Pre väčšinu z nás je to neznámy maratónik (aj ked v 2009 tam boli Maťo a Geminy), aj to bol impulz na realizáciu štartu.
Sám by som nešiel ale podarilo sa mi "prehovoriť" Roba Juhása, tak sme ráno o 6.30 vyrazili z BA.
Ten aj stihol spraviť reportku skôr ( mládež má času dosť...) tak pripájam link:
http://www.sportreport.sk/report/index.php?option=com_content&task=view&id=567&Itemid=1



Predpoveď počasia bola na nedeľu 8.8. prijateľná aj ked sobota aj ráno v nedeľu u nás v BA aj vo Viedni nič moc.
Ťažké mraky a mokro po dažďoch. Ale približovaním sa k Zwettler-u sa vyčasilo a bolo celý deň fajn - ideálne počasie na bike.

Vec prihlásenie:
Klasika vypísať papierik , zaplatiť + záloha za čip a k tomu obálka s čipom. Toť vše.
Bolo jasné, že to nie je štýl obľúbených masoviek v Rakúsku (okolo jazera, šveháter, wildon). Postrádali sme nejakú mapku trasy.
Hlavne kde sa bude deliť krátka s dlhou, aby sme zle neodbočili...

Mal som pocit že som na Gire alebo Tour de France. Aspoň podľa výbavy bikov a dresov teamov. Závod nie celkom určený na hobíkov ak my.

Štart/trasa:
Štart bol presný 10.30h a vyrazili sme. Profil bol jasný, že 30 km pôjdeme takmer postupne do kopca.
Dalo by sa to povedať, že maratón mal aj takýto profil slovne:

Hore, Hore, hore, Hore, dole, Hore, Hore, dole, Hore, dole, Hore, Hore, dole, dole, Hore, dole, Hore, Hore, dole, dole.....

Robo si aj sťažoval, kedy si došľaka oddýchneme ?
Aj mne bolo jasné, že v skupinke, v ktorej sme jazdili sa treba udržať prvú hodinu, potom budú aj jazdy dole kopcom..len zjazdy boli tak rýchle a krátke, že pulz ani bohovy klesnúť...

Asi 20 km pred cieľom žiaľ Robovi v kopci zaštrajkovala prehadzovačka....a opustil balík.

Cieľ:
Ododvzdať čip a dostať jednu tašku s jednou tyčinkou a 0,33 Zwettler Radler pitiva. Toť vše (žiadne grátis žrádlo v stane). Hodili sme biky do auta a fičali sme domov.

Sumarizácia:
Fajn zaujímavý maratónik s veľmi členitým terénom (ako na horskej dráhe), kde sa jazdilo v menších balíkoch (následok kopčekov) a fajn prírodou. Osobne sa mi to páčilo...len keby bola aj kondička lepšia.
Obavy zo značenia trate boli zmazané hneď po štarte , všade na dôležitých križovatkách polícia a na zemi jasné šípky. Tým, že sme boli aj v balíku, kde boli 4-5 jazdci z domáceho Zwettler tímu, sme nemohli vôbec zablúdiť.

Prílohy:

Komentár súboru: Cieľový dojazd
P1040935.JPG
P1040935.JPG 367.99 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: tesne pred štartom...
P1040939.JPG
P1040939.JPG 389.03 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: fešáci pred štartom
P1040940.JPG
P1040940.JPG 533.36 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Robo ťahá ....
P1040945.JPG
P1040945.JPG 380.82 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Zabezpečenie trate.
P1040946.JPG
P1040946.JPG 467.41 KiB thumb_up0thumb_down

10.08.2010 - 09:06:40
00
keyboard_arrow_up