mam 4gb DDR3 a komp pouzivam iba na net a aj ked mam otvorenych 30 okien zaroven, k tomu spusteny antivir a zaroven stahujem niekolko veci, tak aj tak nedokazem ju ani zdaleka plne vytazit..
Urcite ale treba dat prednost DDR3 pred DDR2, ta rychlost je fakt super.
08.07.2010 - 18:21:06
00
Ak môžem, tak si túto tému prepožičiam s cieľom zistiť odpoveď na otázku výberu zpomedzi 2 laptopov.

- ASUS K50AF

- ASUS A52JK

ide mi o to, že oba sú približne porovnatelné / samozrejme- jeden má lepšiu grafiku a i3 procesor je asi tiež o niečo lepší/ alebo rozdiely sú fakt veľké. Grafickú kartu moc neriešim, tá sa dá vymeniť aj neskôr, ak by ma to moc tankovalo. Hlavne sa neviem rozhodnúť či AMD alebo Intel. Nejaké rady a postrehy? poprípade budú prijaté aj návrhy v danej cenovej kategórií

ďakujem
25.07.2010 - 21:15:16
00
Tie SSD ma zatial prilis nepresvedcili. Vykon je sice uz teraz dobry, ale zivotnost prave tych malych verzii dost otazna. Taktiez cena este nie je prave najmensia. Pockam este na novsiu 22 nm generaciu abo mozno az na tu dalsiu. Az take naroky nemam, kedze teraz fungujem na podpriemerne vykonnom internom 80 GB + externom 500 GB USB 2.0. :) Ked uz, tak skor ako SSD sa mi na to moje pouzivanie asi skor oplati dat radsej tych 8 GB RAM a vypnut swap/virtual memory, nie? Ci si mozem v pohode dovolit vypnut swap aj pri 4 GB RAM?

Aky pouzivas OS ? Pretoze niektore OS, ak im vypnes swap .. tak idu do kolien :lol: .. namatkou menujem Windows XP a Aix 4.3 :lol:
SSD nie je problem ich zivotnost .. ale I/O vykon .. tie prve boli neuveritelne nepouzitelne .. a dalsia generacia taktiez (mam) .. postupne to barlickuju .. ale ... :x .. odhliadnuc od svojho casu za 5x vacsiu cenu Intel SSD ... chmm

DD3 je lepsie brat kvoli sucasnej kompatabilite .. DDR2 uz idu do zabudnutia. Inak nie vzdy su rychlejsie, pretoze latencia je vyssia, casom ju vyrbcovia zredukuju ale .. :) .. najlepsie je ist v prude rieky .. ist inym smerom sice sa da na chvilu ziskat brutalnejsi vykon, ale za mnohokrat viac $$$ a tiez na to potrebujes spravny SW.
25.07.2010 - 21:22:03
00
Ak môžem, tak si túto tému prepožičiam s cieľom zistiť odpoveď na otázku výberu zpomedzi 2 laptopov.

- ASUS K50AF

- ASUS A52JK

ide mi o to, že oba sú približne porovnatelné / samozrejme- jeden má lepšiu grafiku a i3 procesor je asi tiež o niečo lepší/ alebo rozdiely sú fakt veľké. Grafickú kartu moc neriešim, tá sa dá vymeniť aj neskôr, ak by ma to moc tankovalo. Hlavne sa neviem rozhodnúť či AMD alebo Intel. Nejaké rady a postrehy? poprípade budú prijaté aj návrhy v danej cenovej kategórií

ďakujem

grafiku nevymeníš, ak aj náhodou notebook takú možnosť ponúka (že je grafika v mxm slote), tak to bude drahé a zle dostupné :)
ja som za intel

SSD nie je problem ich zivotnost .. ale I/O vykon .. tie prve boli neuveritelne nepouzitelne .. a dalsia generacia taktiez (mam) .. postupne to barlickuju .. ale ... :x .. odhliadnuc od svojho casu za 5x vacsiu cenu Intel SSD ... chmm

