caute!

verim, ze taka tema tu nie je, skusal som hladat, no nenasiel som riesenie mojho problemu, k veci...

pendloval som medzi mestami a zobral so sebou aj bike, kedze nemam stojan, klasika dole sedadla v aute, predne kolo odopnut a nasukat do auta... ked som dosiel home, bolo mi divne ze kotuc nechce zapadnut medzi platnicky, no A TO JE TEN PROB, platnicky su velmi blizko seba a nechcu do povodnej polohy...Este nikdy som nemal zavzdusnene brzdy, no co som sa docital tak tie sa prejavuju skor vemi malym/ziadnym brzdnym ucinkom, ja mam skor opacny problem. Ked som skusal srubovakom nasilu odsunut platnicky, pocul som ako sa "stavi" (neviem inak pomenovat ten zvuk) kvapalina v prasati.. pliz ak niekto viete kde je chyba, pomozte...

a inak, co je na tom pravdy ze ked mam hydry tak nemozem mat ( pri oprave, pucovani) bike hore nohami??

dikes za help!
19.07.2010 - 13:39:03
00
Platničky vyber a piestiky zasuň... Nasaď koleso, pár krát zatlač brzdovú páčku a máš po probléme...
19.07.2010 - 18:17:59
00
no praveze po probleme nie je... skusal som odtiahnut piestiky, islo to dost tazko, som si myslel ze bude nieco s kvapalinou tak som pootocil skrutku na vypustenie... trosku vytieklo a piestiky sa mi podarilo odsunut. Nasadil som dosticky,koleso, zatiahol naspat skrutku, zatlacil par krat a piestiky znova ostali pri kotuci..ako keby sa nevracali, resp. len jeden z nich... Aky je tam mechanizmus vracania sa piestov? vidim to tak ze mam asi po brzde co... :(
21.07.2010 - 13:12:48
00
asi ked si ho prevazal tak si nechtiac stlacil brzdu ked bolo dole koleso a tym si ich odvzdusnil ak si to stlacil silno a platne su uplne pri sebe pomoze len odvzdusnit ak len trochu tak to vybavis aj srubbovakom...
21.07.2010 - 14:07:14
00
po brzde by si hadam nemal mat, daj ju odvzdusnit-doplnit kvapalinu ktoru si vypustil.

piesty v strmeni vracia spatny pohyb paky zabezpeceny pruzinou v pake, ked piest v pake pri spatnom pohybe taha kvapalinu zo strmena, a tato vtedy taha piesty od kotuca.
ak mas v strmeni bublinu, moze sposobit aj nevracanie sa piestu, ale bublinu by si citil pri stlaceni paky a pri kontakte dosticiek s kotucom by paka prepruzovala......


moze to nevracanie byt sposobene aj skrizenim piestov v strmeni, ak nebola zafrezovana navarka pre brzdu na rame rovnobezne s kotucom. vtedy nejdu piesty kolmo na kotuc, dosticky sa opotrebuju nerovnomerne a piesty sa v tesneni skrizia.

moznosti je viacero.
21.07.2010 - 21:19:18
00
A este k tomu otacaniu biku hore kolesami. Kedze brzdy maju uzavrety system, otacanie im nemoze vadit. K tvojmu problemu : ak si cast kvapaliny vypustil, je mozne ze packa bude mat dlhy chod a moze mat aj slabsi brzdny ucinok. Ako ti odporucal JaNo piestiky vratit do povodnej polohy a celu brzdu nanovo naplnit a odvzdusnit. Ak s tym nemas skusenost daj to do servisu aby si neposkodil piestiky alebo strmen pri zatlacani piestikov naspet.
21.07.2010 - 22:50:26
00
ok diki chlapi, kedze som to este nikdy nerobil a ani nemam kvapalinu, dam to do servisu, verim ze je to len banalita...este rax, thankx :*
22.07.2010 - 23:12:41
00
keyboard_arrow_up