frajerka ma Tyax super, a ked som nan presadol zo Specialized Hardrocku tak som mal pocit ako keby specialized nevie robit biky hoci som s nim bol spokojny. hoci sa mi celoodpruzene od mongoose nepacia, dufam ze ti bude sluzit dlho a bez zbytocnych poruch;) dolezita je radost z jazdenia hoci aj na Soby 20
04.08.2010 - 10:33:07
00
to angel and mnavak!
díky chlopy konečne ma ktosi aj potešil,tiež som názoru že s úsmevom môžeš jazdiť aj na starej
liberte :lol: thanks! :y:
04.08.2010 - 10:48:35
00
no som na to zvedavy,..... kedy ta uvidim v lesikoch v okoli tn....a okuknem ^_^
04.08.2010 - 10:50:33
00
a niesom žiadny expert chalani tak netuším či by som vôbec spoznal rozdiel medzi týmto mongúsom a tým giantom...

ale hej, spoznal... či už hmotnosť, alebo nepatrne vyšší zdvih a celkovo veľký rozdiel v systéme odpruženia... Radšej teda nesadaj na nejaký taký bike, lebo by si oľutoval kúpu terajšieho :)

Krasny Giant myslis tu pokrutenu zmes nechutnych oblych trubiek ? :o Fuj :!:

aspoň je to dôkaz toho, že ich vedia ohýbať :D

určite to nemôže byť až taký zlý bike ved je to najvyššia rada otero :rofl:

tak to hej, najvyššia rada najlacnejšieho fulla od mongoose, to je výhra :)
04.08.2010 - 10:58:35
00
to lto: hej teraz som mal ťažší a predtým ešte ťažší kellys spider 2001,ktorý som mal 7 rokov a obidva mi slúžili 100%-tne...preto si myslím že tento mongoose musí byť istý lepší pokrok! chodím na maratóny,no nemám víťazné ambície,jazdím často a nepotrebujem na to karbónový bike za cenu auta :smoke: jazdím pre radosť,lebo ma to baví a myslím že zajazdiť si s dobrým pocitom môžeš aj na lacnejších bicykloch! :cash: a niesom žiadny expert chalani tak netuším či by som vôbec spoznal rozdiel medzi týmto mongúsom a tým giantom...a každému sa páči niečo iné,mne tá páčka na zadný zdvih vôbec nevadí,ani by som si ju tam nevšimol,takže podla takých detailov hodnotiť bike?! :muscle: chcel som sa len podeliť o radosť z nového biku :) teším sa naň jak malé decko a keď už som začínal na niečom takomto http://www.olpran.cz/produkt/bicykle-horske-bicykle/506-horsky-bicykel-olpran-laser-disc.html?L=6 :tmi: tak ten amík alias mongús je pre mňa mercedes medzi bicyklami! :y: bikovaniu mier... :l:


No, to uvidis, ci to bude pokrok, ale snad to bude lepsie, nie vzdy nutne to byva :(, ale inak je super, mat radost s noveho bajku :y: .. ja praveze nehodnotim nic a nikoho podla toho, ci ma alebo nema karbonaka v cene auta. Sam som jazdil dlhe roky na ocelovom celopevnaku ktory vazil mozno aj 16kil :tmi: .. len take tazke hebeda sa tazko prenasaju cez skaly na Vapennej :lol: :lol: Inak tu packu preto nie, pretoze uchyty takehoto typu (vratane kolies) maju tendenciu uhybat a vymackavat sa kvoli jednostrannemu slabemu gumovo-orechovemu uchytu. Tak to potom kontroluj, ale napokon, toto sa da lahko nahradit normalnou skrutkou.
Dolezite je, aby sa bajk pacil, clovek mal z neho radost, aby bol spravnej farby :!: a fungoval ako ma (pruzenie/tlmenie) .

