isis = šiši :-)
08.01.2009 - 13:49:57
00
ale no :x
08.01.2009 - 18:39:53
00
Ak sa jedná o klasický ISIS tak aké kolvek kluky na isis výnimkou je oska HOWITZER(truvativ)kde sa jedná o trochu iné kluky s ináč riešeným pavúkom ako štandard väčšinou ide o kluky na agresívne zachádzanie.Klasika by bola vyosená von od stredu a tým nemožné radenie.
08.01.2009 - 20:19:15
00
dakujem
08.01.2009 - 21:39:17
00
A este pozor na zamenu ISIS a Power Spline (veeelmi podobne typy osiek, ale nekompatibilne).
08.01.2009 - 23:51:25
00
tak ja sa pridam este na zaciatok debaty. podla mojho skromneho nazoru to nutne muselo k tomu olupovaniu dojst a to tak, ze na pociatku bolo nejake to *****, ktore urobilo ten zarez. kedze zarez narusil povrchovu antikoroznu upravu (mozno ze chrom, neviem, ale chromovanie sa bezne pouziva na zuslachtenie povrchu z hladiska tvrdosti aj odolnosti voci korozii) a zjavne sa tam dostala voda (podmienky jazdenia tomu zodpovedaju), ktora vytvorila agrasivne prostredie, tak to proste na tom mieste zacalo korodovat. a korozia sa pod povrchom akejkolvek povrchovej upravy (snad okrem anodizacie hlinika) siri velmi dobre... a olupovanie je na svete. takze v konecnom dosledku mozno tie kluky ani za to nemozu, ale nieco, co ich predralo (miska? lozisko? nejake ine *****?). nemyslite, ze toto je nejpravdepodobnejsi scenar?
09.01.2009 - 23:22:16
00
V marci 2010 som vymenil octalinkové kluky od SHIMANA za kluky TRUVATIV Stylo 3.3 s integrovanou osou GPX.
Teraz po troch mesiacoch a po absolvovaní štyroch blatistých maratónov riešim problém s vznikajúcim vaklom na pravom ložisku ( nie strana prevodníkov) na integrovanej ose GPX klúk TRUVATIV. Jazdiť sa to zatiaľ dá, ale nechcem riskovať poškodenie ľavého ložiska a integrovanej osy. Podarilo sa mi vylisovať von ložisko z toho púzdra, ktoré je prikrútené do rámu.
Múdre hlavy zo SRAMu samozrejme tu naprojektovali ložisko so špeciálnymi rozmermi, ktoré hocikde v obchodne nekúpite. Žiadne normované ložisko nie je zhodné s týmto ložiskom. Rozmery: d=22,15mm; D=37,05mm; B= 7,97mm (ak som dobre meral). Jedná sa o obyčajné guličkové ložisko uzavreté prachovkami z obidvoch strán. Neviete poradiť, kde by som ho kúpil?
Kupovať po troch mesiacoch nové ložiská spolu s ložiskovými puzdrami za 20,- EUR sa mi zdá drahé. :devil:

:!: A ešte čo sa týka životnosti jednotlivých systémov ložiskového uloženia osy klúk.
Jazdil som predtým štvorhran, neskôr Octalink a teraz integrovanú os GPX. A keď vravím jazdil, tak myslím intenzívne. Odjazdená MTB séria a množstvo súkromných pojazdov, väčšinou všetko terén, minimum asfalt. Takže bike dostáva riadne zabrať.
Takže viem porovnať životnosť dielov. Kým pri OCTALINKovej oske som o nej celú sezónu (rok) ani nevedel, žiadne pukanie, minimálny vakel (vymieňal som osky len preventívne, aby ma to niekde nenechalo, ak by sa to pridrelo alebo rosypalo), inak osky sú stále funkčné v šuplíku, tak teraz pri integrovanej ose GPX po každom blatistom maratóne kompletne rozobratá a vyčistená a aj tak po troch mesiacoch sa objavilo opotrebenie pravého ložiska, ktoré asi nikde ani nezoženiem.
:whew: A o nadobúdacej cene týchto systémov osí sa ani nebudem zmieňovať.
Jedinú výhodu integrovaných osí vidím vo váhe, inak je to len imidžofka..........
22.06.2010 - 13:04:39
00
Ja mam ine skusenosti. Ja som na GXP tiez uz co to odjazdil (a stale jazdim) a vakel to zacalo chytat az po cca 8 tisic km a este dalsich 2-3 tisic som na tom jazdil kedze sa mi tym nechcelo zaoberat (oska prezila bez ujmy). A to som na tom absolvoval take zalezitosti ako MTB Trophy 2008 a Horal 2008 a to teda neboli suche podujatia. Problem moze byt aj v tom, ak nemate na rame na domceku odvodnovaci otvor - odporucam vyvrtat. Pokial vam stecie voda vnutrom ramu do sredoveho domceka a odtial nema ako odtiect, tak vtedy je sanca, ze sa dostane ku loziskam aj napriek utesneniu a je asi jasne, ze zaplavene loziska dlho nevydrzia...
22.06.2010 - 13:36:22
00
:) preco lietat do kozmu raketoplanom ked rusi davno urobili sputnik a mohlo sa ficat doteraz na tom. :D Tym som vyjadril moj nazor na 4hran. :)
22.06.2010 - 15:03:05
00
keyboard_arrow_up