jak som ja rád, že som sa tieto veci nedozvedel ešte vtedy, keď sa mi na tom starom tak dobre jazdilo! :D
02.07.2010 - 16:38:28
00
už snáď posledná otázka, aké nastavenia su v cene bicykla, ak nejake? alebo mi ho len daju ako je a za zvyšok budem platiť navyše?
07.07.2010 - 11:52:38
00
čo myslíš pod nastavenia? bicykel by si mal dostať plne funkčný a po 100km/1 mesiaci sa chodí na garančnú prehliadku kde ti majú skontrolovať celý bike, či je všetko v pohode, prípadne odstrániť poruchy ktoré si si ty všimol (väčšinou doladenie prehadzovača, prípadne nejaká tá skrutka ktorá si "sadla" až teraz)
po garančke čo rozladíš, pokazíš už platíš (ak to nebude na reklamáciu, ako napr nefunkčný komponent s vadou z výroby)
07.07.2010 - 12:04:57
00
A a by si nemusel stale platit aj za drobne nastavenia pocas prevadzky....tak si odloz tento link:
http://www.ivelo.cz/servis-tipy-rady/domaci-servis-kol/
07.07.2010 - 12:07:42
00
alebo kup vo velosprinte a servis mas pocas 2 rokov zadarmo...
07.07.2010 - 13:03:01
00
diky, Craobs, o tej garančnej prehliadke som ani nevedel.. ktovie či by mi to v obchode vôbec povedali.. no a nastavenia, nemyslel som nič konkrétne, ale napr. ak by som chcel tachometer či stojan pripevniť to by som platil, hm?

angel1, dík to sa mi ešte zíde

mnavak, super, kupujem vo velosprinte, servis zadarmo znamena ze cokolvek sa mi pokazi/pokazim ja, mi opravia zadarmo? to by bolo zvlastne..
07.07.2010 - 13:47:13
00
Mnavak skôr myslí pod servisom, odpracované hodiny resp. služby, nie materiál(náhr. diel). Ale to sa mi tiež nezdá. Servis by nešiel proti sebe.
07.07.2010 - 13:55:56
00
stojan aj tachometer si pripevníš kludne sám, tam nieje čo spackať..
inak na biku sa ti pri bežnom používaní nemá čo pokaziť.. tak cca raz do roka vymeníš radiace lanká (a našteluješ), vymeníš brdové doštičky (gumičky), vymeníš plášte, docentruješ koleso, vymeníš reťaz.. podla mňa toto sú aj úkony ktoré by si mohol mať v tom velosprinte zadara, samozrejme spotrebný materiál si zaplatíš..
ale pri troche zručnosti a praxe ani jedna z tých vecí nezaberie viac ako 10min a spravíš to doma na kolene (až na to centrovanie, to by som nechal na servis aj tak, tých 4-6€ neni vela)

edit: proti sebe nepojde, pretože predpokladám servis ti spravia vlastnými komponentami, nie čo si donesieš z kupkola..
07.07.2010 - 13:58:52
00
Vlastne máš pravdu Miro, v živote som v servise ako zákazník nebol. Ale že by ten rozdiel medzi veľkoobchodnou cenou a konečným MOC pre zákazníka, bol taký výrazný aby servismana uživil, to som si v robote nevšimol. :)
07.07.2010 - 14:07:27
00
stojan aj tachometer si pripevníš kludne sám, tam nieje čo spackať..
inak na biku sa ti pri bežnom používaní nemá čo pokaziť.. tak cca raz do roka vymeníš radiace lanká (a našteluješ), vymeníš brdové doštičky (gumičky), vymeníš plášte, docentruješ koleso, vymeníš reťaz.. podla mňa toto sú aj úkony ktoré by si mohol mať v tom velosprinte zadara, samozrejme spotrebný materiál si zaplatíš..


hmm, no to som zvedavý, na starom biku som nikdy nič nemenil, nie som na to zvyknutý, raz za rok sa mi zdá často, nejazdím tolko.. myslel si to preventívne alebo že po tom roku to už bude také opotrebované?
a ok teda, stojan a tach. si teda spravim sam :)

a to s tou službou jasné, tak to je trocha logickejšie jak to čo som myslel ja :lol:
07.07.2010 - 14:23:04
00
Prečo by mal raz do roka vymeniť lanká??
07.07.2010 - 15:10:36
00
jasné že záleží na najazdených km.. priemer tu je tak okolo 3tis, čo je cca max životnosť väčšiny plášťov..
a lanká po servise a čistení nebudem dávať tie isté.. zvlášť keď jedno stoji 1€
07.07.2010 - 16:36:11
00
bikovanie je moja záľuba, lenže hmm, neviem, bol som pripravený platiť menej..

to že mi vydržal pár rokov sa dá brať rozne, lebo len v poslednej dobe som na nom zacal jazdit tak viac a trocha narocnejsie tereny a hned sa pokazil..

no vraj ma skrivenu osku(netusim co to znamena ;) ale zacalo to tym ze sa mi vyskrutkoval pedal, potom som si vsimol ze zubky toho ozubeneho kolesa 'prevodovky' mi trocha napílili rám :D , bol som v servise, tam mi povedali aky je ten bike smejd a ze moze mi akurat vymenit pedale, ale ze aj tak je to uz cele nakrivo, tak som zaplatil, vymenil, chvilu jazdil a zase sa mi ten pedal zacal vyskrutkovavat, az sa na tom neda jazdit.

momentalne uvazujem nad :
http://velosprint.sk/shop/ctm-laser-disc-09.p.20804
al. http://velosprint.sk/shop/c.224_560/ctm-quadra-09.p.20800
a tiez http://www.merida.sk/prodej/matts-40-v-09

co vy nato?

no to bude tymi narocnejsimi terernmi co spominas bud rad ze teba sa nic nestalo
07.07.2010 - 18:04:37
00
síce už máš vybraté ale toto by sa mu nehodilo? http://velosprint.sk/shop/c.224_560/mongoose-tyax-comp-09.p.9572

ja sa nevyznám moc povecte vy odborníci :)
10.07.2010 - 01:06:42
00
Ahojte!

Aké máte skúsenosti s vodorovným či zvislým tlmičom zadného pruženia cez kyvadlo? Doposiaľ som nemal možnosť vyskúšať oboje. Aké vlastnosti majú tieto jednotlivé pruženia či načo sú určené? díky
18.10.2010 - 08:22:39
00
keyboard_arrow_up