PatrikL: :D :D
04.08.2010 - 11:15:41
00
Nazdar...nebudem sa vyjadrovať k nikoho príspevku len zhrniem moje skúsenosti s fulíkmi za 10rokov čo na nich jazdím.
1. údržba: pokiaľ sú v čapoch ložiská žiadny problém. Ak máš bike niekoľko rokov výmena určite nebude na škodu, ale inač bez údržby. Tlmič je potrebné držať v čistote - jednoduché riešenie, kúpiť gumený návlek (niečo také čo sa predtým používalo na vidliciach - harmonika) ktorý prekryje celú klznú plochu a udrží ju v čistote, pravidelne mazať klznú plochu a aspoň raz za dva roky dať tlmič rozobrať, vyčistiť, príp. vymeniť tesnenia.
2. Výber: asi najdôležitejšia vec. Určite by som nekupoval fulla len podľa toho či sa mi páči, pretože čo robí fulla fullom je pruženie. Preto doporučujem pred kúpou skúšobnú jazdu, ktorá odhalí nie len vlastnosti pruženia, ale i geometriu biku a jeho jazdné vlastnosti (správanie). Každému vyhovuje niečo iné preto ak niekto niečo chváli nemusí to byť pre teba ideálne a naopak. Z tohto dôvodu doporučujem vyskúšať niekoľko systémov pruženia, hlavne ak presadáš z pevného biku na full a ešte nemáš skúsenosti s iným fullom. Medzi jednotlivými systémami je veľký rozdiel v tom čo ponúkajú... a sme opäť pri tom čo jednému vyhovuje druhému nemusí...ale určite pred kúpou skúšať a skúšať :y:
3. Zdvih: ja by som určite doporučil hneď začať aspoň na 120-30mm, ale!?... to je môj štýl jazdenia a niekto bude mať iné priority, teda záleží od toho čo s bikom chcem robiť / jazdiť, ale ak sa bavíme o normálnom pohodovom jazdení nie je na škodu začať na 100mm najprv si zvyknúť na rozdielny štýl jazdenia ako s HT a po pár sezónach prejsť na vyšší zdvih ak sa dopracuješ k pocitu, že ti terajší bike už nestíha.
Na záver: pokiaľ nie si XC chrt, fulla rozhodne doporučujem pre nové možnosti a zážitky z jazdenia. Fullistom zdar :hai:
04.08.2010 - 13:49:59
00
chalani a čo poviete na tohoto fulla? 8) som začiatočník a s fullmi sa len zoznamujem preto investícia do bajku tak do 1000€.....

Prílohy:

FUJI 2009 Outland Comp (2009).jpg
FUJI 2009 Outland Comp (2009).jpg 44.85 KiB thumb_up0thumb_down

04.08.2010 - 14:12:56
00
to žihadlo 5:
môžeš ma stretnúť dúfam už budúci utorok,stredu podla toho kedy príde...hned ho budem otestovávať! :) najčastejšie chodím samozrejme brezinu-to skoro dennodenne,kubricu,sem-tam hrabovku,baske,vršatec...všelikde a ked pôjdeš na dubnický kellys maratón tak tam budem určite jediný s týmto mongoose,pretože kto iný by si ho kupoval,že? ked je taký nanič :smoke: aj ked ja si to určite nemyslím,každý máme svoju pravdu :finger: :) :y:
04.08.2010 - 15:48:04
00
chalani a čo poviete na tohoto fulla? 8) som začiatočník a s fullmi sa len zoznamujem preto investícia do bajku tak do 1000€.....

osobne by som odporučil niečo s vyšším zdvihom, 120mm je taký ideál na začiatok :)
peknú cenu má teraz napr. aj http://www.merida.sk/prodej/One-Twenty-TFS-700-D , http://velosprint.sk/shop/ghost-asx-5100-10.p.12129 , http://velosprint.sk/shop/giant-trance-x-4-10.p.11988 alebo aj nejaký haibike...
04.08.2010 - 16:19:38
00
osobne by som odporučil niečo s vyšším zdvihom, 120mm je taký ideál na začiatok :)
peknú cenu má teraz napr. aj http://www.merida.sk/prodej/One-Twenty-TFS-700-D , http://velosprint.sk/shop/ghost-asx-5100-10.p.12129 , http://velosprint.sk/shop/giant-trance-x-4-10.p.11988 alebo aj nejaký haibike...