s*ať na problémy starších generácií, kto kúpi dobrý ssd disk (64GB je pod 140e), už nebude chcieť "normálny" hdd :P
25.07.2010 - 21:33:03
00
Co je dobry SSD disk ? :) .. vies, ze SSD bezi stale a tym padom hreje viac, ako klasika , ktora sa vypina do standby modu ?
25.07.2010 - 21:49:06
00
dobrý ssd je s dobrým radičom (rýchlym, čo má napr. trim, treba teda aj win 7 pre 100% funkčnosť) a ideálne aj 34nm chipmi a ako bonus môže byť aj min. 128MB cache ;)
ten 1W čo má ssd spotrebu pri nečinnosti fakt spraví veľa pri celkovej spotrebe/notebooku pc :rofl: :D SSD sa dajú prakticky použiť len na systém, kde sa normálny hdd aj tak nevypína (keďže windows/programy na pozadí tam pristupujú každých pár sekúnd), čiže tento argument odpadá :P
25.07.2010 - 22:00:36
00
lto, uz je to aj tak jedno - comp je uz doma a SSD som nebral kvoli cene a aj tomu, ze este stale to nema vychytane vsetky muchy. Ale faktom je to, co pise Patrik, teda ze SSD s podporou TRIM pod Win 7 je na tom s vykonom velmi dobre a "hriatie" pri SSD v podstate ani neexistuje ked to porovname s klasickym rotujucim diskom...

EA:zy - suhlas s Patrikom. Menit grafiku v NTBK? Urcite ee - ntbk su jednorazove produkty, najlepsie je nicoho sa nechytat. Btw. z tych dvoch urcite A52JK.

Btw. teraz riesim iny problem s Win 7 - existuje niekde vo Win 7 moznost editovat priradenie programov k jednotlivym typom suborov? Nenasiel som to. :( V XP je to dostupne napr. pri otvoreni priecinka v menu "Tools" > "Folder options" > "File types" (obr.).

Prílohy:

file types.jpg
file types.jpg 35.85 KiB thumb_up0thumb_down

26.07.2010 - 10:28:49
00
malo to nahradiť "Default Programs" http://www.dkszone.net/how-to-change-default-program-of-file

Na ssd je ešte čas, koncom tohoto roka budú zase dostupnejšie/prídu novinky, potom už nevidím dôvod (okrem stále trochu vyššej ceny) prečo si nedopriať jeden :inlove:
Ja som ssd kúpil už teraz, ale to len preto, že v notebooku iný disk nechcem :lol:
26.07.2010 - 10:36:51
00
Super, dik. V tom menu som sa vcera hrabal tiez, ale kvoli inej veci a nedal som si to dokopy. :$ A ano, v NTBK by som ani ja uz nechcel nic ine nez SSD. Pre NTBK je to obrovky skok vpred.

Inak Ea:zy - odporucam pozriet tu http://www.alza.sk/Wizard.asp?CatId=18842920&wizznew=ok a filter nastavit zhruba podla screenshotu resp. upravit podla Tvojich preferencii.

Prílohy:

filter.jpg
filter.jpg 32.52 KiB thumb_up0thumb_down

26.07.2010 - 10:47:03
00
Este taka vseobecna softverova otazka - aky pouzivate program na cistenie registrov? Samozrejme sa pytam na freeware.
29.07.2010 - 01:21:13
00
Jesus pozri túto stránku, tam je ich vypísaných niekoľko:
http://pcsupport.about.com/od/toolsofthetrade/tp/free-registry-cleaner-programs.htm

Ja používam napr. ten prvý CCleaner... Ale najlepší pre mňa bol Uniblue Registry Booster - ten je však shareware - ja som ho skúšal, samozrejme som musel nájsť na nete serial key...
29.07.2010 - 08:52:14
00
Dik.
29.07.2010 - 09:49:28
00
CeCekliner je fajn
29.07.2010 - 10:44:57
00
Presne ten som aj vcera pri googleni nasiel ako celkovo dost odporucany, takze idem don.

Uz mi zostava doriesit snad len tri veci:
1. nejaky free program na upravu fotiek co zvlada par zakladnych funkcii ako Photoshop (auto levels, clone stamp, healing brush) - vraj Gimp by to mal zvladat v pohode
2. nejaky univerzalny free audio/video player, co zvladne prehrat podla moznosti vsetky bezne veci (vraj GOM player je good - http://www.gomlab.com/eng/)
3. kodeky - neviem, ktory balik je taky najuniverzalnejsi, resp. ci ho vobec potrebujem ak nainstalujem vhodny univerzalny audio/video player - http://www.free-codecs.com/ (nechcem zbytocne do compu pchat nieco, co netreba)
29.07.2010 - 10:59:46
00
Síce asi aj tak urobím podľa seba ale preventívne dám do pléna. hehe
Odporučte mi externý disk, kapacita 1T, malý kabelkový, spoľahlivý.?!
29.07.2010 - 11:11:13
00
keyboard_arrow_up