V hornatej krajine ako je SK je tazke predpovedat .. mraky sa tocia, vietor sa meni, v Lamaci je burka jak :devil: , v Prievoze svieti :sun: .. ak je pocasie tak nejak umudrene, tak aladin celkom dobre odhaduje .. zazil som, ale niekedy je proste mimo .. vtedy clovek musi vlastnym usudkom uvazit, ake pocasie asi moze byt. Heh .. ako som minuly rok zazil, krasne pocasie cely cas .. Ba-Devin-Stupava-Borinka, tam som zazrel cierny mrak ktory blyskal na d Bielym Krizom, dosiel som na Kosarisko, tam bolo trochu mokro, na BK mokro jak :rain: :rain: , v BA slejvak , ktory som obisiel :D .. dnes poobede vyzeralo , ze bude :sun: .. uz,uz ma trhalo .. zasiel som si do obchodu .. :pizza: .. vysiel som a :rain: :rain: .. sila :x
17.08.2010 - 16:58:19
00
Objavilo sa to relativne nedavno, neviem kolko teraz, ale bol to taky malicky peniaz, ale nasralo ma to. Neviem preco by som za to mal platit. Plus .. ti, co maju pozemok, tym to rozratavaju myslim podla velkosti, nezavisle na tom, ci tu vodu naozaj odvadzaju do kanalizacie, alebo nie ...


Platíme to uz dávnejsie presne neviem. Pamatám si, ze dosiel predlacený papier, ze kolko m2 z plochy pozemku, resp. zastavanej plochy je odkanalizovanej do ich kanalizácie. Pokial neoznámime m2, tak to dajú pausálne. Sranda je, ze na nasej ulici, ako sú na seba nalepené domy, tak polovica strechy suseda ide do nasej kanalizáice - inak sa to ani vyriesit moc nedá.
Pocíta sa to z priemerného úhrnu zrázok na m2 v danej oblasti. A nasralo nás to tiez ]:)
17.08.2010 - 16:59:30
00
V hornatej krajine ako je SK je tazke predpovedat .....


No veru v BA je to pekne hornaté. ;)
17.08.2010 - 22:39:06
00
Lapierre: sak pod k nam .. tak ta povodim po nasich kopcoch, ze sa z nich uz nevymotas a zozeru ta slimaky :P
17.08.2010 - 22:50:53
00
keby to mali byt taketo slimaky, tak dakujem pekne :rofl:
17.08.2010 - 22:58:13
00
:D :D :D
17.08.2010 - 23:11:54
00
Objavilo sa to relativne nedavno, neviem kolko teraz, ale bol to taky malicky peniaz, ale nasralo ma to. Neviem preco by som za to mal platit. Plus .. ti, co maju pozemok, tym to rozratavaju myslim podla velkosti, nezavisle na tom, ci tu vodu naozaj odvadzaju do kanalizacie, alebo nie ...
Plati sa to zrejme vsade a zdovodnenie je jednoduche. Ak im do systemu ČOV vpustame kubiky relativne cistej vody tak sa im neumerne zvysuju naklady na precerpavanie. Ci je to ale aj pravda nevie nik iba oni sami. Ja mam zvody z domu urobene ako trativod a mam vystarano ;) Problem je v tom, ze zberne potrubia na dazdovu vodu niesu vsade vybudovane a tak sa vyuziva jediny dostupny kanalizacny system, ktory konci v ČOV.
18.08.2010 - 08:21:08
00
No, ja neviem ako to maju, ako to robia, mna zaujima len to, ze preco mam platit ja za odvod dazdovej vody ... co ja mam s dazdovou vodou ? Ak im vela prsi, nech si pytaju dotacie, alebo kupia dazdnik .. je sice pravda, ze zase na druhej strane je ferovejsie, ked to rozpisu a nezabalia do inej polozky a tiez aj to, ze je to bagatel. Napr. taky odvoz smeti je polozka brutalna ...
18.08.2010 - 09:52:48
00
Nuz preto, pretoze ako som spominal s precerpavanim a cistenim dazdovej vody im stupaju naklady. Je urcite rozdiel precerpat splasky v objeme XY kubikov ako precerpat splasky + dazdovu vodu, ktora moze koncit bez upravy priamo v tokoch. Ale je to naviazane na dvojity kanalizacny system a ten nieje vsade vybudovany. Ak by si podnikal s upravou vody, verim, ze by s i sam hladal cestu ako tieto zvysene naklady premietnut do konecnej ceny upravy. Preto je logicke ze jedine spravne riesenie je platit za dazdovu vodu na zaklade plochy, z ktorej sa dazdova voda odvadza do kanalizacie.
18.08.2010 - 10:03:39
00
...stale je ešte dosť obcí, kde nie je vybudovaný ani len jednoduchý kanalizačný systém...
18.08.2010 - 10:24:22
00
napr. Stupava (Nova Hora) :lol:
18.08.2010 - 10:26:18
00
Kua tak nám to stále chčije a chčije. Hlavne, že v TV v stredu ujo v "Najlepšom počasí" hovoril, že cez víkend bude pekne :) No nevyšlo to. Zajtra to vyzerá v pohode avšak bude tak mokro, že to až nebude pekné :( :envy: :@
11.09.2010 - 12:30:01
00
aladin sa bratislave tolko vyhrážal že od rána tu nič nieje omg.. dúfam že to sem dojde až zajtra keď chcem ja ísť von..
11.09.2010 - 15:35:27
00
Nejako čudne pozeráš predpovede. Netreba sa spoliehať len na 1. Pre Aladina platí výrok z Farkašovcov: "Čo ja môžem sľúbiť, nikto nedokáže splniť..."
11.09.2010 - 16:02:05
00
no veď len na aladina sa nespolieham, teda na neho kukám až v daný deň ráno dôveryhodne :D
ale tak včera som bol a chcem ísť zajtra.. to že dnes neprší mi vlastne ani nevadí :P
11.09.2010 - 16:17:46
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy)
keyboard_arrow_up