Niekde sa tu mihlo že ľudia čistia reťaz naftou, vyčistí sa a rovno namaže... Skúšal to niekto ? Aký je postup prác ? Nie je lepšie reťaz vyčistiť technickým benzínom a premazať prípravkom na to určeným ?
23.08.2010 - 20:53:19
00
vyskusat to mozes vycisti to lepsie ako technicky benzin ale premasti to ani nie na 6 km
23.08.2010 - 21:01:18
00
No veď to.. Niekto písal že to reťaz vyčistí a hneď aj premaže...
23.08.2010 - 21:06:01
00
a čím tá nafta akože tú reťaz premaže? :tmi: už som to tu písal dnes, najvyšší čas aby začala škola, naučia sa tu niektorí opäť čítať a písať :lol:
23.08.2010 - 21:07:49
00
Katko : Nepovedal som že som presvedčený že to urobí, ale dakde som si to tu všimol tak ma napadlo opýtať sa... Nevedel som ako to s tým bude, tiež som sa čudoval...
23.08.2010 - 21:11:18
00
Túto metódu čistenia používam. Tú istú naftu je možné používať dokola, a rozpúšťa sa v nej staré mazivo z reťaze. Takže čím je staršia, tým lepšie maže. Ide ale iba o také "predmazanie". Čiže mazať je treba aj tak. :P
23.08.2010 - 21:14:15
00
Katko : Nepovedal som že som presvedčený že to urobí, ale dakde som si to tu všimol tak ma napadlo opýtať sa... Nevedel som ako to s tým bude, tiež som sa čudoval...



:lol: veď to vie aj malé dieťa.

Buď máš odberné poukazy na červenú naftu, alebo pridáte aditíva do nafty a hneď aj prečistí a premaže reťaz :D

Najlepší a najosvedčenejší je technický benzín a handrička, keď je niekto lenivý ako ja dávať dole reťaz :-), zároveň si už pri tom vyčistím aj kazetu a pastorky :y:
23.08.2010 - 21:16:40
00
premaze tak akurat na cestu z obyvacky do spalne :D

ja to robim tak ze dam retaz do flase nalejem cyklostar potrasiem ptm vylejem a utrem z handrou
23.08.2010 - 21:20:41
00
dae: všetko s mierou, naftu by som na bike nedával, smrdí to a špinu nemáš kam vyliať, iba ak by rodičia mali autoservis...reťaz pekne namaž olejom na reťaz...v bikeshopoch ich majú kopec ;)
23.08.2010 - 21:21:07
00
Buď máš odberné poukazy na červenú naftu, alebo pridáte aditíva do nafty a hneď aj prečistí a premaže reťaz :D


Poviem to takto : čo ?! :D
23.08.2010 - 21:23:01
00
Poviem to takto : čo ?! :D


Jednoduchá odpoveď.

Nafta patrí do môjho nového auta a nie na reťaz ;)
23.08.2010 - 21:27:26
00
:lol: veď to vie aj malé dieťa.

Buď máš odberné poukazy na červenú naftu, alebo pridáte aditíva do nafty a hneď aj prečistí a premaže reťaz :D

Najlepší a najosvedčenejší je technický benzín a handrička, keď je niekto lenivý ako ja dávať dole reťaz :-), zároveň si už pri tom vyčistím aj kazetu a pastorky :y:



tak to si *** na celej ciare ze aditiva do nafty dpc to je take huste jak med ked ne este viac :D
a smrdi to a lepi sa to to by si akurat nachytal vsetok bordel z lesa/ulice/trailu


bacha na výrazy g.
23.08.2010 - 21:28:51
00
tak to si ***** na celej ciare ze aditiva do nafty dpc to je take huste jak med ked ne este viac :D
a smrdi to a lepi sa to to by si akurat nachytal vsetok bordel z lesa/ulice/trailu



Ono to aj tak bolo myslené, že je to sprostosť dávať naftu na reťaz ;)
23.08.2010 - 21:31:24
00
No... A je po dileme :D Inak len tak pre zaujímavosť, jak som bol vyniesť smeti stretol som Životné prostredie a pýtalo sa ma čo robíte s tým benzínom potom :D
23.08.2010 - 21:36:24
00
prekopirujem ti to z inej temy:
"Zatial to nerobim tak dlho aby som musel nieco likvidovat, pritom tento postup pouzivam asi dva roky. Postup je nasledovny: potrebujes jednu flasu s cistou naftou, jednu s pouzitou a jednu bandasku alebo inu nadobu s velkym hrdlom v ktorej peries retaz. Hned po pouziti nafty v bandaske ju prelejes do flase s pouzitou naftou, tam sa ti usadi bordel a na vrchu ostane plavat cista nafta. Tu pri najblizsom pouziti nalejes do bandasky a usadeny bordel ostane vo flasi. V pripade potreby do bandasky dolejes trochu novej nafty. Po pouziti ju znova nalejes na tu staru usadeninu atd. atd. Casom sa nafta mina (ostava na retazi z ktorej cast utries handrou a cast sa odpari) a zvacsuje sa objem usadeniny. Ked sa mi bude zdat ze tej usadeniny je moc, tak ju vezmem niekde kde zbieraju pouzite oleje (nejaka benzinka, autoservis alebo nieco podobne)"
23.08.2010 - 21:44:56
00
keyboard_arrow_up