A s handrami robia čo ? Vyrábajú fakle ? BTW : Postup je použiteľný, predpokladám, aj pri benzíne.. Či ?
23.08.2010 - 21:48:24
00
to by som uz radsej pouzil olej na mazanie retaze pre motorove pily nez naftu,
no nic, mam pre vas par navrhou, co skusit petrolej, ropu alebo zvieraciu mast?
kto najde najlepsie mazivo, ma u mna male bezvyznamne plus a velke minus za blbost
23.08.2010 - 21:48:51
00
Kačací tuk xD
23.08.2010 - 21:52:33
00
Ak ti tie handry robia taky problem mozes ich zahadzovat na pumpe do kybla na nebezpecny dpad. Pri kazdom stojane je jeden taky. Mal by si tam inak hadzat aj vsetky handry, ktorymi utieras retaz po jej namazani. A vodu pouzitu pri umyvani bajku by si tiez nemal pustata do kanala, ak nemas pred domom separator ropnych latok.
23.08.2010 - 21:53:55
00
to by som uz radsej pouzil olej na mazanie retaze pre motorove pily nez naftu,
no nic, mam pre vas par navrhou, co skusit petrolej, ropu alebo zvieraciu mast?
kto najde najlepsie mazivo, ma u mna male bezvyznamne plus a velke minus za blbost



Myslim ze sa tu neriesi nafta ako mazaci prostriedok ale nafta ako cistiaci prostriedok. Cielom zakladatela bolo zistit, ci sa pri takomto cisteni retaz aj hned namaze. Odpoved je: nie dostatocne.
23.08.2010 - 21:57:00
00
Hmm.. S tou vodou by som to až tak čierno nevidel... Predsalen ti z reťaze olej netečie...
23.08.2010 - 22:01:01
00
to by som uz radsej pouzil olej na mazanie retaze pre motorove pily nez naftu,
no nic, mam pre vas par navrhou, co skusit petrolej, ropu alebo zvieraciu mast?
kto najde najlepsie mazivo, ma u mna male bezvyznamne plus a velke minus za blbost


Žlté mazivo z ucha? Nemohlo by byť najsamlepšie? Ekologické, grátis a hneď po ruke :drunk: :D
23.08.2010 - 22:01:41
01
Ale musel by si ho dlho šetriť... Či celý panelák každý večer... :D
23.08.2010 - 22:02:45
00
Ja zbieram do fľašky. Buď používam, ako univerzálne mazadlo na kĺby, alebo v zime ako tesnenie na okná :D
23.08.2010 - 22:09:55
00
- nafta rozpusta, ale slabsie (vyrazne) nez benzin, dost zapacha, neodmastuje uplne, takze sa zda, ze maze
- benzin (technicky) rozpusta vyborne, ale odmastuje, ale retaz nekoroduje, oproti nafte vonia
- dalej su etericke rozpustadla, ktore odmastia/vycistia uplne dokonale (napr. Crivit W5, ci ako sa vola, je to tusim nejaky etyl-benzen-cosi), ovsem rovnako dokonale odmastia ,takze nastava nutnost namazat vnutorne kruzky niecim , co sa prilnie

Marvin postol spravny postup ... ale naftu nedoporucujem. Skor technicky benzin.

Dalsia moznost je to nomrlane vyplachnut vodou s cyklostarom. Rozpusti a vycisti rovnako ako benzin, treba sa s tym trosku viac pohrat, ovsem zostane vnutri voda, ktoru treba vypudit a namazat.

Bohuzial .. akykolvek postup sa pouzije, je to stale riesenie naprd. a neriesi problem retaze v prasnych/blatovych podmienkach na 100+km jazdeni v terene. Osobne si myslim, ze jedine riesenie (ak sa ma pouzivat retaz) je kombinacia nerez oceovych clankov (alebo podobneho matrosu) s niecim oteruvzornemu, zaroven lahko klzajuceho material, ktory nekoroduje (da sa cistit ad-hoc v terene vodou), nieco co nepotrebuje mazanie ale zaroven sa nepotrebuje (nejaky nerezovy teflon :D) a blatnicek na retaz po celej dlzke, alebo aspon vpredu, dole a na kazete a prehazke (alebo rohlof s blatnickom)

Mna osobne prestalo uz bavit sa neustale nadychavat vyparov benzinu a podobne, takze pekne spojka rozpojit, vyplachnut retaz vo vode s cyklostarom, vysusit, namazat a nahodit. Netvrdim, ze je to idealna metoda, ale imho najcistejsia.
24.08.2010 - 00:03:28
00
plastova retaz s kovovou vystuhou na jedno pouzitie.. :D:D po jazde vyhodit. :D:D
24.08.2010 - 00:54:52
00
Ja tiež používam na čistenie naftu,dobre vyčistí,ale zbytočne neodmasťuje ako benzín,síce až tak atraktívne nevonia,ale môj bike nieje nejaká barová *****,aby vyváňal na 100 metrov,jo a na mastenie je olej,teraz zrovna používam nejaký Finish line Ceramic a zatiaľ som velmo spokojný :)
24.08.2010 - 19:31:19
00
kimi8898: kks .. plastovaz retaz :rofl: .. to si zabil :lol:
tecumseh: jj, spravne .. nahodou budes vonat a schmatne Ta nejaka bajkerka :lol: (noflame) .. spravne, ak ta vona nie je uplne ono a schmatne Ta .. to je ono :!: :rofl:
24.08.2010 - 22:20:02
00
keyboard_arrow_up