mikemo s tym nemam moc problem...nalepi sa to je pravda ale po chvili sa rychlo samo vycisti...aj ked zatial som s nimi nebol v uplne brutalnom blate :devil: inac Capslock sa zasekol? :D


Hej zasekol ;)
ja som pri poslednom blatovom vyjazde zlomil patku, spicu, ohol prehadzku - zlomil pri vyrovnavani.... Mam pocit ze to blato padlo rovno do retaze a *****.

Co sa tyka predneho plasta, pri zmene smeru sa ten FA podsmykne kusok (ked je blato).
Co mi napriklad NN nerobil.
30.06.2010 - 15:16:24
00
no ja som prave kvoli vyhod/nevyhod oboch spominanych zvolil kombinaciu NN vpredu a FA vzadu a zatial nelutujem...uvidime :)
30.06.2010 - 19:08:12
00
Ja to vozím opačne FA je určite lepší v predu a NN vzadu,viacmenej teraz prechádzam na FA/FA.
30.06.2010 - 19:57:32
00
Hodně záleží u NN na ročníku a šířce. Jezdil jsem hodně dlouho NN 2,25 UST vše ročníky do 2009 včetně (rozdíl přechodu z triple compound na triple nano compound byl minimální).

Teď jsem nahodil na nové kole NN 2,4 UST 2010 a to je opravdu velký rozdíl oproti těm předchozím. Přepracovaný vzorek a hlavně bych řekl, že měkčí směs. Sice pořád píšou triple nano, ale sjíždím ty nové mnohem rychleji než jsem sjížděl jakékoliv předchozí NN (i jiné Schwalbe). Dal jsem na nich zatím 500km a z toho 420km byla dovolená v horách, takže pořádných terénů bylo na vyzkoušení hodně (ale také byl i nějaký ten asfalt, tomu se v Jizerkách zcela vyhnout nedá) a už je zadní slušně načatý, odhaduju, že dám tak 1200km (na těch starších NN 2,25 UST bych dal na zadním minimálně 2x tolik). Měním ale poměrně brzdo, nejezdím pláště do mrtě, abych polovinu dobu nejezdil už zcela bez jeho vlastností který má mít.
Na oplátku v terénu drží o třídu lépe než ty starší 2,25 NN UST.
Jsem z těch nových NN 2,4 UST nadšený. I to rychlejší sjíždění na zadním jim za to odpustím.

Kolo jsem koupil s FA 2,4 2010 (dušové) a trošičku je před výměnou za ty UST vyzkoušel. Srovnání trošku pokulhává v tom, že jedno bylo s dušemi a druhé bez. Z této dvojice byli malinko lepší ty UST NN 2,4 2010 a řekl bych že ve všem (dříve bych hodnotil NN oproti FA v něčem horší, v něčem lepší, dříve lepší třeba v samočištění v bahně a vůbec za mokra, FA dříve lepší za sucha, beru samozřejmě už nové FA od 2009). A protože už jsou ty 2,4ky docela objemné, tak ani s dušemi jsem nemusel foukat větší tlaky, takže ty dušovém nebyly znevýhodněné tolik jako by byli u menších šířek plášťů.
A protože UST FA 2,4 jsou už těžké jako prase, tak ty pro srovnání už určitě ani zkoušet nebudu.

Otázkou ale zůstává, jak je to u NN 2010 mezi šířkami. Jestli má 2,25tka a 2,4tka tu směs totožnou nebo nemá. 2,25 NN 2010 jsem žádný nezkoušel.
01.07.2010 - 08:33:48
00
Potvrdzujem Mlokove slova. Mal som (ano uz som ho zjazdil) NN 2,25 Snake Skin 2010. Zmes sa mi tiez zda makksia, drzal ok....len po 1 mesiaci (cca. 1700-2000 km) som ho musel vyhodit. Uplne sa zodral. Je sice pravda, ze dostal poriadne na drzku na Garde, ale som z vydrze sklamany. Teraz som nahodil Conti Gravity Pro 2,3 kevlar a uvidim. Pre istotu mam v zalohe este jeden NN 2010.
01.07.2010 - 09:38:45
00
Já jsem za tu měkčí směs rád, mám ty NN na kole, kde preferuju grip a tu horší výdrž přežiju. Teď mi dorazilo pár RR UST 2,25 2010, tam doufám, že výdrž moc dolů nepůjde (tam se možná nezmněnilo nic, uvidím až vyzkouším, ještě jsem je nenasadil). I když by mi to zatím tak nevadilo, mám tu pár těch RR ještě starších kousků a stejně zatím budu dávat ty nové jen na přední a na zadní zatím ty starší.
Ale do budoucna pro zadní kolo, tam by mi to u RR už vadilo, kdyby výdrž šla tolik dolů.
01.07.2010 - 10:00:35
00
kazdopadne nesvedci novej zmesi sotolina a sutre. Na Garde som ho pekne osupal a dokoncil doma...Do lesa bude vydrz ok. Grip je ale v porovnani s predchadazjucou verziou lepsi. V zatackach podrzi tiez lepsie. Len ta sotolina...popri vydrzi som mal pocit, ze mi na nej ustreluje zadok. Samozrejme mam na mysli zadne koleso. Vpredu mam osvedceny FA 2,25 SS 2009.
01.07.2010 - 10:11:00
00
Partak jazdi toto a pochvaluje si:
http://www.kupkolo.cz/produkty/Pneu_66/MTB_221/michelin_723/Plast-MTB-Michelin-XC-A/T-cerny_4436.html

