Zdravim osadenstvo tohoto fora. Mam jeden problemik...pred dvoma dnami som si menil retaz za novu...povodna ma 110 clankov (kazeta ma devat pastorkov)...nova mala 114 clankov...z novej retaze som preto odstranil styri clanky, aby bola rovnaka ako povodna (nechcel som ju mat prilis uvolnenu)...po prirovnani, boli obidve retaze rovnako dlhe...novu retaz som nahodil na bicykel, ale po prvej jazde sa mi zda, ze rameno prehadzovacky je prilis napnute. Ak zaradim najvacsi prevodnik, a treti najmensi pastorok kazety, tak rameno prehadzovacky je kolmo na zem, co sa mi zda az prilis. Chcem sa preto opytat, ci mam vratit tie styri clanky spat alebo to nechat tak, pretoze aj pri jazdeni mam pocit, ze sa mi slape kapanek tuhsie. Diki za odpovede.
10.08.2010 - 12:14:32
00
pokia je to kolmo na zem jeto v pohodke.. slape sa ti tuhsie preto lebo je to nova retaz..kazda vec je chvilku v zabehu ..
10.08.2010 - 12:25:24
00
Ak na velkej zaradis 3 najvacsi pastorok v pohode, tak je to ok. Inak v parktools odporucaju dlzku retaze (ak je myslim dlhe ramienko), ze retaz opases cez velku pilu a najvacsi pastorok (bez prehazky) a pridas 2 .. alebo tak nejak .. kto si pamata presne, nech ma opravi.

edit: http://www.parktool.com/repair/readhowto.asp?id=26
10.08.2010 - 12:29:45
00
Ja zas poznam nieco take, ze ked das v predu na najvacsiu pilu a vzadu na najmensi pastorok tak os ktora prechadza stredmi kladiek by mala byt kolma na zem...
10.08.2010 - 12:55:33
00
Obidva uvadzane sposoby platia.
Prvy uvadza aj Shimano vo svojich manualoch.

Prílohy:

Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg 20.42 KiB thumb_up0thumb_down

10.08.2010 - 13:11:44
00
Aha, tak odtial to mam. Musim ale dodat, ze ten Shimano sposob nefunguje, ak ma prehazka kradke ramienko, mari sa mi, ze som to tak davnejsie robil, ked som presiel na kratke a retaz bola pridlha. No, ale nie je to nic hrozne .. spravit to.
10.08.2010 - 13:30:54
00
ahojte ,, Ja som toto robil tak ako to je v tom obrazku len som tam mal aj prehadzovacku uplne natiahnutu ako sa len dalo a pridal som aj tie dva clanky a je to ok ,, preto s prehadzkou , lebo aby nebol problem s kratkym ramienkom ktore mam DeorXT ,,kratke ram. ,,, je to teraz uplne ok :-) \o/
11.08.2010 - 11:44:24
00
keyboard_arrow_up