tu nejde o pevnú os ale o orech, teoreticky ty by si neznicil ani deore avšak, orechy v tom nevydrzia ani nić! :D..
pevná os? záleží čo si pod tým pojmom predstavuješ pokiaľ viem, pevnej osi sa nadáva 15mm na foxu a 20mm na marzocchi(čisto napr.).. ide tam o to že tá os sa dá vyberať tak isto ako aj na motorke.. napr. yamahe :D, teda nemá nič spoločné s ložiskami, je tam iba ako sprostá tyč,
to že máš osku na skrutky ešte nemusí znamenať že niečo vydrží také osi sú aj 9mm aj 11mm aj 13mm s konusom aj priemyslom, proste hocijake... ja by som nazval pevnou osou len tie čo sú v predu pri vidlici, zadné majú od toho systému zatiaľ ďaleko. Ak je to inak samozrejme tak ma opravte, ale pokiaľ viem, pevná os je na biku len v predu.
10.08.2010 - 14:51:37
00
A aký je rozdiel medzi 20mm dutou trubkou so závitom na 1 konci (alebo dokonca s RU) vpredu vo vidlici a 10mm plnou tyčkou vzadu, alebo dutou trubkou zvanou Maxle Axle? Obidve prechádzajú celým nábojom aj oboma časťami vidlice/rámu v nezmenenom priemere. A obidve prechádzajú vidlicou/rámom namiesto toho aby sa doň zasunuli.
12.08.2010 - 07:54:58
00
stanomx .. pevna os je os, ktora prechadza nabojom a presne zapadne do patiek .. ci uz na vidlici alebo na rame vzadu. Rychloupinaky nezapadnu na patky, su urcene len na pritiahnutie kolesa, uchyt zabezpecuju patky naboja. Preto sa to imho vola pevna os. Potom samozrejme je otazka ci je oska 9,10,11,13,15,20 mm, ci je obycajna ocel (ta sa lahko zlomi), ci je lepcejsia crmo, duta, alebo ina ..

Inak suhlasim, s tym Deore, konusy a pevna os asi velmi dohromady nejdu, mozno Saint/Hone to vydrzia, ale Deore asi nie :tmi:
12.08.2010 - 10:38:09
00
cauapistemi: kdesi som zazrel a cital nejaku reportku z predstavovanie novych MZ vidlic, a dost si tam niekto stazoval ze bola necitliva vidla co testoval, lenze teraz neviem ci to bola 66tka alebo 888ka, ale dost mozne to bola 66tka :nod: .. rocnik neviem :(

To neviem, jazdime tu viac 66 tiek a presli sme k nim z srackovych kaziacich sa RS. Citlivost je rozpravkova. Ale to tu asi ako vzdy zbytocne trepem, kedze nik neveri.
Deore naboj dozadu je tak na 3 poriadne zjzdy a 2 whipy. Shimano nevie vyrabat naboje a tie nizsie su este horise. Proste sa priprav na vymenu.
K oske: ja mam vzadu 10mm plnu crmo ocel(novatec). Cela oska je vlastne srob (na ibus 7) na na konci je matica ktora sa upina este o stred osky prehadzovacky. Su tam podlozky integrovane podlozky aby sa to nezarezavalo do ramu. Drzi to fest dobre. Je toto pevna oska? Alebo ta duta draha ***** od RS ktora sa musi furt dotahovat a locka?
13.08.2010 - 18:11:01
00
ja mám vzadu Deore...rok som ani nevedel že ho mám,nebol prabľem...
ale posledný mesiac,je to katastrofa,menil som to na 10mm osku,odvtedy je to celé naprdlajz,môžem tam dať aj Loctitu aj to zatiahnu´t riadne,aj zabujačiť,proste,fakt po 10 whipoch je to celé v prdeli...až sa mi ešte raz s ním niečo stane,idem do Novatecu
13.08.2010 - 18:31:34
00
Novatec :rock: :rock: :rock: :rock:
Kamarat ma vzadu deorecko a 3-4x do roka sa s tym babre
Ja jazdim novatecy a nie je o com
13.08.2010 - 21:22:50
00
Mam tiez Novatec .. daval som si ho pred 3 rokmi .. bol lacny a tazky, myslel som si, ze vydrzi chvilu a potom poriesim nieco lepsie .. heh .. nielenze vydrzal, ale iny uz asi nechcem :lol:
13.08.2010 - 21:37:11
00
Mám vzadu 10mm http://www.bikez.cz/product/185/2426-mtb-rychloupinaky-dt-swiss-rws-ta/ a drží velmo dobre ;)
14.08.2010 - 07:58:02
00
na akom naboji mas tento upinak? v predu mam novatec na 9mm osi s RU, rozmyslam nad niecim takym aj do zadu, novy naboj sa mi vsak kupovat prilis nechce.
14.08.2010 - 09:09:35
00
Hope pro II.
14.08.2010 - 09:44:36
00
ja mám vzadu Deore...rok som ani nevedel že ho mám,nebol prabľem...
ale posledný mesiac,je to katastrofa,menil som to na 10mm osku,odvtedy je to celé naprdlajz,môžem tam dať aj Loctitu aj to zatiahnu´t riadne,aj zabujačiť,proste,fakt po 10 whipoch je to celé v prdeli...až sa mi ešte raz s ním niečo stane,idem do Novatecu

je tam 9mm oska, ako si to vymenil za 10mm? veď tam potom idú iné konusy, guličky atď... Stále sa ti to odťahuje, bude tam problém alebo to nevieš poriadne prikontrovať.
Že ti deore vydržal rok? hmm zachvýľku ti bude voľnobeh preskakovať a nakoniec sa dodrbe celkom. Keďže tvrdíš, že jazdíš DH? alebo sa mýlim? Tak to malo odísť oveľa skôr. (ani nie z toho hľadiska že to je na konusoch). Rok to nevydržalo ani mne a to nejazdím žiadny light DH, ani light FR... :D proste mám XC bike, náboj nezvládol ani 6tis. Podobne novo kúpený orech. NOVATEC forever... zatiaľ veľká spokojnosť.
14.08.2010 - 12:10:32
00
a celý ten rok som ho mal na pevňáku ešte :D
normálka,10mm os je to isté čo dutá 9mm na rýchloupinák,akurát že nie je dutá a je dlhšia a na matky...zakontrovať to myslím že viem :lol: a na všetkých bikoch,na ktorých som podobnú úpravu robil(čo majú chalani aj /dirtstreeťaky) tak všetkým do drží....neviem síce,čo znamená "preskakujúci voľnobeh",ale inak mám na tom náboji všetko OK...a okrem tej osi som nemenil ništ...
myslím,že je to aj o tom,kto vie ako jazdiť... :pizza:
14.08.2010 - 12:21:26
00
keyboard_arrow_up