Salzkammergut trophy

16.07.2011
7. kolo - Cyklomaratónska séria
3. kolo - Inter Mountain Series
MTB maratón
Bad Goisern am Hallstattersee (Rakúsko)

Propozície, Reportáže, Výsledky, Foto
Smutne...Na kolkom kilometri sa to stalo?Alebo, aspon v ktorom useku?
18.07.2010 - 21:42:21
00
bolo to asi na 27. kilometri trasy D. Tam stala dodavka, lekar na motorke a terenne auto horskej sluzby. Podla profilu je to v prvej tretine 2. velkeho stupania.

Ked mi v jednom klesani trochu ustrelilo predne koleso, hned som si uvedomil, ze okraj cesty je blizko a pod tym hlboka roklina.

Potom som videl este dva pady. V prvom pripade sa biker dostal na trat este kym som dosiel k nemu (a nasledne ma predbehol), druhy vylet mimo trate bol na lesnej ceste, cez mostik po vnutornej strane zakruty. Zhodou okolnosti siel vtedy okolo usporiadatel na biku.
18.07.2010 - 22:56:51
00
Brnkačka.

Prílohy:

ráno o štvrť na šesť.JPG
ráno o štvrť na šesť.JPG 123.52 KiB thumb_up0thumb_down

Ewige Wand.JPG
Ewige Wand.JPG 166.62 KiB thumb_up0thumb_down

dubáky.JPG
dubáky.JPG 183.7 KiB thumb_up0thumb_down

18.07.2010 - 23:10:07
00
Bolo to miestami naozaj nebezpečné. Na druhej strane to bol najkrajší maratón, aký som šiel.

Jaro Štrenger, veľmi pekne Ti ďakujem za pomoc. Reťaz som roztrhol ešte raz na 160-tom kilometri. Ozvi sa mi prosím cez SS.
18.07.2010 - 23:25:25
00
opat mam jeden nadherny pretek za sebou... pocasie mi vyhovovalo, minulorocny sneh mi naozaj nechybal, trat tazsia aj dlhsia ako naposledy, takze na dosiahnuty horsi cas mam vyhovorku... :P

gratulujem hlavne FINISHERom na 200ke - pre mna su to nadludia... :y: :bow:

ten smrtelny uraz na 50ke... hm, mam zimomriavky po tele, normalne mi ide pred ocami film z trate, kolkokrat a kde sa to komukolvek moze stat... hrozne smutne... ;(
19.07.2010 - 10:53:19
00
Bol som v Bad Goisern iba ako pozorovateľ, nepretekal som a vychutnával som si atmosféru tohoto prekrásneho mestečka-tu sa máme my slováci ešte veľa čo učiť. Som rád, že všetci naši došli, došli v limite, zdraví a živí. Naozaj nechápem dvestovkárov, tomu rozumejú asi iba oni :lol:, zrejme fungujú na krakatite :rofl: , všetky klobúky dole.
Ľutujem, že som nepretekal, nabudúci rok isto pôjdem na nejaký kratší úsek. Nevidel som nikoho, kto by sa sťažoval na podmienky, naozaj som nepočul jediný negatívny názor na celkovú organizáciu pretekov. Napriek tej nešťastnej udalosti a napriek tomu, že sa tam motali ľudia s polámanými rukami/nohami, všetci boli akosi spokojní. Miestni ľudia naprosto ústretoví, kamarát spomínal nejakú staršiu pani žijúcu v vysoko v horách, ktorá dokonca pretekárom poskytla občerstvenie vo forme vody.
Z výletu som unesený a ešte dlho budem naň s úsmevom na perách spomínať..
19.07.2010 - 13:52:24
00
ono celkovo ľudia v Alpách sú pri takýchto podujatiach veľmi milí a ústretoví... :y:
19.07.2010 - 14:00:15
00
...a uz sme sa pochvalili, ze sme opat vyhrali sutaz SLOW MOTION? Original verzia dresu veru potesi, bude krasna spomienka...

musim pochvalit IZIho, pretoze mu vdacime nie len za nizsie startovne, ale vdaka jeho manazmentu aj za pravidelnu vyhru tejto sutaze... :handshake:

a uz su povesene fotky na sportograf.de
20.07.2010 - 15:03:33
00
hehe, uz len kvoli vyhre v slow motion sa oplatilo zucastnit. :)

