mam zaujem kupit si valce na trenovanie v zime,ak mate niekto skusenosti poradte (aj nejake web stranky testov alebo ponuk) vdaka
27.12.2006 - 15:25:26
00
Čo vlastne chceš? Valce alebo trenažér?
Z valcov si veľa nenavyberáš, v cykloobchodoch, ak ich nájdeš, tak majú zvyčajne len s plastovými valcami a skladacie - tak 2,5-4 tis. Sk. S hliníkovými valcami sú lepšie ale drahšie, vozia sa zvyčajne na objednávku.
28.12.2006 - 22:42:33
00
chcel som od niekoho precitat ci s valcami ma skusenosti. na nete som videl zatial jedine s al valcami a loziskami za 3700 cze,ale neviem kto to vozi sem (okrem paul lange za 12000). ale aj tak vdaka
29.12.2006 - 18:37:54
00
no tie valce mas skoro ako ked ides po ceste, musis davat pozor, aby si nevyletel, co sa ti na trenazeri stat nemoze...inac po minulej zime na trenazeri hladam setky formy pohybu len ne trenazer... navyse, neviem ci sa vam to niekomu stava, ale jek slapem na trenazeri , tak mi vzadu normalne pada bike, co ma este viac rozculuje... inac valce skus na www.bikezone.cz ...na tvojom mieste by som ale siel radsej do trenazera...alebo do novych bezeckych tenisiek..
30.12.2006 - 22:16:30
00
no tie valce mas skoro ako ked ides po ceste, musis davat pozor, aby si nevyletel, co sa ti na trenazeri stat nemoze...inac po minulej zime na trenazeri hladam setky formy pohybu len ne trenazer... navyse, neviem ci sa vam to niekomu stava, ale jek slapem na trenazeri , tak mi vzadu normalne pada bike, co ma este viac rozculuje... inac valce skus na www.bikezone.cz ...na tvojom mieste by som ale siel radsej do trenazera...alebo do novych bezeckych tenisiek..


Na tych valcoch sa ale neda menit odpor, alebo? Ak sa neda, tak potom sa na tom da trenovat len lahke frekvencne slapanie? Alebo to funguje inak? Mate to niekto?
Ak mate niekto trenazer, mate nejaky taky co plynule zvysuje zataz? Ako ste s tym spokojni?
15.08.2007 - 17:19:14
00
Aky odpor tam chceš meniť? Na rovnej ceste s vetrom do chrbta ti kto mení odpor? Jediný odpor čo ti vzniká je valivý odpor kolies a nejaká strata vo valcoch. Čiže v podstate je to len na frekvenčné šlapanie.
17.08.2007 - 11:29:57
01
Pravdepodobne mu ide o simulaciu jazdy do kopca. Asi nieco na principe nejakej nastavitelnej trecej brzdy na valci.
17.08.2007 - 11:57:09
00
Aky odpor tam chceš meniť? Na rovnej ceste s vetrom do chrbta ti kto mení odpor? Jediný odpor čo ti vzniká je valivý odpor kolies a nejaká strata vo valcoch. Čiže v podstate je to len na frekvenčné šlapanie.

:D Giro! Tvoje nazory si zvycaje velmi vazim, ale teraz som sa besne narehotal. No dobre, teraz vazne. Predpokladajme, ze kazdy co ide na bike trocha si zatrenovat a nie sa len previezt skusa ist co najrychlejsie. No a ak zanedbame valivy odpor a odpor lozisk atd.. co by teoreticky mohol byt konstantny odpor, tak tu uz mame len odpor vetra (vzduchu). Predpokladajme teda ze sme na rovine a vietor nam fuka do chrbta rychlostou 30 km/h (ostatne odpory sme zanedbali). Tak svistime dopredu 30 km/h mame pocit ze je bezvetrie. Potom ale ak ideme napr 35 km/h tak mame pocit ze proti nam fuka rychlostou 5 km/h. No a nebudem unavovat fyzikou, ale v podstate budeme mat pocit ze odpor rastie z druhou mocninou rychlosti. (cize geometricky a nie linearne).
Teraz s5 ku valcom. Sedim si na biku v obyvacke slapem ako blazon na valcoch a pozeram pritom telku. A nech slapem ako chcem tak ten vietor nie a nie fukat oproti. No a kedze toto bola len tereticka uvaha, pretoze valce nemam (zatial) tak by ma zaujimalo ako to je. Ci sa na tom da citit zataz ako ked slapem cca 50 km/h s vetrom v chrbte, alebo je to uz na tych valcoch take nebezpecne, ze by som tak rychlo slapat nemal... Alebo ci sa tam da menit nejako odpor, ze by som mal pocit ako keby slapem oproti vetru. Alebo "AKE TO VLASTNE JE"? Nechce sa mi dat neviem kolko litrov za to aby som si to skusil, radsej si necham poradit.
No dobre, Giro, dufam, ze som si ta nepohneval, ale musel som si rypnut :o))) Caf.
17.08.2007 - 13:36:43
00
Pravdepodobne mu ide o simulaciu jazdy do kopca. Asi nieco na principe nejakej nastavitelnej trecej brzdy na valci.

Ano, o nieco take mi islo, alebo o popis toho ako to pouzivate a co sa s tym da/neda a na co to dobre je/nieje. A ak je lepsie nieco ine, tak co a preco.
17.08.2007 - 13:39:40
00
sorry za OT, ale ja to vidime jednoducho. postav si pred seba ventilator(v pripade potreby nejaku turbinu), zapni v telke cyklistiku a budes sa citit ako na ceste :lol:
17.08.2007 - 13:40:35
00
Tiez som pred 5 rokmi s chutou zacal na stacionarnom pripravu, uz to vyuzivam vyrazne menej.
www.duves.salem.sk
17.08.2007 - 13:47:14
00
Tiež som uvažoval nad niečim, čím by sa dal kompenzovať nedostatok výjazdov a moje úvahy smerovali k ergometrom práve pre ich vlastnosť menitelných profilov podla programu aby to nebolo len také bezduché šlapanie. Môj favorit pomer cena/výkon http://www.fitshop.sk/data/sk_karta.php ... 9e9725fb7a
zatial vyhrala lenivosť a to je parádna volba, hambím sa, fuj hnus. :oops:
17.08.2007 - 14:34:10
00
Roman, to co uvadzas su take trenazery do posilovni pre slečinky. A problem vznikne, lebo nato nekupis nahradne dielce. Ten spinner co mam ja, ma typizovane kluky so stvorhranom. Moj sa vyraba kdesi v Prievidzi, http://kovo-team.wit.sk/index.php?selit ... yer=saw_01
Ale ani konkurencia nespi:
http://www.spindoor.sk/
17.08.2007 - 15:21:08
00
Tiež som zvažoval, či stacionár, alebo trenažér. Valce som zavrhol, nejako sa mi to nevidelo. Tým nechcem povedať, že valce sú zlé.
Tak som si kúpil trenažér Tacx Satori a som spokojný.
Treba len hladký plášť a iný rýchloupínák dozadu.
Je to trochu na morál, ale pri telke, alebo hudbe to celkom ide.
17.08.2007 - 15:41:02
00
si kupte totok a vybavene

http://www.tacx.com/producten.php?langu ... lSubSub=77
17.08.2007 - 18:58:49
00
keyboard_arrow_up