ja pojdem do toho tiez.
01.07.2010 - 10:32:01
00
na 2,0 ma dost vysoku vahu 610g...k jazdnym vlastnostiam sa neviem vyjadrit, nejazdil som
01.07.2010 - 10:35:00
00


Pokud ti stačí tak uzounké pláště, tak proč ne.
01.07.2010 - 12:46:10
00
kazdopadne nesvedci novej zmesi sotolina a sutre. Na Garde som ho pekne osupal a dokoncil doma...Do lesa bude vydrz ok. Grip je ale v porovnani s predchadazjucou verziou lepsi. V zatackach podrzi tiez lepsie. Len ta sotolina...popri vydrzi som mal pocit, ze mi na nej ustreluje zadok. Samozrejme mam na mysli zadne koleso. Vpredu mam osvedceny FA 2,25 SS 2009.


Já jsem zase rychle pochopil, proč zrušili na středu vzorku ty náběhové hrany ve směru jízdy. Oni se tam velmi rychle vytvoří stejně samovolně :-)
A jak jsem sem tam zadním někde zasmykoval (párkrát jsem zasmykoval když jsem nechtěl, pár dnů jsem si na The One + 180mm kotouč zvykal na zadním kole, brzdí to neskutečně), tak už mám na zadním náběžné hrany v obou směrech :-)
01.07.2010 - 12:51:37
00
na 2,0 ma dost vysoku vahu 610g...k jazdnym vlastnostiam sa neviem vyjadrit, nejazdil som

jazdim to 2 tyzdne.... drzi , cisti ale v zakrutach nedrzi ,na riedko stuple po bokoch.. je to sice 2ka ale balon ako 2,2
odporucim radsej misak wildgrip,r..
http://www.amazon.com/Michelin-WildGripR-Mountain-Bicycle-Tire/dp/B003E2HP7W
na kolokrame je za 22e kevlar 2ka ale tiez balon ako 2,2ka nobby nick
jazdim ho v predu a celkom spoko, po vikende a maratone dam vediet ako drzal...
01.07.2010 - 13:46:02
00
Já jsem zase rychle pochopil, proč zrušili na středu vzorku ty náběhové hrany ve směru jízdy. Oni se tam velmi rychle vytvoří stejně samovolně :-)
A jak jsem sem tam zadním někde zasmykoval (párkrát jsem zasmykoval když jsem nechtěl, pár dnů jsem si na The One + 180mm kotouč zvykal na zadním kole, brzdí to neskutečně), tak už mám na zadním náběžné hrany v obou směrech :-)



mame rovnaky setup (brzdy, kotuc, plast) - skusenosti podobne :D

Miso: zatial skusam ten Conti Gravity 2,3 - uvidime po tomto vikende na Donovaloch a Kremnickych vrchoch :-). Kazdopadne mam este v zalohe jeden novy NN 2,25 SS 2010. Ten viem ako sa sprava, len ta vydrz...
01.07.2010 - 14:02:25
00
Ja jazdim NN, 2,25 aj vpredu aj vzadu, som vcelku spokojny, akurat do zakrut ked idem, tak ma raz za cas smyka a unasa, len neviem ci doprava, alebo do lava :rofl:
Ale som celkom spokojnucky zatial
01.07.2010 - 17:56:35
00
Podobne, mám NobbyNic 2,25 vpredu, aj vzadu. Po lesoch a skalách vydržali zatiaľ všetko, trochu akoby odskakovali od koreňov, no som si istý že za to môže technická nevyspelosť jazdca :^) .
Avšak na jednom a tom istom obrubníku v meste som 2x prerazil dušu na dvoch miestach behom 2 dní. Najazdených cca 950km a v prírode ma zatiaľ nesklamali. K tomu všetkému sú ľahučké..
01.07.2010 - 20:34:03
00
keyboard_arrow_up