díky za odpoveď...osobne mi 100mm zdvih zatiaľ stačí,tento bajk už mám nejaké tri mesiace (za cenu cca700€ z rakúska)a vymenil som na ňom len ten trápny SR raidon za fox RP a ide ako po masle ... len som bol zvedavý na pohľad a názor niekoho skúsenejšieho na ten bajk(fuji nie je na slovensku moc rozšírený)...ináč k autorovi tohoto topicu-treba hlavne jazdiť s radosťou kľudne aj na EsKe :rofl: a ohľadom dizajnu bajk by mal trošku aj reprezentovať svojho majiteľa preto po funkčnej stránke(!!!) by sa ti mal páčiť aj vzhľadom...
04.08.2010 - 18:06:22
00

Dnes cital zaujimavy prispevok, ze vlastne Mongoose, Cannondale a GT patria jednemu majitelovi (koncern). Mate niekto viac info?

ano a este aj Shwinn
aj ked neviem, ci pre cannondale je to prinos.........
kazdou znackou chcu oslovit inu cielovu skupinu zakaznikov.
uvidime ako im to pojde dalej, ja mozem len drzat palce
04.08.2010 - 20:22:14
00
[quote=""]
To s tou gumou na tlmici je troska diskutabilnejsie. Harmonika sa zacala pouzivat ked sa prislo ze cez tesnenie ide bordel. Upevnena harmonika na oboch stranach bez jednej skarky zachranila vnutorne nohy od spiny no pri stlaceni vznikol pretlak a praskalo to. Riesenie bolo urobit par dierok na vzduch no dostalo sa tam blato, guma drzala spinu a skrabala povrch. Tak sa zamerali na zdokonalenie stieracich kruzkov. A hľa, je tu tlmič s kvalitnym tesnenim a stieracimi kruzkami ktory sa udrzuje iba zotrenim spiny z funkcneho povrchu. Tak sa kondom na tlmic prestava doporucovat.


Naposledy upravil Poncho dňa 04.08.2010 - 23:48:52, celkovo upravené 1 krát.

04.08.2010 - 23:15:28
00
Prasne prostredie pri jazde tlmicu nerobi dobre .. ale obalit tlmic napr. neoprenom je uplne najhorsi sposob ochrany (to co sa bezne predava).
04.08.2010 - 23:19:49
00
aaaa tak môj "mongol" konečne dorazil,už dnes! naživo je ešte krajší,parádny,nádherný! wow! :clap: :y: aa ešte pre patrikaL info tá predná vidlica SR mag 32 je konštrukčne zhodná s epiconom,vlastné také isté skoro,teda je vzduchová,nastavitelná...tak už sa teším na prvú jazdu! a ešte sa spýtam ak môžem tá páčka,tá ktorá sa vám tam nepáči na tom tlmiči,ten odskok slebo čo...ehm na čo to je??? :D má byť close,či open? teraz je close...thanks :muscle:
06.08.2010 - 17:04:21
00
Čavte, chcem sa len opýtať majiteľa tohto biku,http://bikerbrown.pinkbike.com/album/Giant-Trance-X4-2010/ čo tam má za pedále. Tiež som uvažoval nad niečím podobným, bo teraz nevychádza na SPD, resp. nové tretry. Chcel by som len vedieť ako sa s nimi jazdí. Videl som pár jeho videí a aj štýl jazdenia, ale akosi Ťa tu neviem nájsť tak preto sa pýtam takto. Myslíš že nejaké podobné jazdenie zvládne aj toto http://www.kursport.cz/produkt/3449-lapierre-zesty-214-2010/ ?
Pýtam sa hlavne preto lebo tomu LP chýnajú pevné osi. Vďaka za odpoveď
08.08.2010 - 12:21:02
00
keyboard_arrow_up