Ked som si pozrel profil 50ky, zdala sa mi trat jednoducha. Lenze zdanie klame. Az na male vynimky som vsetky stupania siel pekne v sedle. Akurat v druhej polovici to uz neslo bez pauzy. Este nikde sa mi nestalo, aby som tolko "tlacil" dole kopcom. Niekde to naozaj inak neslo, inde to len bolo bezpecnejsie, aj s ohladom na ostatnych "tlaciacich" bikerov. Nic netreba prehanat a tie schody v dedine som si mohol odpustit. Nevyzera to dobre na fotke. :) Na druhej strane som uz mal dost.

Slnko pekne pripekalo a voda rychlo dochadzala. Nikdy by som nepovedal, ze na kazdej obcestvovacke poctivo doplnat flasu. Aj na tej poslednej.

Kvoli burke som dlho odkladal odchod na hotel. Mojej moralke pomohlo, ked som videl ze jazdci z B a A su stale na trati. Moje trapenie sa nedalo s tym ich porovnat. Posledneho bikera som stretol v Gosau. Zberne auto s bikami uz bolo na ceste do Bad Goisern a obcerstvovacku v Gosau balili.

Myslim ze to bolo v Steegu, tam boli na jednej krizovatke len sipky na asfalte, bez cloveka. Biker co siel okolo sa ma spytal "kadial?", tak som mu odpovedal pekne po slovensky. :)

Slovencinu som vyuzil aj v prvom stupani. Povedal som "zlava", biker trochu uhol (mal dost priestoru) a ja som ho predbehol (mal slovensky dres).

Neviem co vlastne kricali rakusania. Pri zjazde som pocul par slov, z ktorych som rozumel len "recht". Tak som sa drzal vpravo a cakal. Naopak chrtom z trasy C som pekne rozumel. Zakricali ze ide expres a mame uvolnit cestu (predomnou sla akurat baba na jednokolke s frajerom na biku).
20.07.2010 - 17:08:06
00
hmm, recht=z prava => neznamená že z prava ťa obieha, teda chce obehnúť?
20.07.2010 - 17:11:53
00
kricim RECHTS = obieham sprava (riziko padu do rokliny - neodporuca sa)
kricim LINKS = obieham zlava (tak ako na ceste - odporuca sa)
20.07.2010 - 17:19:31
00
hmm, recht=z prava => neznamená že z prava ťa obieha, teda chce obehnúť?


ja som v tom mal trosku bordel, lebo raz som zakrical links a clovek sa mi prave uhol do lava. tak som potom uz radsej nic nekrical a obchadzal som kade sa dalo. v zjazdoch samozrejme vsetci tlacili po tej najlepsej stope, tak som ich musel obchadzat po rozbitom terene :( napriek tomu som zisiel vsetko v sedle. chvilu som normalne rozmyslal, ci sa nemam dat radsej na DH :))

BTW, uz su fotky? kde ich prosim vas najdem?
20.07.2010 - 17:24:02
00
P.S. Nefotil niekto z Vás na trati? Kamoška z dlhej sa ma pýtala na nejaké SVK mtb servre, že ju niekto fotil a nezapamätala si názov servra kde to sľúbil nahrať...
20.07.2010 - 17:26:42
00
kricim RECHTS = obieham sprava (riziko padu do rokliny - neodporuca sa)
kricim LINKS = obieham zlava (tak ako na ceste - odporuca sa)

No, ten pad do rokliny pri obiehani sprava hrozi len ak stupas/zjazdujes po svahu, ktory klesa zlava doprava. Pri opacnom svahu to neplati. ;)
20.07.2010 - 17:29:26
00
v zjazdoch samozrejme vsetci tlacili po tej najlepsej stope, tak som ich musel obchadzat po rozbitom terene :(

to je úplne samozrejmé.. snáď nikto nečaká že sa hodím od jarku alebo rovno zastanem a uhnem sa.. keď chceš predbiehať tak riskuj aj pád a zranenie..
20.07.2010 - 17:36:05
00
keyboard_arrow_up