovnanie za studena.Skús to podľa toho návodu,ale trochu si pomôž (zrejme nemáš odchýlkomer,držiak odchýlkomera,špeci kľúče).V tom návode servisák rovná kotúč priamo na bajku,čo je najideálnejšie,ale holt taký komfort si nemôže dovoliť každý.Nie?!?
Kotúč zhoď z kolesa,najdi si niejakú platňu s dobrou rovinnosťou(najleší by bol kamenný,brúsený blok ... niečo z cintorína),zverák .... rovnacie kľúče si jednoducho vyrobíš ... zarež karboškou (ktorej kotúč je o niečo hrubší,ako hrúbka kotúča) do niejakých troch oceľových pásovin,ktorými budeš rovnať kotúč vo zveráku.Dosahovanú rovinnosť si budeš sledovať a korigovať na platni.
Mi nehovor,že to problém.Čo si dal za tot kotúč?
19.06.2010 - 07:51:48
00
pořiď si tohle: http://www.cykloprofi.cz/cs/eshop?page=shop.product_details&flypage=ilvm_fly2_grey.tpl&product_id=524&category_id=29
a zapoj mozek práce na pár minut 8)
19.06.2010 - 08:04:54
00
to heca
hej hej, mas pravdu s tym teplom, ked sa nad tym clovek zamysli...nuz, ale clovek na forach vycita vselico...
nom v oblasti kotucov som teraz novic, za kotuc som dal 10€, brzdy mam deoracke, ex kotuce smrt 52 160mm a tie su takmer dokonale rovne (na mojej rozlisovacej schopnosti :) ) ...ale nechapem jak sa podarilo niekomu takto zmrsit to co som kupil, tym povodnym som dal pomerne dost do tela a myslim, ze maju ovela horsi odvod tepla a nic to s nimi nespravilo...weird...
to kubad
dik za tip, ale asi to skusim svojpomocne zatial, chcem to uz mat co najskor spravene...
19.06.2010 - 13:50:17
00
keyboard_arrow_up