caute,planujem si v blizkej dobe kupit nejaky crossovy bike. mohli by ste mi prosiim poradit,aky bike kupit z ponuky merida/author/kellys pripadne coho sa vyvarovat,ak planujem investovat cca 8-10 tis? diiky moc za vsetky info
s.
05.05.2005 - 10:59:40
00
este som zabudol dodat,ze celkom ma zaujali modely author- classic SX-nevyhoda trosku vacsia cena, author horizon,kellys result,merida crossway 8300,a ako tak pozeram,tak celkom dobru ponuku ma aj vector-synchro (tato znacka mi je vsak malo znama:).
este raz diky
05.05.2005 - 11:06:07
00
este na tretii krat:) za dobru cenu sa mi vidi aj vector patrol gtx,co je vsak mtb,nie crossovy.neviete teda,ci sa daju nejak napasaovat crossove plaste namiesto hrubych mtb,ze ci su tam o moc sirsie rafiky? :)
diiky
schyzoo
05.05.2005 - 11:27:26
00
Stano, o tych plastoch som to tak uplne nepochopil, krosovy plast je uzsi a hlavne ma iny rozmer, mtb je 26 a kros je 28, takze priemer je vacsi. Ja mam author zenith sx 2004. Ale ten bol cosi drahsi ako chces Ty cca 21000. Vector poznam, robia ho v Povazskej Bystrici. Na pohlad vymakany, myslim, ze si dost potrpia na design. Co sa tyka kvality,ziadny prepadak.
Inak neviem co od bicykla cakas, ked Ta zaujma aj mtb. Podla mna radsej by som bral mtb a dal tam cestne plaste. Zalezi kade jazdis, kros ma malu priestupnost terenom, ale zato je o dost lepsi na ceste.
07.05.2005 - 16:40:24
00
diiky za nazor :) no presne tak,ako si to napisal som to aj myslel-ze by som si kupil mtb a potom vymenil plaste za cestne- ak to teda pojde ako vravis:) chcem bicykel hlavne na obcasne vysantenie sa tu v Blave,ked mam cas a mozem vypadnut z intraku. doma mam mtb a tam jazdim vacsinou v horach,ale kedze tu akosi hor moc niet,tak preto som rozmyslal nad nejakym krosovym,aby to bolo take univerzalnejsie,ze by som sem tam siel prebrazdit aj niziny smerom na Vieden:) ale tiez aby sa dalo chodit aj po takych miernych lesnych cestach. povodne som bol pevne presvedceny,ze chcem vyhradne len krosovy-ocaril ma vsak ten mtb vector parol gtx-je za dobru cenu,a vybava sa mi zdala kvalitnejsia,ako na tych najlacnejsich krosovych bajkoch,a hlavne bola tam (sice sunka),ale aspon bola odpruzena predna vidla,a na tieto bratislvaske podmienky na nenarocne santenie to podla mna staci:) a myslis,ze tam teda v pohode budem mot nasadit cestne plastne,namiesto tych hrubych co tam budu povodne?
diiky moc
11.05.2005 - 21:43:06
00
Prirodzene, ked budes menit uzsie plaste za povodne sirsie tak ziadny problem nevznikne. Ale ak si myslis, ze Ti to pojde nejak vyrazne lahsie tak sa mylis. Pri jazde nad 15 km/hod je najvacsi odpor vzduchu a nie valivy odpor. Napr. pri 30 km je valivy odpor zhruba 50 watt ale na prekonanie odporu vzduchu pri rovnakej rychlosti musis vynalozit pracu zhruba 600 watt. Takze by som nesiel cestou vyrazne uzkych plastov, ale skor cestneho dezenu na beznej sirke.
17.05.2005 - 09:44:33
00
vrelo doporucujem Ritchey speedmax 1,95. neolutujes.
17.05.2005 - 12:01:14
00
keyboard_arrow_up